hdp

8 more entries
  • tarihte hdp kadar imtiyaz tanınan, istekleri yerine getirilen bir siyasi parti yok. ne istedilerse verdiler. tc ibaresini kaldırttılar, andımızı kaldırttılar, tv kanalları kurdurttular. sokaklarda kürdistan bayraklarıyla dolaşmayı, apo lehine slogan atmayı serbest hale getirttiler. üniversitelerde pkk bayraklarıyla derslere girdiler. öcalan'ın mektubunu cumhurbaşkanlığı seviyesinde tartışılır hale getirdiler. yüzde on oyumuz var, kürt halkının iradesi, analar ağlamasın diye diye ne kadar kemalist varsa suçlu hale getirip susturdular, çözüm sürecinde akp ile kol kola at oynattılar. türkiye bu süreçte de şehit vermeye devam etti. atatürk heykellerine saldırıp, devlet dairelerinden türk bayraklarını indirdiler, sokak ortasında yürüyen askerlere küfür edip saldırdılar.

    bütün bunlar olurken "neyse ya terör bitsin deee:p" ana fikriyle milletin sessiz kalması sağlandı. meğer bu süreçte pkk daha fazla kadrolaşmış, daha fazla güç toplamış, şehirde yapılanmasını kurmuş. hendek operasyonlarında kahraman türk askeri ve polisi türkiye'nin itibarını kanıyla, canıyla kurtardı.

    hiçbirini unutmadık. seçimin bittiği hafta adliyede sabahlamayan frante'yi sikeyim. bu sürecin bütün sorumlularına dava açacağız. o mektup okunurken çay getiren çaycı bile yargılanacak. affetmek yok.

8 more entries