feminist

 • temari

  eşitliği savunan fakat hayatta herkesin başarılı olduğu alanların farklı olduğu unutan kimselerdir. erkek şu alanda başarılıysa kadın bu alanda başarılıdır yani herhangi bir eşitsizlik söz konusu değildir. ayrıca her kadın veya her erkek de aynı değildir. bir kadın diğerinden daha başarılı olursa o da eşitsizlikle suçlanmalı bu mantıkla gidilirse

 • supurgesizcadi

  kadınların erkeklerden bir eksiğinin yada bir fazlasının olmadığını savunan insanlardır.

 • andifaynibil

  sanıldığı gibi, erkek düşmanı kadın kişiler değil; kadın erkek eşitliğini savunan insanlardır. feministin kadını erkeği yoktur; pek tabi erkekler de feminist olabilir.

  1
 • duzenegirhadihayat

  akım eşitliği savunur, güzeldir, sevilesidir. lakin bu akımın içinde abartıp erkekleri ezen, hatta kadınlar gününde erkeklere şırınga saplamayı düşünen insan modelleri vardır ki kınanasıdır.

  2
 • io

  erkekler kadını eziyor diye yakaran ama nedense

  bütün eziyetlerine katlanırken erkekleri alt kademe varlık olarak gören eşitligi kendi ego larının tatmini olarak gören aşırı eşitlikci insanlardır

 • kaybedeceknevarki

  şiddete karşı olmak başlı başına feministlik olarak algılandığında gayet zararsız bir durumun ortaya çıktığı vakidir.

 • capulcubeybi

  erkeklerle eşit olduğunu düşünen kadındır. bu kişi otobüslerde kendisine yer veren kişi eğer erkekse "erkeklere ihtiyacım yok ! eşitiz biz , ayakta durabilirim" gibisinden cümleleri içinden geçiren fakat dışına ; "teşekkürler ,gerek yok" diyen kişidir. otobüslerde özellikle karşımıza çıkar ve "feminist lan bu" diyebiliriz.
  kadınlar ve erkekler eşit midir ? fiziksel olarak hayır. onların fizikleri daha güzel. kanunen eşittir. duygusal olarak ı ıh çabuk kırılırlar, bazıları odundur.kadın olarak saymıyorum.

 • noviembre

  anaerkil toplum savunucusudur.

  eşitliği kadın ve erkeğin yapabildikleri iş doğrultusunda tanımlarsak ; kadının yapabildiği (!)ve erkeğin yapabildiği iş alanlarının oranları bize eşitsizliği gösterecektir.
  eşitliği fiziksel bir eksiklik ya da biyolojik bir fazlalık olarak tanımlayacak olursak da ; kadının fiziksel anlamda yapabildikleri ile erkeğin biyolojik anlamda elde edebildiklerinin oranı bize eşitsizliğin nereden ve nasıl geldiğini gösterecektir.
  feminizm sanılanın aksine "erkek düşmanlığı olmama"nın yanında, eşit bir toplumu savunmaz.
  feminizmin sınırları sosyalizmi (eşitlikçi bir düzen) içine almayacaktır. çünkü, bahsedilen ideoloji anaerkil toplum yanlısıdır. yani soyun kadın üzerinden yürüdüğü, aile resinin kadın olduğu ve hatta bugünkü "erkek" kavramının yerine tam anlamıyla kadının geçtiği durumdur. bu durumda kadın ve erkek eşit değilidir; erkek ezilendir.
  kadın ve erkeğin eşit olduğu toplumda ise, soy kavramı tartışmaya açık bir konudur. anne ya da baba üzerinden değil, toplum üzerinden belirlenir. bu nedenle herhangi bir cinsin üstünlüğü söz konusu olmadığından ataerkil veya anaerkil demek yanlış olacaktır.

  ilkel komünel toplumlarda görülen toplum tarzı ise anasoylu toplumdur. bu toplumun anaerkil toplumdan farkı ise ; bireylerin eşit olması fakat soyun kadın üzerinden belirlenmesidir.

  feminizm, anaerkil toplumu savunur.
  sosyalist feminizm ise eşitlikçi toplumu..
  elbetteki koşulların eşitlenebilmesi için öncelikle daha önce ezilen konumda olan cinsin (ya da sınıfın) , ezen konuma geçmesi kaçınılmazdır. ezen ve ezilen arasındaki bugünkü dengeyi sağlayan devlet ise, koşulların eşitlenmesi durumunda ortadan kalkacaktır. bu da sosyalizme işarettir.

  bu sebeplerledir ki, feminizm , sosyalist feminizm ve sosyalizm iç içe ideolojiler olup metafiziksel düşüncelere kurban verilerek parçalanamazlar.

  feminizmin bugün geldiği nokta hala tartışılıyor.
  kadınların çığrından çıktığı (!) , başımıza taşlar yağacağı şeklinde bulunulan rivayetlere kesinlikle inanmayınız.
  zira yüzbinlerce yıldır, kadınlar özgür, eşit bir gelecek için uğraşmakta. bugün toplumun , siyasetin vedinin geldiği noktaya bakılacak olursa sosyalizmin bile işi uzunken; sosyalizmden sonra taaruza geçecek olan feminizmin işi çok uzaklarda gözükmekte.

