evde kedi beslemek

 • jotunheimr

  son 5-6 yılın trendi. öncesinde eve kedi-köpek sokmak kimsenin adeti değildi. ne olduysa bir tumblr'ın, instagramın etkileri yüzünden insanlar evde kedi beslemeye başladı. şu kadarcık samimi gelmiyor yemin ediyorum. her fırsatta da dile getirmekten çekinmez "yeaa benim evde bi minnoş var görsen bir tatlığğ". bir de erkekler karı kız düşürmek için beslemeye başladı onlarınki de ayrı bir iki yüzlülük haha.

  9
 • bartvader

  çok tatlıştır efendim, tavsiye edilir. insanın içindeki nefreti alır bi güzel.

  9
 • hoplayaraktan ziplayaraktan

  (bkz: schrödinger'in kedisi)

  1
 • anakronik

  Günümüz insafsızlarının mahrum kalacağı harikulade olaydır. vicdani duyguları hiçe sayıp özentilik kategorisine sokmaya çalışırlar ama bu duyguyu tatmadıkları için ne desem boş. Arabalarıyla üstlerinden geçmekten zevk alan canilerin tekerlerinden, daha gözlerini yeni açmış bir yavruyu kurtarıp evine almak ne büyük gösteriş ama.

  Kedi beslemek güzeldir. ilk Bir aydan sonra zaten evin üyesi, küçük kardeş, evlat veya arkadaş olurlar. Birlikte yer, birlikte uyursunuz. Bir yerden sonra ses tonundan ne istediğini anlarsınız hatta. Hayatınızda tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük bir yer edinir, alışkanlıktan öteye geçer. Anahtarı çevirdiğinizde gözünüz yere bakar hep. kuytu köşelerde parlayan bir çift göz, sallanan bir kuyruk ararsınız.

  En güzel yanı da içinizde öyle bir merhamet duygusu uyanır ki var olan hiçbir canlıya kıyamazsınız. Üzüntü, stres ne varsa alır götürür. Uykusunu, yemek yemesini izlerken içiniz gider. Bu arada nasıl bağlandığınızı anlamazsınız. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarsınız.

  Sonra bir gün hasta olur. Ne sesi ne soluğu kalır. En görünmez köşelere kaçar. ilçede yaşıyorsanız büyükbaşlardan başka hiçbir hayvandan anlamayan bir veterinere götürmek zorunda kalırsınız. Yanlış müdahale ile iyice kötüleşir. Yürüyemeyişini, sendeleyip düşüşünü izlersiniz. Mosmor olmuş patilerine bakamaz olursunuz. Kucağınızda kan kusar hatta kan. O an kafayı yersiniz işte. Son çare götürürsünüz başka şehre, kurtaramazlar. Acı çeke çeke ölür gözünüzün önünde. Değil yokluğuna alışmak, ölümünü idrak edemezsiniz. Her kıyafetinizde bir tüyü gelir elinize. Nasıl bu kadar alışıp sevdiğinize hayret edersiniz. işte Özlersiniz na böyle.

  Bu kadar bağlanmamak şartıyla Olabilecek en mantıklı ve en güzel özentiliktir eve kedi almak. Ne kiri pisi ne de masrafı vardır korkmayın. Eve almıyorsanız bile sokakta yok saymayın. Artığınızı paylaşın. Sadist ruhlu şeref yoksunlarından uzak tutun bari. Ulan yapın bir şey işte çok mu zor? (bu tüm hayvanlar için geçerli tabii) Neyse çok uzattım.

  Herkesin yardıma muhtaç bir kediyi sahiplenmesini ve "#evdekedibesliyorum"u trendtopic olarak görmeyi diliyorum sevgili pek özenti sosyal medya canavarları.

 • avengeds

  insanı en iyi hissettiren şeydir. Eve girer girmez yanınıza gelip kendini sevdirmesi, sizi görünce mutlulukla miyavlamasının verdiği mutluluğu çok az şey verir. Kedi çok güzeldir, besleyin.

 • delisair

  bok temizlemeden tam anlaşılamayacak hede.
  kedi beslenen evlerde kokudan çok rahatsız olurdum.bunun tek çözümü kumlarını temizlemekmiş.ondan sonra o evde koku filan almıyorsun.

  tek kedi prensesiniz oluyor.ancak kedi sayısı arttıkça o evde kedilerinde bir sosyalliği oluyor.bu sefer onlar sizi paylaşamıyor.evin kuralları onlara göre şekilleniyor.

  1
 • papalarin papasi

  insan beslemek kadar zor olmayan..

  Aşırı merak ve neredeyse her şeyi tatma istekleri sıkıntı çıkarabilir..

 • olly

  işin kolayıdır.

  kumunu koy, işesin.
  mamasını koy, doysun.
  o tırmıklama zımbırtısını koy, evdeki eşyalardan uzak dursun.

  bundan daha evcil bir hayvan düşünülemez!
  insan bile kediden daha evcil bir hayvan değildir.

  ayıp tabii...

  2
 • caracal44

  akıl sağlığı yerinde olan bir insan şehirde kedi beslemez.

  3
 • hamlet

  inanılmaz emek isteyen bir durum. bir tane sahiplenmeden öncesine kadar bu kadar meşakkatli olabileceğini düşünmemiştim. Sabrınız azsa ve üşengeçseniz iki kere düşünün derim.

 • mumbo jumbo

  çok isteyip de cesaret edemediğim bir eylem. besleyen tüm arkadaşlarımın mobilyaları deforme olmuş halde.

 • kayipgezegen

  sahiplenmeden önce iki kere değil, on defa düşünmeniz gerekir. eğer zor gelecekse ve bakamayacaksanız almayın. eve alışan bir kedi sokaklara alışamıyor sonra. bunun vebali sorumsuz insanlarda.

  2
 • nenen

  ya bitlenirsem?

  3
 • plutospeople

  https://kotusozluk.com/gorsel/2018/06/11/evde-kedi-beslemek-2.jpeg+evde kedi beslemek

  bence bu manzara herşeye değer :)

  1
 • darrel standing

  bahçe katında yaşıyorsanız ister istemez yapacağınız eylem.

  yani bu arkadaşlar girip çıkarken izin istemiyorlar hâliyle. bir süre sonra kendinizi 10 kiloluk mama sipariş ederken buluyorsunuz.

  1
 • yesilzeytin

  sokaktan sahiplenirseniz belki pirelenebilirsiniz ilk başta ama bitlenmek kişisel temizliğinizle alakalı bir konu. kedi olmadan da bitlenebilir insan.

  1