• dün ilk defa bir bölümünü gerçekten de izlemek istedim çünkü formatı çağımızın ve çağdaşlığımızın çok ötesinde bence. düşünün ki bir konuk çağırıyorsunuz ama bulunduğunuz salon hınca hınç o kişinin karşıt görüşlüsü ile dolu olsun. nereden bakarsan bak bence çok ürkütücü bir format. bir kere buraya konuk olarak gelmek bile yürek ister, sonuçta oradaki gençler 10 yıl önce attığınız twitin bile hesabını soruyorlar. harbi helal olsun.

    neyse benim izlediğim bölüm elbette herkesin de tahmin edeceği üzere barış atay'ın konuk olduğu o nefis bölümdü. yaşadığı acılarla, gördüğü zulümlerle ülkedeki adaletsizliği bizzat deneyimlemiş, buna karşı savaşmaya çalışmış ve hala çalışmaya devam eden müthiş donanımlı birinin kendisine yöneltilen tüm sorulara verdiği cevaplar sayesinde bence türkiye barış atay'ı artık gıyabında değil resmen, bizzat tanımış oldu.

    konuşmalarının hemen hemen hepsinde sorulara akıcı ve duraksamadan cevap vermesi, gerek soruyu soran kişiyi nazikçe düzelterek, gerekse soru soranların ergence laf gönderme ve iğnelemelerine aldırış etmemesi çoğu kişinin daha şimdiden saygınlığını kazanmasını sağladığına eminim.

    sanırım çoğumuzdaki "terörist bu ya" vaftasının(böyle öyle düşünmüyordum) "vay anasını arkadaş böyle bir milletvekilimiz mi varmış" düşüncesiyle değişmesini sağladığı o bölümü hayatlarınızdan 4 saatinizi ayırarak izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. bakınız o kadar mükemmel bir programdı ki videonun bu denli uzun olduğunu bilmediğim için bu tatlı soru-cevap formatını saat 11 gibi açmıştım, yemin ederim kapattığımda saat 3'ü geçiyordu ve benim gözlerim hala fal taşı gibi açıktı. müthiş abi, hiçbir sineme filmi benim alımı ve izleme şevkimi bu kadar yüksek tutmayı başaramamıştır.

2 more entries