310 more entries
 • evet, mesele yine dönüp dolaşıp şutlama/şutlanma safhalarına ilerlemiş. efendilerin efendisi parli efendi yeni sözlük ile birlikte olgunlaşmış bir hal/tavır içerisinde görünüyordun ancak sen de zerre kadar hoşnutu olmadığım şu taraflılık geleneğine bir kez daha merhaba demişsin.

  vakt-i evvelinde frante'yle hemen hemen her konuda fikir ayrılığına düşen ancak 10+ fav sevdalıları ve onların zavallı avaneleri cemiyeti'nin de zerre kadar yakınlarında yer almayan bir kimse olarak şu tartışmacaki en masum tarafa gözdağı vermekte olduğunu belirteyim.

  mesele senin de açıkça farkında olduğun üzere bir yanlış anlaşılma ve sonrasındaki adaletsizlikle başladı. bu, pek çok kişi için önem arz etmeyen bir durum olabilir, benim başıma gelse ben de önemsemezdim. ancak o güne kadar sözlükte kesinlikle husursuzluk üretmeyen frante'yi haklı ya da haksız nedenlerle çaylak yaptın ve durumu ona izah edemediniz. o denli izah edemediniz ki adam, çaylaklığının sona ermesiyle başlayan süreçte çaylak olmasına neden olduğunu düşündüğü yaklaşımla sürekli muhattap kalmak zorunda kaldı. hatta meşhur sohbet odasında bir üyenin, "ya beni de bir hafta boyunca çaylak yap da sussun bari," şeklindeki yaklaşımının şahidiyim ve yanısıra bunu yapmak istemediğinin, bu adamla muhattap olmak istemeyenin kendisini engelleyebileceğini iletişinin de şahidiyim. bunu da itiraf edeceksiniz madem?

  dün cengaver gibi ortaya atılıp efendilikten, delilikten, bilmemnelerden bahseden bir üyenin, "bu adama daha ne kadar tahammül edilecek parli," şeklinde sorduğu soruda da hemfikir miyiz? zaten avaneler bunca tatava ile birlikte organizasyonun iskeletini anında kurdular bu yaklaşımlar üzerine? daha buracıkta dahi adamın sinir uçlarıyla oynandı.

  ben ismimi böyle iğrenç bir atmosfer bir ortamda kirletmem, şahsıma yönelik bu denli çirkin yaklaşımların söz konusu olduğu ortamda da bir saniye durmam. ama frante durdu. neden durdun diyebilir misin? hayır. adam öfkelendi ve gayet doğal ihtimaller arasında yer alan bir yaklaşımla buna bir cevap vermek istedi. burada yer alan bazı offline olup siktirseymişsin madem sevdalısı küçük insanlar gibi neden verdin diyebilir misin? hayır.

  yetti mi? hayır. pek çok üyeden küfür ve hakaret işitti bu adam. bir tanesine dahi en ufak yaptırım uygulandı mı? hayır. adamın bir entrisinde kullandığı aynen repliği senin bile espri havuzunda yer alıp taşşak konusu oldu. kendine yaptırım uygulayıp sözlükten şutladın mı? hayır. önünde ne chicqo'nun, ne senin, ne de behzatk'nın kullandığı kontrol paneline sahip olan herifin teki frante'ye kapıyı gösterdi adlı adınca. "sen kimsin de huzuru kaçırıyorsun," diyerek sözlükten şutladın mı? hayır. adama deli dendi. doğru mudur değil midir kesinlikle emin olamadığınız halde nymphe'in hesabını da yürütmekte olduğuyla itham edildi. yaptırım uygulandı mı? hayır. kaldı ki ben bunun mümkün olamayacağını, en azından bunun yeni sözlük itibariyle mümkün olamayacağını da defalarca söylemiş olmama rağmen. (he nymphe efendi, sen eski sözlükte de frante'nin feykiysen onu bilemem)

  velhasılkelam...

  adamın defalarca dürtelenmiş olmasına rağmen şurada nasıl oluyor da bir mağduriyetten bahsediliyor, hayret doğrusu. koskoca insansın parli efendi, kendini şu afacan kitlenin elinde maskaraya çeviriyorsun. ayıp.

19 more entries