fenerbahçe tribünlerindeki terör organize edildi

 • olly

  bir recep tayyip erdoğan beyanıdır.

  hükmen mağlubiyetlerinin ve saha kapama cezalarının üzerini örtmek için mazeret arayan sözlükteki bir takım renkli afacanlar da vakit kaybetmeden sahiplenivermişler cumhurbaşkanı'nı tabii... gerçi var olduğu iddia edilen bu terör organizasyonunun bir cephesinde mevcut başkanları, diğer cephesinde ise gelecekteki başkanları olduğundan sanırım başlığını açmaya cesaret edememişler; recep tayyip erdoğan başlığı altında dokundurup geçmişler.

  bu mukabilden ben değineyim dedim.

  mazeret arayanlar adına; teknik açıdan, bir uefa avrupa ligi müsabakasında yaşanan tribün olaylarına yaptırımın nato ya da avrupa birliği parlamentosu tarafından uygulanması gibi bir gerekçe olmuş bu... cumhurbaşkanı'nın sözlerini ben bu açıdan yorumlamıyorum.

  profesyonel futbol faaliyetlerinde bulunan kulüp, futbolcu, teknik direktör, antrenör, yönetici, müsabaka görevlileri ve profesyonel futbolda görevli diğer kişilerin fiillerinden doğan disiplin ihlallerini karara bağlayan kurum, herkesin malûmu olduğu üzere cumhurbaşkanlığı değil; profesyonel futbol disiplin kurulu'dur. bu olayların kim ya da kimler tarafından organize edildiği hususu ise fenerbahçe spor kulübü'nün gündemine dair olup zât-ı allerinin araştırma konusudur.

  dolayısıyla futbol kuralları çerçevesinde fenerbahçe kulübü, profesyonel futbol disiplin kurulu tarafından hakemin maçı tatil etmesiyle ilintili cezasını alır, başkanlık yarışından kaynaklı iç sorununu ise türk mahkemelerine taşıyarak, yaşananların kumpas olup olmadığı yönünde hukukun çalışmasına vesile olur.

  bunu şöyle örneklendirelim...

  hatırlanacağı üzere bundan birkaç sene evvel atatürk olimpiyat stadyumu'nda oynanan beşiktaş-galatasaray maçında yaklaşık 150 adet vatandaş sahaya dalmıştı. ismini o güne kadar hiç duymadığımız, sadece 1 maçlığına var olan, daha da esamesi dahi okunmayan 1453 kartalları'nın üyesi olan bu 150 civarı afacan nedeniyle sahamız 5 maçlığına kapatılmış, yaşananların organize terör eylemi oluşu kulübün aldığı cezada herhangi bir rol oynamamıştı.

  yanısıra bu sezon başında oynanan beşiktaş-konyaspor süper kupa finali sonunda yaklaşık 1.500 adet konyaspor taraftarı sahaya girerek futbolcularımızı ve teknik heyetimizi tartaklamış, organize terör eylemi bir kez daha kamuoyunun malûmunda olan bu hadise sonunda konyaspor'a 5, beşiktaş'a ise 1 maç seyircisiz oynama cezaları verilmiş, olayların organize oluşu yine cezalarda herhangi bir hafifletici rol oynamamıştı.

  dün oynanan maçta stadyumun güvenliğinden fenerbahçe kulübü sorumludur. sahaya yabancı madde atılmasından teknik direktörümüzün başının yaralanmasına kadar yaşanan tüm olaylarda güvenliği sağlamakla yetkililerdir. ali koç ile aziz yıldırım arasındaki rekabet başka bir günün konusudur. bu rekabete dair yaşananlar beşiktaş jimnastik kulübü'nü bağlamaz. fenerbahçe spor kulübü suçluların yakalanması adına yargıya başvurmakta elbette ki özgürdür. fakat elbette ki bu durum cezaları üzerinde herhangi bir etken teşkil etmeyecektir.

 • don draper

  aynı görüşteyim.
  beşiktaş tarafından bile organize edilmiş olabilir.
  buna dair bulgular olduğu ileri sürüldü.

  şampiyon olmak için yapmayacakları şey yok bunların. öyle bir açlık, ezilmişlik. yıllardan beri süregelen.

 • yer mi lan anadolu cocugu

  yahu bu bjpkklılardan her şey beklenir be. bunlar değil miydi boğaza yalı yaptırmak için cımhırbışkınım diye eğilip bükülen. al girsin işte cımhırbışkınınız yalınıza.

  2
 • don draper

  (bkz: biz ancak rükuda eğiliriz)