eski sevgilisini unutmadığı halde unuttuğunu söyleyen insan

 • shut the fuck up

  kendisine karşı rol yapan insandır. soranlara hala unutmadın mı şeklindeki soru sorma fırsatını vermek yerine, unutmuş imajı vererek bilumum sikko insanların kozlarını götünde söndüren insandır. *

  1
 • murasaki

  ne yapsın.unutamadım deyip milletin omzunda ağlasa daha mı iyi? böylesi hem onun için hem de çevresindekiler için daha hayırlı. *

  1
 • jokerock

  gerçekten unutana kadar eski sevgilisiyle birlikte olamamanın hayal kırıklığı ile yaşayacak insandır; hem çevresindeki insanları hem de kendisini kandırır.

 • cok teknik adam

  onun oralarda biryerlerde olduğunu bilmesine ve üzerinden 275 gün geçmesine rağmen unutamamış insandır. 24 temmuz 2010 akşamı da kesinlikle alkol komasına girecektir. (bkz: kurtarın bu çocuğu) (bkz: noluya lan bana)

  1
 • mutsuzluga sebep olan mutluluk

  her gün unuttum diyorum artık bitti
  bu gün yepyeni bir gün
  sonra küçük bir bakışın
  senin küçücük bir gülüşün
  alevlendiriyor külleri

  soranlara unuttum diyorum
  adı neydi hatırlamıyorum,
  ben artık sevmiyorum
  yalan

  ama öyle demiyor içim
  susmuyor susmuyor kalbim
  hala deli divaneyim

  nereye baksam ne yapsam her şeyde sen
  güzelde ve çirkinde
  güzelde sevginvarinsafsız
  çirkin koyup gidişin sevmiyorum deyişin

  soranlara unuttum diyorum
  adı neydi hatırlamıyorum
  ben artık sevmiyorum
  yalan

  ama öyle demiyor içim
  susmuyor susmuyor kalbim
  hala deli divaneyim..


  bu güzide haluk levent şarkısıyla açıklanabilen durum.

  1
 • gozlerim sigmiyor yuzume

  kendisini inandırmaya çalışıyordur aslında, başka kimseyi değil. kandırmak değil ama bu, inandırmak. inanırsa unutabileceğini zanneder çünkü. oysa kendi de biliyordur içten içe bu işin böyle olmayacağını. yine de oldurmaya çalışır işte. başka yolunu bulamamıştır.

 • cambaz

  kendisine yalan söyleyen , aslında hala unutamayan onun için deliren ama etrafındakilere "ben cool'um,hemen unuttum,amaaan biri gider gelir,elimi sallasam ellisi" görünümü yaratan zavallı aşık insancık.. *

  1
 • morgan

  üzüntüsünü sıkıntısı dışarı vurmayan bildiğin insandır. en doğrusunu yapmaktadır. milletin omzunda ağlayıp zırlayacağına susmayı tercih etmesi mantıklıdır. zamanla nasılsa unutacaktır olayı dramatize etmeye gerek yok diye düşünür.

 • kotukadinmuzeyyen

  unuttuğunu sanan insandır, belki de.

  aradan aylar hatta yıllar geçmiştir ayrılalı, ama gün geçmez ki onun adını anmasın. * sen hiç aşık oldun mu sorularına hayır olmadım diye cevap verirken o'nun hayali yalan söylediğini hatırlatır. aradan asırlar geçti deyip geriye iter belleğinde sevdiği adamın anısını.

  cumartesileri o'nu düşünür hiç sektirmeden, ne yapıyor diye. ama uzaktan uzağa, arayıp sormadan, uzak bir anıymışcasına.

  sarhoş olduğunda ondan bahseder. kumral her adamda onu görür, belli belirsiz bir duygu, farketmez bile ne düşündüğünü o an.

  yeni birisiyle olduğunda iyice uzaklara iter anısını, karşısındakine saygısızlık olmasın diye, erdemli kalabilmek adına. ama yapamaz, biter ilişkileri teker teker.

  yollara çıkar, geçer otoban çizgileri teker teker. ondan kilometrelerce uzaklaşsa da kalbini de yanında götürür, sıcaklığını hala içinde hisseder.
  başka bir şehre yerleşir. adam yavruvatana taşınır, başka bir kadınla. ama sorsan hala seviyordur adam, unutturmaz kendini, şerefsiz.

  sonra bir gün bununla yaşaması gerektiğine kanaat getirir kişi, onun anıları gözünün önünde, cismi ve sözleri de aklında. millete anlatmaz, anlatttıklarına da unuttum der, nokta noktam şiiri aklında.

  günler böyle gelir geçer, öyle bir gün gelir ki hatırladıgı sevgi mi yoksa anıları mı karıştırır insan. işte o zaman kendinden emince söyler, unuttum diye. işte böyle bir psikolojidir, unutmadıgı halde unuttum demek, unuttum sanmak. insanın nefes almasına olanak verir, hayatın diger alanlarında anlam bulmasına... *

 • dmnrzv

  Yalancıdır. Yiğidin malı meydandadır. Unutmadıysan unutmadım diyebilecek kadar yürekli olabilmeli insan.

 • nosferatu_alucard

  Kimse unutmaz ki eski sevgilisini. illaki hatırlar onunla ilgili bir şeyleri, hatırlamasa bile: gittiği bir yer, yediği bir şey hatta başkasıyla sevişmek bile onu hatırlatır.

  önemli olan özlememektir. herkesi hatırlar insan ama her hatırladığını özlemez.

  seni hatırlıyorum eski sevgilim ve özlüyorum da...

  1
 • caracal44

  Psikanalizin babası firöyd ibnesini sevmem ama bu konuya değinmiş. bu sözünü de fizik kurallarından bahsettiği için severim.

  ''Aslında unutmak; artık acıyı hissetmemektir. Çünkü yapılanları zihinsel olarak unutmak fizik kurallarına göre mümkün değildir.

  5
 • esimnebilsin

  unutamazsın ki..

  ama bence olayın eski sevgiliyle pek bi ilgisi yok. sonuçta bitmiş gitmiş bi şey artık. (bkz: bence sen de şimdi herkes gibisin..)

  eski sevgililerim genel özellikleriyle aklımdalar ama bu demek değil ki hala onlara karşı bi şey besliyorum ya da hala özlüyorum. lanet olası mükemmel hafızam unutmamı engelliyor çünkü. kısacası sadece onlar değil aklımda olan şeyler. yağni kimsenin bi yerleri havalanmasın.

  1