focus puller

 • perakedisi

  birinci kamera asistanıdır. sette, görüntü yönetmeni'nin sağ kolu konumundadır.

 • dangalak

  türkçesi net çekicidir. bu abi net yapar. türkiye'de orospu çocuğu olmayananın sayısı oldukça azdır. bunların öyle bir egosu olur ki sanırsın görüntü yönetmeni. hatta görüntü yönetmenini solda sıfır bırakırlar aq. sanki bir kamera asistanı değilmişcesine metresini ayağa astığı gibi basar gider yemeğe. yemek sırasında en önde hiçbir iş yapmayan şoförleri hemen arkalarında da focus puller'ı görürsünüz. aman ha bi işin ucundan tutarlar. sanki hayatlarında 2. 3. asistanlık yapmamışlar gibi analarının karnından focus doğmuş gibi tripleri vardır. halbu ki 2. asistanlık dönemini de hatırlarsınız yavşağın. bu ipnenin havası görüntü yönetmeninin 135 mm'yi istediği ana kadardır. yarım stop diyafram açmak için götünü yırtar. polorizeler mi denemez nd.ler mi çıkarmaz. asalar mı yükselmez. ama sike sike o planı çekecek ve en az üç defa fluya düşecek ve oyuncunun tribini tadacaktır anasını bacısını siktiğimin evladı.
  yarın öbür gün görüntü yönetmeni olayım bunların en kıllarını çağırıcam bütün planlarım da 20mm ile 30 metreden adam koşturmalı olacak. alsın 50 tane işaret alsın yine flu yine flu. net kaçırmasa bile flu diyecem baştan çektirecem orospunun evladına.

  1
 • ailuros

  Yine de olmak acayip göz istiyor.

  Ben hayatta yapamam mesela. O yüzden saygı duyuyorum.

 • dangalak

  eksini verdim.
  nesi göz isteyecek bee elin alışınca takır takır atıyorsun atla deve değil. lazer metren var, %100 peakingi dayadığın monitörün var, çektiğini bi daha izleme şansın var olmadıysa bi daha çekme şansın var her bi şeyin var.
  35mm zamanında böyle miydi. film yıkanana kadar kimse net mi değil mi bilmezdi. focusların egosu olmazdı. nerede o eski günler.

 • ailuros

  Yine de çok detay iş ya. Benim kafam direkt 35mm'ye gidiyor focus puller diyince, ne zor iş o diyorum. Benim hiç lazer metrem olmadı hem. :(

  görüntü okuyan bi sevgilim vardı, durmadan elinde metresiyle bir yerleri ölçer bana söylerdi. Açıkçası "şu an aramızda 50 cm var" hiç de romantik değil, ayrıldık. Ama o aldı yürüdü ordan yaa. Ondan beri ayrı bi saygı duyuyorum.

 • dangalak

  senin niye olsun zaten bee.

  bakın hiç üşenmeyip size bir anımı anlatayım siz de okuyun şu an 31 süremden yiyorum.

  bi gün bi işteyim. dit gitmişim keyfim yerinde. koltuğum altımda mac'im karşımda telefondan vermişim interneti sörf yapıyorum baktım kameraları kurmuşlar çocuklar. he iyi dedim kart takıyım. o sırada hiç bi iş yapmayan focus'u gördüm. her zamanki gibi hiçbir iş yapmıyordu. yönetmen de sinan çetin. bu sığır gitti böyle bunun yanına merhaba sinan bey ben bilmem ne bugün size focus puller olarak hizmet edeceğim dedi elini uzattı. size yemin ediyorum sinan çetin arkasını döndü kısa bi arandı gözüne takılan ilk yapım asistanına (bakın yapımcıya değil) bunu gönderin başka biri gelsin dedi. o sığır da göt gibi kaldı. o gün bugündür yandaştır godoştur ipnedir demem sinan reyize saygı duyarım.