315 more entries
 • kimin 10+ fav ve avaneleri'ne mensup olduğunu, kimin olmadığını yalnızca sen ve ben değil, 10+ fav ve avaneleri'ne mensup kimseler de biliyor efendilerin efendisi parli efendi. haklıyımdır/haksızımdır, eski sözlükte taraflı olduğunu düşündüğüm anlar oldu ancak burada bunu sürdürmediğini başta da söyledim. yanısıra ben gözdağını nymphe ve frante'ye verdiğini gözlemliyorum. bu böyle değilse ve genele hitap ediyorsan zaten bu hususa dair ortada bir sorun yoktur.

  bana artık tiksinti veren şu 10+ fav kitlesiyle ben de iletişim kurmaya çalıştım, bunları anlamaya çalıştım. ancak bu kitle ısrarla alışkanlıklarına devam ediyor. ne yazık ki adım adım ayrıştım bu kitleden... az evvel esasen çok değerli bulduğum sez'in, "siktirin gidin, çevrimdışı olun madem," mukabilinden yaklaşımına yeniden tanık olmuş bulunduk. yani utanmıyorlar da böyle yaklaşımlar sergilemekten...

  benim frante ve nymphe'le (yada frante+nymphe ile diyeyim, her nasıllarsa) alışverişim, diğer kalabalık güruhla ne orandaysa o kadar! tabiatım gereği ailem ve beşiktaş dışında hiç bir güruha taraf olabilmem mümkün değil. ve bu bakış açısıyla söylüyorum ki bu edepsizlik yeterli artık. burada insanlar keyifle cümle kurabilmek için bir cemiyete üye olmak, onlar gibi davranmak, onların akışına uyum sağlamak, sağlamıyor ya da sağlayamıyorsa da offline olup siktir olup gitmek zorunda olmamalı. şu sorun te anasının nikahından beridir çözülemiyor.

  fyf ile nar ekşisine dair cebelleşmeler yaşamaktan şu vardığım noktalara bak? teki gelir deli der, teki gelir siktir eder, öbürü gelir denyo der, mal der. yani bu insanlar da oyuncağınız değil anasını satayım?

  özel mesaj ifşası yasaksa kusura bakılmasın. sen frante'yi ilk çaylak yaptıktan sonra nymphe özel mesajdan mevzuyu sordu bana. konuyla ilgili kısa süreli bir yanıtlaşmaca yaşadık. hatta mevzu hakkında kesinlikle fikrim de yoktu. ben de fyf'den öğrenebildiğim kadarını aktardım kendisine isim vermeden. ve orada efendilerin efendisi sez efendiyi ve çaylaklık kararınızı haklı gördüğümü naçizane belirtmiştim. sez'le bile konu hakkında mesajlaşmamız oldu. ben bu kadarını biliyordum ve bunu desteklemiştim. ancak sonrasındaki süreçte frante'ye yönelik yaklaşımlar buradaki kadar berrak ve temiz ilerlemedi. mevzu diğer üyeler tarafından rezalet şekilde yönetildi.

  ben dondraper efendinin benimle taşak geçmesine gülerim. senin ya da diğer bir takım kimselerin beşiktaş'a atıp tutmasına takmam, geçerim. ancak frante'yi kendisiyle taşak geçilmesine öfkelendiği için suçlamak naçizane benim kabul edebileceğim bir yaklaşım değil. ve elbette ki ben de sözlükte yer alan kendime dair +/- 0 fav ederinde bir üyeyim. bu böyle devam edecekse, bu adama yüklenmeye devam edilecekse itiraz etmeye devam edeceğim. en kötü şutlarsınız, olur biter.

14 more entries