eren bülbül

 • nymphe

  trabzon maçka'da pkk ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada hayatını kaybetmiş bir kardeşimiz.


  sabahtan beri tivitırda dikkatimi çeken ise şunlar oldu;

  ''#EreniyikiVardın Bir Berkin Elvan değil dimi çünkü namuslu vatansever bir şehit. Polise taş atmayan biri, Aslan gibi şehit #iyikivarsınEren''

  ''Ekmek Almaya Gitmiyor muydunuz
  Kırmızı Fularınız da mı Yoktu
  TC Savcısı Katledilirken Alkış mı Tutmadınız
  Unutulursunuz ! #EreniyikiVardın''

  ''Kahramanlar can verir,
  Yurdu yaşatmak için.
  #EreniyikiVardın ''

  ve bu minvalde yüzlerce tivit.

  hayır anlayamadığım şu, niçin berkin elvan ile kıyaslama yapma gereği duyuyorsun? ''kimin çocuğu daha güzel öldü '' yarışması yapmanın anlamı ne?

  ikisi de küçücük değil mi? ikisi de bu toprağın evlatları değil mi?

  sorulması gereken soru ''maçka da pkk'nın ne işi var birader'' değil mi? aklını beynini siktiklerim bunu niye merak etmiyon? madem o kadar milliyetçisin otur bunu düşün bi? teröristler trabzon'a kadar ellerini kollarını sallaya sallaya nasıl gelmiş?

  9
 • hayat

  bu öldü diye berkinimize hakaret eden şerefsiz yoksunu zatlar var yazık. insan içinden öldüyse öldü demek istiyor. zaten uludağ sözlük'te berkin Elvan başlığı engellendi.

  5
 • somut olric

  "olma böyle sinsi, çakal, yahut engerek;
  bozkurt gibi, kartal gibi dövüşmek gerek!"

  iyi ki varsın eren!

  türklerin çıldırmasına sanırım az kaldı. Yine diyordu ya atsız: " o vakit tanrı türk'ü değil sizi korusun!" kin yuttuk kan kusturacağız ya da kinimiz dinimizdir diyenler var ya, onları çok aşırı bulurdum. şimdi? hep birlikte yineleyelim: kurdun dişine kan değdi!

 • scribbler

  Yiğidim, aslanım ... iyi ki varsın EREN!

 • lahana tursusu sairi

  bir tarafta barış elçisi, sevgi pıtırcığı geçinen bölücü kahpeler,

  bir tarafta yüreği yanan anneleri cennetle müjdeleyen sahte peygamberler,

  milliyetçilik oynayan çakallar,

  bir tarafta da pasif direniş yapmaya çalışan ibne kılıklı liberaller..

  15 yaşındaki cansız beden üzerinde tepindikçe tepinenler..

  Bu memleketin gariban insanlarının başı sağolsun.

  1
 • ataraxia

  duygusallıktan silkinip gerçekçi olmak gerekirse ölüm nedeni fakirliktir. fakirdi, çoğunu komşularının verdiği kışlık erzakları çalınmıştı devletinden belki de bir kerecik yardım istemişti. silahlı haydutların girişinden çıkışından bir haber devletimiz "eren, eren" diye eren'e sahip çıkıyor güya. bütün haydutların fakirlerin yaşadığı yerlere yerleşmesi tesadüf değil. çünkü oralarda insana değer verilmez, denetim yoktur. fakir insanların ihbarları gerekli özenle dikkate alınmaz.

  1
 • dodi

  Söylesene Vera,
  Çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpece değildir.

  (bkz: Nazım Hikmet)

  üzerine konuşulması değil "özeleştiri" verilmesi gerekiyor. ülkede herkesin canı pamuk ipliğine bağlı sadece iktidar sahipleri hariç!

  3
 • dodi

  TAZiYE DE BiR DE GUYMAK SiPARiŞi
  Erdoğan , 15 yaşında şehit edilen Eren Bülbül' ün annesini aradı. "Oralara gelirsem inşallah bir Guymağını yerim " dedi.

  lan kadının canı bağrı yanmış ne acılar çektiğini tahmin bile edemezsin bari şu boğazını çeneni tut be!

  2
 • brahma

  hükümet uydu ile tespit ve takip yapan gezici elektronik sistemleri vakti zamanında askerden alıp cemaate vermeseydi bugün eren yaşıyor olacaktı. nerede şimdi o sistemler, kimler kullanıyor allah bilir!

  2
 • vitus werdegast

  pkk tarafından katledilmiş, tsk tarafından çatışma alanına sürülmüş çocuk. altını çizerek söylüyorum, çocuk.

  askerlere rehberlik etmek, 15 yaşında çocuğun vazifesi değildir. ordunun bu tür şeylerin tespiti için kendi personeli, teknolojik donanımı vardır, yoksa da olmak zorundadır. 1910'lu yıllarda yaşamıyoruz.

  muhtarın yaptığı açıklamaya göre, askerlerin teklifini eren dışında kimse kabul etmemiş. para teklif ettikleri için -fakir bir aile- kabul etmiş. bu tam bir skandal. ordu dediğimiz kurum -sözde- vatandaş çatışma alanına girmesin, savaşın ve çatışmanın içinde fiili olarak bulunmasın diye var. yoksa hepimiz orta asya'da olduğu gibi koyuna binip ok atarak çekirdekten yetişirdik.

  pkk, sivilleri hedef almaktan çekinmeyen bir örgüt. şimdi muhtemelen birileri kalkıp "pkk'yi eleştirmiyorsun orduyu eleştiriyorsun" diyecek, o saçmalığa hiç birmiyorum. askerin bunu bile bile 15 yaşında çocuğu oraya götürmesi, hele hele bunu doğru düzgün bir koruma sağlamadan, yelek vs giydirmeden yapması büyük ihmalkarlık.

  7