futbolcular bu kadar parayı ne yapıyor sorunsalı

 • balta

  vallahi aklım yaradanım almıyor benim. 1 milyon euro 5.3 trilyon para yapıyor eski parayla. misal ben 800 lira maaş alıyorum. ha maaşım bana yetiyor ama benden ne fazlası var ki bu adamın? ne katıyor hayata ve iktisata? çekip gideceğim köyüme yahu. altılı oynayan dinozor yetiştiriciliği yapacağım orada.

  2
 • olly

  necip uysal'ın milyonlarca parası var amk... hayret...

  1
 • yer mi lan anadolu cocugu

  genelde arabaya yatırıyorlar. çoğunun garajında birden fazla lüks otomobil var. kalanını da yatırımda kullanıyorlar. zaten büyük paralar kazanan futbolcuysanız bankalar ve yatırım kuruluşları peşinize adam takıyorlar. randevu koparana kadar da sizi darlıyorlar da darlıyorlar. nerden biliyorum? çünkü eskiden ben de yıldız bir futbolcuydum. yıldız futbolcu olmanın tüm olumsuzluklarını ciğerim gibi bilirim. zira ciğerime işlemiştir bu olumsuzluklar. bugün açsanız ciğerimi, her köşesinden bir finans danışmanı, efendime söyleyim bir bankanın bölge koordinatörü neyim çıkar.

  800 tl'nin sağladığı olanaklarda yaşamaya çalışan naçiz bedeninizi -ve dolayısıyla zihninizi- bu tip şeylerle meşgul etmeyiniz. belki de 800 tl ile hayatınızı idame ediyor oluşunuzun sebebi bu tip gereksiz konulara fazla mental kaynak ayırmanızdır.

 • kisisel illeti

  kokoyin içiyorlar.

 • ugurkaradeniz

  (bkz: gayrimenkul).bide cafedir restorandir bunlara ortak oluyorlar sermayeyle tabi.

 • yer mi lan anadolu cocugu

  ümit karan var öyle cafe restaurant işine girmiş mesela. isis’in başlığındaki görsellerde burnu çizili futbolcu ümit karan. başka ümit karanlarla karşılaştırılmasın diye isis detayını verdim. isis önemli bir detay. yüzyılın en yorgun detayı.

  1
 • balta

  neye harcayalım mental kaynağımızı peki? sözlükte birbirimize durmadan tinerci mi diyelim örneğin.
  beynimiz var sorguluyoruz. sonuçta homo sapiens sapiens ırkındanız.

  bugün bana deseler ki;

  - aylık 500 bin tl alacaksın ama olly olacaksın
  - aylık 500 bin tl altılı dinozoru
  - aylık 500 tl tayfuncan

  ateşle 500 ü derim. yapıştır yapıştır hiç bekleme. bu kafalar parayla pulla yontulacak kafalar değil çünkü.

 • cugara

  araba zevki, koko ve gadın o parayı ilik gibi sömüren 3 olgu.. kuruş kalmaz kuruş..