ev arkadaşı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

 • fresa

  eve çıkmak hele ki biriyle çıkmak hiç de kolay değildir. her an her şey sorun yaratabilir. bu yüzden dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. misal;

  sorumluluk sahibi olmalı,
  paylaşımcı olmalı,
  maddi olanakları yeterli olmalı ki kirayı ödemediniz diye evden atılmayasınız,
  fazla ortamcı olmamalı. ( her gün evde parti olsun istemezsiniz heralde )

  vs vs.

  2
 • perceneige

  sizden güzel ya da yakışıklı olmamalı. eve gelen arkadaşlarınızdan birini ya da asıldığınız kişiyi tavlayabilir.

  1
 • darthmassimo

  kafalar uymalı en önemlisi, eli açık olmalı bla bla bla.

  1
 • ilkelbenlik

  bulaşık yıkamasını bilmeli.

 • oyeaman

  dikkat edilmesi gereken birşey yoktur. tanımadıklarınızla eve çıkın sonra tanışırsınız. beğenmezseniz siktrip gidersiniz bu kadar basit.

 • fifi ne lan

  (bkz: yalnız yaşamak varken kim bir ev arkadaşına ihtiyaç duyar ki)

 • fuckyourfeelings

  insan olmaması.

  (bkz: evcil hayvanlar)

  3
 • omegledaki stranger

  yemek yapmayı biliyorsan bulaşık yıkamak için mırın kırın etmeyecek, bilmiyorsan da yemek yapmayı bilecek, okey, batak, lol, pes, cs:go gibi bilimum masa ve pc oyununa hakim, basketbol bilgisi olan ve nba maçı izlerken eşlik edebilen, tercihen alkol içmede sorun çıkarmayan, eşlik ederken de kılıçdaroğlunda liderlik vasfı yok aeebee gibi klasik politika yerine üzerine bir şey koyabileceğin ya da onun koyabileceği, film kültürü olup kritiği üzerine tartışabileceğin, tercihen haftada minimum 3 kere duş alab....

  bi dakka aq ne anlatıyorum ben!?

  2
 • fuckyourfeelings

  marlboro red‘i anlatıyorsun sanırım. nasıl bir ilişkiniz varsa artık:/

 • omegledaki stranger

  haftada 3 kez duş aldığını zannetmiyorum onun yaa.

  1
 • erleichda

  3 tane ev arkadaşı postalamış bir insan olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki "sorun onlarda değil, bizde." yani bende ve sende. seçerken dikkat edenlerde. artık bunu kabul ediyorum ben, siz de kabul etmelisiniz. böylece tek başına yaşamak daha fazla çekilir hal alıyor. lol

  kedilerim ve ben <3

  3
 • omegledaki stranger

  looool, rofl, xd, :), :d
  lol ne aq yallah california sözlük'e

 • erleichda

  https://youtu.be/ViN-5Nh7NNg

  tamam dur, ateş etme.

  tufuufufuduruturururu.

  tamam, öldüm ve çıkıyorum.

  sen haklısın.

  2
 • omegledaki stranger

  hmm komikmiş :)
  hatta dur, looool

  1
 • erleichda

  neden o güzel beyninde komiklik algısı oluşması gerekliliği var? her şey komik olmak zorunda mı da böyle bir tepki veriyorsun? neden senin dudak ve çevresindeki kaslarını hareket ettirecek bir girişimde bulunayım ki? sen kimsin de sana böyle bir şey yaşamak hakkı vereyim? sen gibi tanımadığı birisine sataşacak tıynete sahip olan bir insana en fazla vereceğim cevabı verdim, bitti gitti.

  2
 • metal isaretiyle egildi enistem

  bu ev arkadaşından dertli olanlar sanki kendileri çok uyumlu insanmış gibi davranıyorlar. sorsan karşı tarafta aynı dertlerden muzdarip.

  dikkat edilmesi gereken hususlara gelince pazardan domates seçer gibi ev arkadaşı seçmediğimiz için (üniversite için konuşuyorum) ilk sene yurtta kafa dengi arkadaşlar seçilir ve ikinci sene onlarla eve çıkılır. ben öyle yaptım ve kira ödeme dışında pek bir sorun yaşamadım diğer üç elemanla. Manisa’lı bir ibne vardı sürekli bulaşıktan kaytaran. kış günleri elektrikli battaniyesini verdiği için görmezden geliyordum onu da.

  2
 • feniks

  seçmemek. o/

  2
 • omegledaki stranger

  lsşagksdş tiye almak baya gocundurmuş anlaşılan. üzüldüm bak adına :((
  olaylardan keyif almasını bilmemek ne acı bir şey. gelişim, çevre, aile gibi faktörlerin insanlar üzerinde derin izler bırakmasının yansıması olsa gerek.

  hatta kindarlığı seri eksi ile atmak da acınılası bir olay. umarım düzelirsin yaa. hayatının bundan sonraki süreci sana olumlu etkiler yaratması dileğiyle...

  1
 • omegledaki stranger

  asldşgksad aklıma yapılmış espriler geliyor malbuş yaa.

 • maskeli balo

  temiz olması

  1
 • erleichda

  "lsşagksdş"

  lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş lsşagksdş

  yukarıdaki entryler gerçekten genel bir anlam mı ifade ediyor da sen olayı başlatan entryi favlıyor, bunu siliyorsun? abi bu durum beni benden çıkarıyor ya. abi diye cümleye başlamama sebebiyet veriyor mesela, bu kadar iğrençlik barındıran başka bir durum var mıdır şu yerçekimini siktiğimin dünyasında?

  tanım: önemli olmayan sikik bir husus.

  1
 • 1988

  gay olması. valla en uzun süreli ev arkadaşlığımı yaşıyorum. tavsiye ederim.

  3
 • vitus werdegast

  ufak bir simülasyon yapabilirsiniz.

  ev arkadaşı adayını simülasyona sokun, bulaşık yıkanması, eşya taşınması gerektiğinde "yeaaa yorgunum kanka yeaaa, bugünlük sen hâllediver yeaa " diyorsa ağzına kürekle vurun ve eleyin. bunları baştan yapmak lâzım.

 • user

  taşra kırsalından olmasın, az biraz medeniyet görmüş olsun ve biraz düzenli olsun kendi odasının içine sıçsa bile mutfak banyo ve tuvaleti düzgün kullansın; sizin özel alan ve zamanınıza saygı duysun, gecenin bir yarısı veya sabahın köründe odanıza gelip de dertlerini dökmek için uykunuzu piç etmeyecek biri olsun. bir de en önemli şeylerden biri daha önce nasıl uyuduğunu görün öyleleri var ki motorlu testere gibi horlar, kış uykusundaki bir bozayı bile daha sessizdir.

  1
 • bir middle earth kahramani

  fındık kadar da olsa bir vajinaya sahip olması.