evrim ağacı

 • imarah

  bu yaşam görüşünde ihtişam var! başlığıyla bizi karşılayan yeni sitesi : link
  nedir bu derseniz?
  "evrim ağacı, odtü biyoloji ve genetik topluluğu (biyogen) olarak başlattığımız, türkiye'de evrim bilgisini ve farkındalığını arttırmayı hedefleyen bilinçlenme ve bilinçlendirme hareketidir."

  çok kaliteli dökümanlar bulabileceğiniz bi topluluk. ayrıca facebook sayfaları da var. bi girin bakın.

  2
 • tamamenutopik

  odtü'nün yarattığı harikalardan biri.

  ankara aka-der'de 4 hafta boyunca en küçük ayrıntıdan başlayarak evrim dersleri vermişlerdi. dersler 2 ay sürecekti fakat ne yazık ki iptal edildi. her hafta odtü biyoloji ve genetik topluluğundan ikişer üçer kişi sunumlar hazırlayarak evrimi anlatıyor, sonrasında soru-cevap yaparak kafamızdaki tüm soruları net bir şekilde cevaplandırıyorlar ve güzel bir tartışma ortamı yaratılıyordu.

  böyle güzel bir etkinlikten sonra evrim ağacındaki makaleleri tek başına okumak insana koyuyor biraz. o neşeli, sıcak, bilgi dolu ortamı bir daha yakalayabilmek mümkün olsa keşke.

 • amazonda yasayan penguen

  odtülü öğrencilerin kurduğu pozitif bilimlerle alakalı güzel paylaşımlar yapan bir bilim sitesi. ayrıca evrim teorisini çok güzel açıklıyorlar. hatta evrim mekanizmaları diye kitapları var. okunası takip edilesi bir site. tabi haramdır yapmayın diyeniniz varsa başka.

 • Ev seksisi

  kötü sözlüğn beklenen yazarlarından.

  böyle bir yazar gelirse atların evrimi ile ilgili nick altıma entry girmesini istiyorum. nerden gelmişiz, nereye gidiyoruz?

 • rubi

  çarşamba günleri birgün gazetesi'nin arka sayfasında oluyorlar.

  alın, okuyun.

 • gezgin

  türkiye'de bilimin, evrimin, fiziğin, matematiğin, uzayın, evrenin, insanların, kısacası aklın ve mantığın halk arasında yaygınlaşmasında, insanlara öğretilmesinde en büyük katkı yapan sayılı gönüllü kuruluşlardan bana göre en iyisi. ben de bir süredir gururla gönüllü olarak elimden geldiğince çevirilerini yapıyorum ve şu ana kadar sanırım 5 küsür kadar çevirdiğim makale (umarım çok daha fazla katkım olacak bundan sonra) yayınlandı. mükemmel bir his, "bu ülkede" insanlara doğruyu ve gerçeği göstermeye çalışmak. en azından içim rahat ediyor, ben elimden geleni yapıyorum diyorum kendime. takip edin, ettirilmesini sağlayın, okuyun, okutun, araştırın, öğrenin, öğretin, sorun, sorgalayın... az da olsa hala bir umudun olduğunu göreceksiniz.

  3
 • kivi

  herkesin anlayabileceği bir dil ile bilim ve evrim üzerine yazılar paylaşan kutsal bilgi kaynağı. düzenli takip etmekte fayda var.

 • somut olric

  Meyve vermez.

 • kotuyazar

  takip edilmesi gereken süper bir oluşum.

 • kotsamya

  Odtü'lü gençlerin oluşturduğu ve türkiye'de evrim ve bilim'in gelişmesine çok büyük katkı sağlayan bir platform.

 • dark

  çok faydalı bir oluşum.