futbol takımı taraftarlığı

 • kocaadam

  özellikle futboldan bahsediyorum, çünkü bu sporda taraftarlar çok daha fanatik oluyor.


  taraftarlığın rasyonel bir şey olmadığı fazlaca söylenir. aslında durum pek de öyle değil. bu malum kişilerin hayatlarını doldurmak için kendini bir şeylere adama ve kişisel yetersizliklerini veya hayatlarındaki eksikliklerini başka yollardan giderip üstünlük sağlamış olma isteği duymaları, yenilgi ve memnuniyetsizlikten içten içe haz almaları ve en önemlisi kendini bir gruba ait hissetme isteği taşımaları bir tesadüf değil elbette. bir de bu kavramın toplumdaki temelinin sağlam olup insanlar arasında kabul görmesi gerçeği var.

  tüm bunların dışında, takımdaki futbolcu ve yöneticilerin sürekli değişmesi ve bunu para için yapmaları da bariz şekilde ortada. sonuç olarak, nereden tutsan elinde kalıyor.

 • ibni satanas

  hayatta herkes kendini bir seye ait hisseder . futbol candir . Fener canandir. Gfb
  tek reis Sefa reis

 • karayilan

  boş beleş bir iş. bomboş da diyebiliriz. koyuyoz filan!..

  kime koyuyon ya sen hayırdır?

 • nosqua

  bunların hepsine “taraftarlık ve kurumsal aidiyet ilişkisi üzerine bir çözümleme” isimli tezimde değinicem ve tezi asla beleşe okutmıycam.

  5
 • tomrisimsi

  üzerinde fazlaca kuram yazılmış bi konudur. futbol fanatizmini insanların kendilerini bir gruba ait hissetmek ve sosyal yaşantıda kendilerine bir rol, bir sıfat katmak için çaresiz çaba olarak görmüşümdür hep...

  4
 • parliament mavisi

  insana sonunda dövmesini bile yaptırtır.

  (bkz: you will never walk alone)

  2
 • deadnigga

  Bu taraftarlık öyle bir şey ki sevdası için dayak yersin hiç tanımadığın adamla sevinir,üzülür hiç tanımadığın bir insana bıçak çekip kovalarsın güzel ülkemi kutuplastıran cinslerden sadece bir tanesi

  1
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  seni hiçbir zaman sevmeyecek bir takımı karşılık beklemeksizin aşkla sevmek dalga geçilecek bir konu değildir.

  izleyin:

  https://youtu.be/1h23Os0ylCA
  https://youtu.be/E2HZwKvt-Nk
  https://youtu.be/ecJ6Hl2LeVY

  ve son olarak... futbol, normalde erkekliğine bok sürdürmeyecek 50 bin adama hep bir ağızdan aleyna tilki şarkısı söyletebilir.

  https://youtu.be/oAphaaJzVpE

  yalan mı?

  #ölenekadarcimbom

 • peki neden

  hobi olarak takım tutmakta sakınca yok ama fanatiklik, şuurunu kaybeden gol olunca sevinçten birbirini bıçaklayan tuttuğu takıma peygamberinden çok tapan ülkesini tuttuğu takım kadar savunmayan şuursuzlar lüzumsuzlardır.

 • kocaadam

  durduk yere yine canımı sıkan mefhum. bu günlerde özellikle beşiktaş denen takımın fan boy'larını görüyorum bu mecrada. "beşiktaşlı duruşu", "beşiktaşlılık" diye bomboş konuşuyorlar. sen gel 13,8 milyar yıllık evrende var ol, sonra da "beşiktaaaş" falan diye entry gir. akıl alır şey değil ya. bunlar nasıl dimağlar?

  2
 • japon milliyetcisi

  beşiktaaaş.

  t: güzel olandır.

  1
 • serefsizim

  ılıkların kıskandığı taraftarlıktır.

  oturan taraftar siktirsin gitsin !!

 • kisisel illeti

  Olm kalkıp futbol takımı taraftarlığı diye başlık açıyorsun, bakmadım ya da var olan başlığa entry giriyorsun ama gelip sadece Beşiktaş'a laf ediyorsun. Ya gel adam gibi hepimize giydir, ya da 13 milyor yıllık şanlı evren tarihinde 7 bilyor insandan farklı gözüküyormuş gibi yapma.

  T: beşiktaaağşk

  2
 • kabul

  13 milyarlık dünyada beşiktaş tek tek sevsin cümle aleminizi. s*ktirip güney amerika ekonomisi, afrika kıtasının köleleştirilme süreci ya da uzak doğu edebiyatı hakkında falan hakkında konuşun.

  1