geçmişin beni ilgilendirmez

 • don draper

  burada bence buyuk ikiyuzlu davraniyoruz.
  ortadogulu gozukmekten korkuldugu icin batiya yanlayarak bunu soyluyoruz.
  afedersin ama yarak ilgilendirmez. o degil de bu 5 kisiyle grup seks yapan tekvandocu kizin bir sonraki sevgilisi bunu diyebilir mi?

  biz kime guvenecegiz, kimle sevgili olacagiz kimle evlenecegiz.
  dusunce okuma gelsin artik ya kim helal kim haram sut emmis gorelim.

 • ufaktefek

  (bkz: kaosçu draper)

  düş insanların yakasından be! Kaç yaşına geldin.

 • keesvanderweijde

  Yapması, söylemesi kadar kolay olmayan bir şey ama olması gereken bir şey. Bazen tercih etmemen gerekir bilmemeyi bilmeyi şeklinde ilerlersen zaten pek de bi önemi kalmayacaktır. Bilme ve ilgilenme, basit bir matematik. Bazı şeylerde bilgi insana sadece sorun getirir

 • nosferatu_alucard

  teoride mantıklı pratikte is görmeyen yaklaşım. ilişkinin ilerleyen zamanlarında ister istemez konusu açılıyor ve bi şekilde o kişinin geçmişte neler yaptığı senin aklında birtakım sebep-sonuç ilişkileri kurmana neden oluyor.

  şimdi bütün geçmişi boyunca barda clupta boy göstermiş, yemedigi bok kalmamış bir insandan eğer sen pek de uçarı biri değilsen senin gibi olmasını bekleyemez ve ilişkiyi devam ettiremezsin. sen bi kuru fasulye yap da gomelim derken onun aklı gece kulübünde dans etmekte olabilir vs.

  Kadın erkek içinde aynı bu durum.

  1
 • tenchu

  ulan bu sıçıp temizlemeden pantolonu çekmeye benziyor.en iyisi geçmişi bilmek geleceğe ona göre klavuz etmek.laf bunlar laf.

  2
 • baholii

  Öncelikle bu yalan. Bir şekilde sorular soruluyor ve sonrasında dürüstçe verilen her cevap kazık gibi saplanıyor özellikle kadınlara. Bir ablamın lafıyla bitireceğim geceyi. " amında sayaç mı var, bize ne aq" yani sallamak lazım. Bu insanlar bunu istiyor, bunu hak ediyor.

  2
 • ugurkaradeniz

  ramazan davulcusunumu ilgilendirir kimi ilgilendirir.bunu diyenin geçmişi kirlidir arkadaş yüzü olmadığı için söyler bunu.

  2
 • laf ebesi

  inanarak söylediğim ve buna göre hareket ettiğim laf. geçmişini bilmem gerek şeklinde düşünen insanlar Stalin gibi, Lenin gibi, marx gibi, Bruce Lee gibidir.
  geçmişte yaptıklarından size ne? bu günkü insan olmak için yapması gerekenleri yapmış ki, ondan hoşlanıyorsunuz. eee, daha ne?

 • virusti

  flört aşamasının başlarında şirin görünmek için belki evet ama sonrasında yarrak ilgilendirmez. herkes değil belki ama büyük bir çoğunluğun gerçekleştireceği sorgu.

 • isis

  kesinlikle beni ilgilendirmeyendir ama nedense insanlar bayılıyor anlatsın. ballandıra ballandıra, uzun uzun ne var ne yoksa anlattılar hep. hikayeleştirdiler, anlatırken güldüler, o günlere gidip geldiler. anlamadılar yüzümün ifadesinden.

  benim kalbim sıkışıyor, gelemiyorum böyle şeylere. dedim. dedim ama dinletemedim. sonra isis neden böyle olması? neden uzaklaşman?

  sanırım çoğu erkek için bu durum bir gurur meselesi veya günah çıkarma. inşallah marifet olarak görmüyorlardır. hiçbir münasebetini bu şekilde servis etmemelisin çünkü. ayıp.

 • vtecalpino

  geçmişinde yaptığı hataları, şimdiki zamanında tekrarlamadığı halde ilişki bitirebilecek bir hadise değildir. can sıkar mı, en hakikisinden.

 • metal isaretiyle egildi enistem

  şimdi bir insan geçmişinde yaşadığı naneleri size zAten anlatmaz ama iş boşanmış birine denk gelince ister istemez insanda bir tedirginlik yaratır. acaba soruları gelmeye başlar. çoğumuz burnundan kıl aldırmayan insanlarız sonuçta. ha şu var yeni bir ilişkide karşı taraf size geçmişinizi soruyor ve sürekli kendi geçmişinden bahsediyorsa karakteri zayıf birisidir bu çok net.

  1
 • bir middle earth kahramani

  asla söyleyemediğim ve söyleyemeyeceğimdir.geçmişi insanı şu anki haline gelmesini sağlar.geçmişin beni ilgilendirmiyor diyen insan sevdiği kişinin sadece tipini beğeniyordur ki, onun kendisi olmasındaki süreçleri merak etmez tüm zamanını onunla geçiremediği için pişman olmaz.

  2
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  geçmiş, geçmişte kalmak şartıyla olabilir ama taraflardan biri eve kafasında 3-5 kişiyle gelecek, masaya onlarla oturacak, yatağa onlarla girecekse hiç gerek yok.

  çıkar geçmişini üzerinden öyle konuşalım.

  herkesin eski defterleri var. sen seninkini kapatamıyorsan demek ki o tozlu sayfalarda işin bitmemiş. git, sonu gelmeyen cümlelerinin kelimesi ol. veya gel yeni bir cümlenin öznesi olalım.

  sanırım bilgeyim ben!?

  2