313 more entries
 • güzel. herkes eteğindeki taşları döksün de ben de onları elekten geçirip hangisinin daha tırt olduğunu tek tek söyleyeyim bari.

  ben bu sözlükte 2. nesilden beri varım, yani şu an mevcut kadroda benden daha eski bir iki kişi vardır. bir allahın kulu da çıkıp benim için şu topluluğun taraftarı diyebilecek cesaretteyse şayet ki beni en iyi tanıyanlar bile asla böyle bir söylemde bulunmazlar ya bilmeden konuşuyordur ya da birilerinin gazına gelmiştir çünkü ben bu sözlükte yıllarca yalnız başıma takıldığım için darlandım, örselendim, benimle konuşanlara karşı tembihleme, hatta bana karşı örgütleme ve tonla iftiraya maruz kaldım. evet bunları 10 yıllık sözlük hayatı boyunca aralıksız 6-7 yıl yaşadım ama 2 hafta burada her boka salça olan, herkese kankasıymış gibi laubali cevaplar veren, sözlükteki 5 tartışmanın en az 2'sinde yer alan birinin kullandığı mağduriyeti de bir türlü kullanamadım anasını satayım. şunun bilinmesini isterim benim fyf'den başka taraftarı olduğum hiçkimse yoktur. sözlüktede asla erkek ya da kadın hiçbir kankam olmamıştır. güzel arkadaşlıklar edindim eyvallah ama kimseyi de hatası uğruna savunmadım. sadece "gıybet" adı altında bulunduğum sonrasında ise bazı mevzulara artık dayanamadığım için bir hışımla terk ettiğim ilk ve tek whatsapp grubu üyeliğim vardı hepsi bu. o kişilere bile taraftar şeklinde değil de tamamen "beni bu işe karıştırmayın" şeklinde mesafeli duruyordum hep. inanmazsanız da aha dayıya sorun. dondraper

  gelelim "aynen" geyiğine. adı üstünde geyik. hakaret de değil. nasıl ki yıllarca olly'nin kendisini "sir" diye tanıttığı eski kötü sözlükte bu "sir" muhabbeti üzerinden bile olly ile aylarca takılıp yer yer dalga geçtiysek şimdi kalkıp da hepimizin birbirimize uyguladığı takılmaları, şakalaşmaları bile "ayrıcalık" olarak görüp "o zaman kendini neden cezalandırmıyorsun" denebilecek eşiği geçtiysek şayet artık bunun adına isterseniz nankörlük deyin, isterseniz unutkanlık ama ben kendi nezdimde sadece "ayıp" olarak nitelendirip üstünde bile durmadan geçeceğim.

  gelelim şu huzur operasyonuna. bak olly efendi, belli ki şu yukarıdaki entry'i çiğ köfte yoğururken terli bir anında girdin(bak bu da takılmaca işte, kızdıysan çaylak yapayım kendimi) ya da ufak bir koalisyon oluşumu, senin de tabirinle "taraftarlık" anına denk geldiğini düşünüyorum çünkü frante arkadaşımızın da aslında o kadar masum olmadığından emin olmanı isterim. unutulmamalıdır ki kendisi sözlüğmüzün ilk jönlerindendir. bende sevmediğini belirttiği ve yapılmasından haz etmediğini söylediği her şeyi kendisinden yeterince gördüm zaten. yani bir görünen vardır, bir de göremediğin. sen gördüğün kadarıyla konuşuyorsan sana diyecek bir şeyim yok ama göremediklerini haftalarca burada anlatmama rağmen hala daha sadece gördüklerinden bahsedeceksen akp'nin yeni oyu hayırlı olsun ne diyeyim :)

  ayrıca bir zahmet yıllarca gıybetimin döndüğü, sözlükte beni en çok karalayan azazil ve saz ekibini de savunacak değilim. şu an herkesin aynı ortamda olmasının sebebini davaya, meme uğruna çekilen çilenin kutsallığına ve çocukluğumuza veriyorum. ben kin tutmam, kin de güdmem ama kimseyi de holigan gibi savunmam. bu kişi fyf bile olsa gözünün yaşına bakmam arkadaş. gerekirse onu da çaylak yapıp rozetimi ve panelimi chiqco'ya teslim edip kariyerime youtube'tan devam ederim.

  sadece tek bir soru sorup gideceğim şimdilik. hadi iki olsun:

  1) sözlükten komple şutlanarak gönderilen biri geri gelebilir mi?
  2) adriş ile kavgasından sonra adriş'in komple sözlükten gönderilip tekrar yeni bir nickle sözlükteki varlığını bile hissetseydi frante kardeşimizin bu durum karşısındaki tutumu ne olurdu? "taraftarsız" olduğunu düşündüğüm için cevaplarımızın aynı olacağına eminim.

  1) tekrar şutlanırdı
  2) "bu niye hala sözlükte, göndermemiş miydim? şunu çaylak yap"

  benim afacan ya da orta yaş bir kitlemin olmadığını da mektubumun sonuna iliştirmek isterim sir olly bey. şimdilik iyi seyirler dilerim.

  bu arada söylemeyi unutmuşum, huzur operasyonu bir kişiye yapılmadı. bahsettiğin uyarı entry'sinde nick bile vermedim yahu insaf. herkesi uyardım, bazılarını daha çok uyardım ama herkes uyarıyı almıştır eminim çünkü "neyse sözün özü huzursuzluk çıkaranların" bölümü kişiye değil genele yönelikti. bunu bile şahsi dava olarak güdüyorsanız var bir sıkıntı ya hayırlısı ne diyelim.

16 more entries