7 more entries
 • covid olduğum ve pazartesi'den beri kıç kadar odada tek başıma yatıp dizi izlemekten sıkıldığım için böyle saatlerce karşılıklı yanıtlaşıyoruz, bunun farkındasın değil mi efendilerin efendisi duf efendi? sonsuza kadar sürmeyecek bu böyle?

  en tatlış bulduğum mevzuyla başlayalım. salya sümük savunduğum, sizin (!) ise, "yapmayın, etmeyin," diyerek engellemek istediğiniz ama başaramadığınız deniz baykal mevzusuyla. bir kez daha telaşlanma, "o dönemde de bizden mi korktun ve engellemek istemene rağmen sözünü geçiremeyip bir köşeye pısıverdin," şeklinde suçlamayacağım seni. zira bu ister istemez geçmişten günümüze sana dair ortaya çok bariz bir profil koyuverirdi ve bunu machiavelli'nin prens'inden bahseden birine etiket etmekte epey bir zorlanırdım. çok da emin olamıyorum. bahsettiğin kadar vatanperver biriysen şayet, 99 seçiminde attığın oyu az çok tahmin edebiliyor ve ters köşeye yatabiliyorum ancak burada cumhuriyet halk partisi'ne atıp tutmanı da gayet kafa bulandırıcı bulabiliyorum. ya işte bu son dönemde gelişen zafer partisi akımı çok kafa sikmeye başladı işte. kimin geçmişten şimdiye, şimdiden geleceğe ne bok olduğu ve olacağı birbirine karıştı da karıştı. akp seçmeni kılığına bürünmüş sosyalist bir vatansever olarak senin ne olduğun hakkında net bir fikrin var, değil mi dufçuğum?

  okuyanlar hak verecektir mevzusuna geçelim. ben ve sen bir konu hakkında karşılıklı cümleler kuruyoruz. sen başka kimlerden sana hak vermelerini istiyorsun? birilerinin bize hak vermelerini falan mı bekliyoruz? onaylanma hususunda ihtiyaç sahibiysen onaylıyorum ben seni naçizane... rica ediyorum?

  şimdi döndür kaldır, aynı noktalara gelip duruyoruz, üstelik birilerinden onay almanı falan da bekliyoruz. olmaz bu böyle? az evvel belirtmiştim, bir kez daha tekrar ediyorum, "seçim gecesi sonuçlar istediğimiz gibi olur ya da olmaz ancak insanlar senelerden beri alıştırılageldiği üzere seçim evveli karamsarlığında olmasın rica ediyorum. halihazırda zaten kimsenin buna niyeti yokken, sizler içsel korkularınızı bu insanlara aktarmayın."

  ...-ki herifin teki çıkıp da, "adam kazandı," teksti geçemesin milletin ortasında. istanbul seçimi için de cevabım aynı, hükümet kurma meselesine cevabım da aynı. ipini salan sizi elini kolunu sallaya sallaya kervanına sürebiliyor diye millete de kendi renginizden çalmaya çalışmayın. bak, sinirlendirdin, hamaset yaptırdın bana sonunda. oldu mu şimdi böyle?

  her entrinde kırk çeşit gündem açıyorsun, sonra da şuna cevap vermemişsin, buna cevap vermemişsin diyorsun. sana cevap vermeye devam etsem akşama kadar yazarım efendilerin efendisi duf efendisi. sırtım yastığa yapıştı. kalanları devam edeceksek sonrakinde artık... az gündem aç rica ediyorum? son 25 yılın hesabını gün gün sormaya başlayacaksın neredeyse, az kaldı...

1 more entry