erkeklerin ciddi ilişki yaşama korkuları

 • iphigenia

  (bkz: bir kadını deli eden haller )

 • nexus

  a s l ı n d a ciddi ilişkinin ne olduğu kavrayan kişi erkektir genelde. amaç cinsellik mi ? sevişelim ve dağılalım. amaç iyi vakit geçirmek mi ? sinemaya gidelim, eğlenelim sonra herkes evine. çizgiler her zaman erkek için belli ve nettir. ciddiyet budur. günde 95 kere napıyorsun aşkım yazmak ilişkiyi laubali yapar. erkek kişisi de bu laubali ilişkiden korkar asıl. çünkü cidden ciddi kız yoktur az trip vardır.

  bu bağlamda da en zor olanı ciddi kızı bulmaktır. ciddi kız en değerli olanıdır.

  aslında en güzel ve değerli kızlar kendi kendine zaman geçirebilen -ne bilim bir meşgalesi olan okuyan yazan çizen sanatçı v.s.- kızlar oluyor. çünkü az da olsa ciddi olabiliyor bu kızlar.

  ama bu tarz kızlar biraz enteresan ve marjinal olduğundan, olayın ne kadar farkında olsak da, -bilinçaltından aileye sokma ve anne baba ne düşünür, çocuğumu nasıl yetiştirecek amk dürtüsü- olabildiğince sosyal ve normlara uyan hatunlara yöneliriz.

  bu hatunların da yüzde 90'ının sosyalliği ve norm'al'liği, hayatları boyunca kendilerine bir ödev-amaç olarak sunulmuş "role playing" mevzusunu müthiş becermelerinden gelir.

  bu yüzden de sürekli trip atarlar ve her trip attıklarında insanı yaşamdan soğuturlar.

  çünkü düzgün bir insan trip atmaz. bir mesele varsa söyler ve biter. ancak toplumdan, medyadan, hatta dizilerden kitaplardan pompalanan drama kültürü ile "role playing" artık bu kızlarımızın hayatlarının merkezine oturmuştur.

  ve acı bir gerçek, insan sosyalleştikçe role playing yetisi gelişir. işe filan girince her gün bir sürü tanımadığınız adamla muhatap olmak zorunda kaldığınızda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

  ha erkekler çok mu süper?

  bence biz süperiz lan. erkeğin bir kızı sevmesi, bir kızın bir erkeği sevmesinden daha gerçektir. çok daha ciddidir amk.

  çünkü erkekler için kadın bir amaç iken, kadınlar için erkek "çocuk"a giden bir araçtır.

  çocuk doğurmuş kadınlara bakın. eşlerine ilgileri sıfıra iner. bütün hayatlarını, yaşamlarını çocuğa göre kurarlar. çocuk doğduktan sonraki bütün başarıları, övünçleri, kıvançları artık çocuğunun yaşadıklarıdır.

  kendi annenizi düşünün lan, en küçük bir başarınızı bile millete nasıl öve öve anlatır?

  yarrak gibi canlılar olmamıza rağmen annelerimiz tarafından verilen önemi bir düşünün mesela?

  baba çocuğa daha yabancıdır her zaman. ama çocuk annenin bir parçasıdır, soyut ve manevi olarak değil, hakikatten bir parçasıdır bir zamanlar.

  aslında bu yüzden de kadınlar hakkında, ne hissettiklerini hiç bir zaman bilemeyeceğimiz için konuşamayız da sanırım.

  düşünsene lan senden bir parça, senden bir şey çıkıyor dünyaya geliyor, yaşıyor nefes alıyor büyüyor bir şeyler yapıyor, dünyayı değiştirmese bile varlığı bile inanılmaz bir şey olmaz mıydı?

  yazarken ve düşündükçe bile tüyleri diken diken oluyor insanın.

  bu vesileyle,

  anneler gününüz kutlu olsun bağlayacak yer bulamadım.

  3
 • horasanli turkmen

  yaşa göre değişen olgudur. 30'dan sonra erkek ne isteyecek, vaktim çok gel okey atalım mı diyecek. buna rağmen kız çıkıp diyorsa ki ciddiysen takılalım dalgaysan iki kapak alırım, adam ne diye uğraşıp kendini rezil etsin, o saatten sonra türk toplumu'ndaki erkeklerin %80'i ister istemez aile kuran, düzenli bir yaşam sahibi olmak isteyen adamlar, yâni erkek güvenilir de kadının niyeti belirsiz ise erkeğe korkuyor diyemezsin. kişi kendinden bilir işi diye söz var.

  5
 • anarsik coban

  her gün iş gibi whatsapp üzerinden soruları cevaplamak istemeyen erkektir. mesaiye kalırsan bir de tribi var. e bir de kafa boşsa vıcık vıcık sürekli esprili, komikli... yazarken sıkıldım.

  1
 • fuzuli biri

  kadınlarda da olan korkudur. evlilik, sürekli aynı insanı görmek, doğum sancısı çekmek, sürekli kiminle yazışıyor diye takip etmek, yataktan bacak kıllarını temizlemek, kaynana, yemek...

  zor iş ciddi ilişki. ama eninde sonunda geleceğin yer de budur. yoksa sonuç boktur. daldan dala atlarken yerde buluverirsin kendini.

 • nymphe

  yoktur.

  doğru kişiyi bulunca sizden önce evlilik planları yapmaya başlarlar.

  aşık bir erkek hiçbir şeyden korkmaz. bu da günün küçük sırrı olsun şalşflşadflş

  artık şans meselesi kızlar, siz o kişi değilsiniz napçanız, artık önünüzdeki maçlara bakçanız.

  4
 • feniks

  elinde hiçbir şey yoksa ilişkisi olmasının da pek manası olmadığını düşünen erkektir. iç çatışmalarının labiretinde, hayallerden muaf, tıka-basa gerçeklik olgusu içinde olanların olayıdır. bana kalırsa korkmak değil akıllı davranmaktır. önce kendi içimdeki kimlik kargaşasını çözmem gerek, aksi takdirde kiminle "ciddi" ilişkisi olduğunu zamanla düşünmeye itecek bir kadına da yazık. sorunlar azizim, insanın "var oluş sancısınındaki" sorunlar. bunları halletmeden bu yola girmeyeceğim duygusu. bazen insanın yerinden kalkmaya takati de olmuyor hem. sorunlu ilişkilere sahip olmamdaki tek sorun sorunlarımı erteleme hissiyatıydı. yani bir erkek çocuk değilse, düşünerek hareket etmenin peşindedir, korkunun değil. bunu diyen erkeklerle iletişim halindeyseniz büyümesini bekleyin.

  2
 • tenchu

  doğrudur korkudan her gece altıma sıçıyorum. öyle böyle değil yani.