• aramızda olmalarını garipsemiyorum. türkiye'ye göç etmelerini engellemek ya da hükümeti devralınca içimizde yaşayanları memleketlerine sepetlemek falan yakışıklı bir karakter izlenimi uyandırmıyor. benim derdim, aramıza karışanların kalitesi ile... bu aşamada yaşanan bir takım tuhaflıkları anlamakta zorlanıyorum.

    sıkıntılı tipler var. taciz edeni, vandallık yapanı, yarak kürek hal ve davranışlar içerisinde olanı... geçen gün elinde kasaturayla manyak manyak tavırlar içerisinde olup selfie çektiren bir angus vardı misal? şimdi bu salağın yeri yurdu zaten burası değil. bizim insanımız olsa kovuşturmasını yaparsın, artık gereken neyse, hapis cezası mıdır, nedir, verirsin. ama bu sığınmacı can güvenliği için, bi'şeylerden korunmak için yanaşmış bu ülkeye... eğer hala itlik peşindeyse eğitmekle uğraşmayacaksın, götüne tekmeyi çakıp göndereceksin memleketine...

    işte bu gerçekleşmediğinde ben müthiş karamsarlığa düşüyorum. yoksa elin garibanı bir köşeye sığınmış, doğru iş mi göndermek? herif eline almış telefonu, metroya binmiş, milletin götünü başını resmediyor. ya bu adamı sadece göndermeyeceksin. önce götüne sokacaksın o telefonu, o şekilde uçağına bindireceksin. bunun bu şekilde yapılmaması ve suçun cezasız kalması o zaman bir şey anlatıyor bizlere? demek ki hükümet bunların bu şekilde davranmasını istiyor? işte bu da göçmen sorununun temelini oluşturuyor.

    ihtiyaç sahiplerinin ülkeye sığınması ve bizlerle bir arada yaşamasında sakınca yok. ancak barbarca yaşamaya alışmış tehlikeli ve gerici canlıların ülkenin karakterini o yöne sürüklemesi müthiş bir sorun. yapılması gereken bunun engellenmesi.

19 more entries