  (bkz: friedrich engels ailenin özel mülkiyetin ve devletin kökeni)
  (bkz: evelyn reed kadının evrimi i ii)
  (bkz: marilyn french kadınlara karşı savaş)
  (bkz: gordon child tarihte neler oldu)

 • delisair

  rte'nin söylediğine göre ''piçlerin yetiştirilmek istendiği bir toplum meydana getirmek'' amacıyla hareket eden kişilerdir.

  bunların 30 tanesi ''istediğimiz zaman istediğimiz kişiden çocuk doğurma hürriyetine sahip olmak istiyoruz'' diye ayaklanmış.
  başbakan olmasa bunlardan haberimiz de olmayacak. demek ki refah-akp rejimi olmasa betimlediği toplumda yaşıyor olacaktık.

  (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

  video

 • esitlik ozgurluk adalet

  çirkin kadınlara denir. * rte meselesine hiç girmiyorum, rte lan!

  1
 • kuzgun

  yeryüzü tanrılarının kulları olmak istemeyen kadın kurtuluş haketinin üyelerine verilen isimdir.
  aşiretçi sistemde kalmış beyinlerin buna karşı çıkması gayet muhtemeldir. çünkü çıkarlarının aleyhine bir durum söz konusudur. bu sebeple feministler sürekli, çirkin, şişman, erkek düşmanı vb. şekilde ötlenen kimseler olmuşlardır.
  ancak unutulmaması gereken feministlerin kadının toplumsal hayattaki statüsünü eşitlemek için mücadele verdikleridir. korkmayın yani kimse sikinizi koparmıycak o yine sizinle olcak. no panic ok.

 • yomadafaka

  pratiğe geyşa olarak yansımış olan kavram.*

  1
 • kediyimkedi

  ergenlik döneminde erkek fatma diye de geçebilir.

  ergenlikten sonra 30'a kadar normal , 30dan sonra yeniden feministolarak devam edilebilinir.

  1
 • nedediysek o

  memduh şevket esendal'ın aynı adı taşıyan hikayesidir.

  çok eğlencelidir, tarafımdan tavsiye!

 • selia

  tokadının bütün erkeklere inmesi gerekendir. mal erkekler sizi.

 • marlas

  tanıdığım bütün feministlerin kadınlık gururundan gram nasibini almamış bir halde köpek gibi aşık olduğu erkekten kazık yiyen tiplerden olması, en ufak bir belirtide tekrar kadınlık gururunu bir kenara bırakıp en leş en pislik erkeğe aşık olabilecek karekter düzeyinde olması hepsinin böyle olduğu anlamını taşımayan oluşum.

  1
 • mrgokchem

  hayatın içerisinde her iki cinsinde sosyal, kültürel, ekenomik, siyasal vb. eşit olması gerektiğine inanan kimse. bazı kesimler tarafında feminist: kadın şeklinde bir algı oluşmuştur. oysa ki bütün insanlar feminist olabilirler.

 • hz penguen

  sol güruh tarafından pohpohlanan ama aslında pek de matah bir yanı olmayan gereksiz bir akım. fıtratında olmayan güç peşindeler. üstelik nazileri de var bunların. garipler.

  2
 • trecia

  girilen entryleri okudukça neden gerekli olduğunu bir kez daha anlıyoruz

  2
 • sharkattack

  Dünyada uğraşması en zor topluluk. Bizim millet her şeyi abarttığı gibi, bunu da abartıyor. Artık Kadın faşizmine dönmeye başladı. Neredeyse buldukları yerde erkekleri doğrayacak kadınlar var.

 • mavimsi

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/08/31/feminist-1.png+feminist


  edit: vurmayın öldüm.

 • mavi boncuk

  Mısırlı kadınlar, Bugün "Üniversiteye girişte 'bekaret testi' öneren milletvekili yargılansın" temalı gösterilerle sokaklardaymış...
  Ne güzel..
  Oturduğu yerden akıllı telefonlarıyla erkekleri öldürme hayali kuran çakma feminazilerin hangisi bunu savundu ya da dile getirdi? Hiçbirisi..

  teşekkürler haklıyım çünkü.

 • drunkpilgrim

  dişil enerjinin yükselişinin önündeki en büyük engellerden.

  ayrıca pek tabii olarak erkil bir şeydir feminizm. bu nedenle de feministler erkildir.

  evet.