erkeklerin evlilik korkusu

 • rosaluxemburg

  "korkunun ecele faydası yok" önermelerindendir. zira üreme içgüdüsü tüm canlıların içine işlemiştir. 40'ında dahi olsa illaki birine mal gibi aşık olup, koşarak evlenecektir. ha aşık olma özürlüyse önce ailesinin aşık olduğu biriyle görücü usulü ile evlenecektir. ama her halukarda mutlu olması dilenecektir.

  tecrübe aktarımı: evlenin, çocuklanın, nüfusumuza can verin...
  (ukde tabiki spinoza)

  1
 • ailuros

  kadinlarda da olan korkudur. tabii bazilarinda.

  evlenmek cok sacma bir eylemdir. birlikteliginizin devlet tarafindan onaylanmasi ve "olum bizi ayirincaya kadar" diye baslayan cumlelerin bircogu yalandir. olumun yapamadigini bir sene kadar sonra hakim yapar.

  bir de cocuk olayi var tabi. halkimizdaki evlenmeden cocuk olmaz anlayisina da karsiyim cocuklari sevmememe ragmen onlarin ne zamandir gelmeden once evlilik cuzdani istedikleri de sahsim tarafindan merak konusudur. evlenmeden de gayet guzel aile ortami olusabilir. hatta bu ozgurlugun monotonlugu da yikacagi kanisindayim.

  kisacasi bir kadin icin bile evlilik sacmadir. masraftir, aliskanliktir, monotonluktur, evlenmeyelim biz bence.

 • northwest

  ırsi olmayan erkek dürtülerinden birisidir. günümüz gün aşırı yaz evliliklerinde, tarih oturtmaktan tutun(11.11.11 gibi), davet ve davetiye organizasyonu , nişan-kına-nikah üçlemi , salon ya da kır kirası , sürekli oynayan altın kurları sebebiyle ortaya çıkan hesap karışıklığı , balayı ve balözü romantizmi...vs genelde masadan hesap ödeyerek kalkan ademoğlunun görev ve sorumluluğundadır. aşık olana sivrisinek saz olmayana davul zurna bile az.
  (köy düğünü gibisi var mı bee.)

 • nevrotikkalem

  aşık olana kadar süren korkudur. ama karşısına eşek gibi aşık olduğu kız çıkınca ortada ne korku ne de başka bir şey kalır. ey aşk sen nelere kadirsin. ben evlenmeyeceğim diyen erkek gider yerine sevgilisinin hep yanında olmasını isteyen erkek gelir.

 • pain in the ass

  jiletli parmaklıklar. kim korkmaz ki artlarına düşmekten?

  1
 • brightlord

  (bkz: açma şom ağzını aq)
  daha önümde 10-15 sene filan var rahatım yani.

 • jane

  yerli yerinde bir korkudur.evlilik denen birbirinin tüm iğrenç anlarına şahit olduğun,çocuk mocuk derken hayatının içine sıçıldığını hissettiğin,her halt için birine haber vermek zorunda olduğun o gereksiz olaydan bazı kadınlar bile anaç yapılarına karşı korkarken e bırakalım da erkekler korksun,gayet doğaldır.

  1
 • brahma

  doğru kadın bulunup evlenildikten sonra yersiz olduğu anlaşılan korkudur.

  1
 • loraleyihu

  korkutan şey kalıplardır sorumluluklardır verilen sözler alınan kararlar özgürlüğüne darbe inecek olmasıdır yoksa aşkı öldürür hikayeleri yalandır nitekim haklılardır.

 • lockless

  bundan birkaç ay öncesine kadar seviyorsan, seviliyorsan korkacak bir şey yok, alt tarafı imza, ha sevgiliyken ayrılmışsın ha evliyken boşanmışsın şeklinde bakıyordum da aslında çok haklı bir korku.

  nesnel olmak gerekirse evlilik, bir erkek için oldukça angarya bir mesele ve ola ki dikiş tutmazsa ve şansına karşındaki kadın da insaf yoksunuysa aldın başına belayı. nafaka öde dur. gerek yok.

  çok fazla evliliğe şahit oluyorum. gül gibi geçinenler, geçinemese de ayrılmak istemeyenler, tiksinerek boşananlar... hepsini gördüm.

  bence evlenmeyin. en azından iyice emin olun karşınızdakinden.

 • renault toros ile ralliye katilan adam

  yine evlenirim ama yine boşanamam.

  o göt yok bende.

  evlilik, ölümüne güveneceğiniz bir partnerle gerçekleştirebileceğiniz bir aksiyon. gel de güven şimdi!

 • olly

  ben hiç görmedim.

  hani çocuk yapmak hususuna biraz inanabilirim de evlilik? ı ıh... o kişiyle evliliği düşünmediğindendir. genele yaymak doğru değil yani...

  1
 • dmnrzv

  Sanırım kalpten sevecekleri ve haysiyetli kadınlar bulamamak. Ömür boyu sırtınızda asalak gibi yaşayacak kadınlardan hoşlanıyorsanız o da sizin probleminiz bir zahmet.

 • unlimitedboy

  (bkz: hayatta kalma güdüsü)

 • kotsamya

  genellikle evlenmek için maddi olarak güçlü olmadıklarını hissetmelerinden de kaynaklanabilir.

 • acrophobic icarus

  seks hayatını tek bir insana indirgemekten kaynaklıdır.
  genelev kavramını lugattan çıkararak konuşuyorum çünkü ücret ödediğin şey seks değil hizmettir.

  şöyle düşünün, günümüzde seks yapmak bir erkek için neredeyse sıradan bi hale geldi.
  iletişim ağının bu kadar geniş olduğu bi dönemde insanların partner bulması o kadar kolay ki. dolayısıyla kimse kendini kısıtlamak istemiyor.
  evlilik kavramının içini boşaltıp sadece lisanslı seks’e evirdik. hal böyle olunca insanlar çocuk oyuncağı gibi evlenip boşanıyorlar. dolayısıyla hiç evlenmemek daha mantıklı geliyor. kim uğraşcak o kadar prosedürle.

  evlilik o kadar basit bir müessese değil, bir insanla gönül bağı kurup ortak bir hayat idame ettirmek büyük fedakarlık ve sorumluluk isteyen bi olay. hiçbir kutsal tanımayan nezdimde tek istisnadır aile. anne, baba, eş.

  eskiden böyle miydi, nerde o eski bayramlar.
  baba beni evlendir diye yalvarırlardı.

 • caracal44

  valla benim de şu an için götüm yemiyo nedeni de sorumluluk almak istemeyişim ve rahatıma olan düşkünlüğüm. tabi bu demek değil evlenmeyeceğim. bir bak yarın bile böyle bir karar alabilirim çünkü hayatın ne gibi sürprizler getireceğini kimse bilemez.