ev fiyatları

 • baholii

  Bu da iyice paragöz oldu.

 • kalitelob

  Bu topraklarda ev ve arsanın dışında pek yatırım yapılmadığı için ev fiyatlarında ki düşüşü aşırı oranda beklememek lazım. Evin değerine göre neyse % 10 düşüş vs oluyor ancak fazlası mümkün değil umarım da olmaz çünkü emlak krizi vs denilen durum gelirse en son düşüneceğin şey ev satın almak olur. Dolar endeksli yürüdüğü için tüm inşaat sektörü, ortalama mahalle arasında bi evin maliyeti 150 bini buluyor. Anadolu yakasından örnek vereyim gebze'de ortalama değer bictigimiz ev 250 350 arasiysa bu ev kartal'da lokasyon itibariyle 400 600 bin arasi giderken kadıköy de 1 milyonu buluyor. Bu yüzden tatmin edici bir düşüş yaşanmıyor.
  Tabi fiyatlar yine yüksek kalıyor bu yüzden sadece mmüteahhite değil aç gözlü arsa sahiplerinede atış serbest.

 • diko

  şişirilmiş balondur. hatta isim bile vermişler.
  (bkz: emlak balonu)

  1
 • scrooge

  emlak balonunun patlaması ile birlikte doğal olarak düşen fiyatlardır.

  konut fiyatlari olması gerekenden yine yüksek ama, en azından eskisi kadar uçuk fiyat artışları yaşanmıyor artık.
  talep azalınca, evler elde kalmaya başladı. bir yıldır üzerinde satılık ilanı asılı olan balkonlar var. emlak sitelerinde aynı evlerin aylarca azalan fiyatlarla yayınlandığını görebilirsiniz.

  bu konuda vatandaşa hak vermek gerekiyor tabi ki. güncel faiz oranları çok yüksek. kimse kol gibi borç ödemek istemiyor. 2 yıl önce % 0.89'dan kredi veren banka bugün en iyi ihtimal % 1,15' e kadar inebiliyor.

  günümüz şartlarında konuta yatırım pek mantıklı gelmiyor. parasını betona yatıranlar pişman. ev fiyatlarının ise uzun vadede daha da düşeceğini düşünüyorum.