george r. r. martin

 • yksw

  game of thrones, clash of kings, dance with dragons, the winds of winter gibi kitapların yazarı olan dede.

 • nutella hirsizi anarsik turist

  63 yaşında ve sağlık sorunları var. daha 6. ve 7. kitabı yazacak/yazıyor. ölme ihtimaline karşı dizinin yapımcılarına kitapları nasıl şekillendirmek istediğini söylemiş. ölme lan dede.

  1
 • erzulie

  time tarafından "2011'in en etkili 100 kişisi" arasına seçilmiş, amerikalı yazar ve fantezi, korku ve bilim kurgu senaryo yazarı.

  kitap okuru ölene kadar binlerce farklı hayat yaşar. hiç kitap okumayan biri ise sadece tek bir hayat yaşar.

  1
 • jk

  a song of ice and fire serisinde canı sıkıldı mı stark ailesinden bir karakteri öldüren yazardır.

  3
 • cartmantr

  a song of ice and fire serisini bu kadar darma duman ettikten sonra nasıl bağlayacağını merak ettiğim yazardır.

 • sabandonu

  kesinlikle dùnyada ender bulunacak yazarlardan biridir. en önemli serisi (bkz: buz ve ateşin şarkısı)dır

 • rigor mortis

  eğer ölürse ikinci robert jordan vakası olacak, biz fantasy hayranlarını derin yasa boğacaktır.

  o seri bitmeden size ölmeyi yasaklıyorum sayın martin.

  1
 • seratiel

  (bkz: world's greatest wedding planner)

 • cartmantr

  bu adamın düğününde misafirlerden biri gelinin üstüne mi kustu acaba diye düşünemme sebep olan düğünleri kitaplarında işlemiş yazardır.

 • thesobaborusu

  yaşayan en iyi fantastik yazardır. fantastik edebiyatta da tolkien'in ardından ikinci gelir bana göre. severim kendisini. öldürdüğü karakterlerle kendisine düşman eder tabii insanı. ama umarım en büyük şoku, seriyi bitirmeden kendisi ölerek yapmaz. bu, kitaplarda öldürdüğü karakterlerden daha büyük can yakar. hayır, ölmesin demiyorum, yine ölsün, hobi olarak ölsün de şu kitapları bitirsin hele öyle ölsün. yanılmıyorsam iki kişiye, kitapların sonunu anlatmış eğer ölürse diye. her neyse.

  kitapları acayip sürükleyicidir. öyle ki, bir günde 200-300 sayfa okunur. iki günde kitap biter falan. lezzetli lezzetli stark bölümleri okurken bir anda daenerys bölümü gelir, "ulan şimdi kim okuyacak bunu ya, ne güzel kuzeyde takılıyorduk" dersiniz ama okumaya başlayınca akar gider. böyle de gariptir.

  orta dünya'dan sonra beni böylesine içine alan ikinci dünyayı yaratmıştır. tarihi yalayıp yutmuş bir amcamızdır. kral'ın şehri denilen mekan, roma-konstantinapolis karışımı bir yerdir aslında. vatikan-vari baelor septi ve yüce rahibi bulunur. grejuvanın kopyası çılgın ateşi bulunur. taht oyunları zaten gırla gider. daha bir çok konuda tarihi almış, evirmiş çevirmiş kitabına koymuştur. büyük başarı hakikatten. özgün olmak, tamamen özgün olmak çok zor iş. ama bu, ayrı bir özgünlük gerektirir ve gerçekten büyük başarıdır.

  kendisinden buz ve ateşin şarkısı serisini tamamen okumuş olduğum ve kış rüzgarları kitabını bir an önce yayımlamasını beklediğim yazardır ayrıca. bitir ulan artık şu kitabı!

 • hafifmerkep

  --- alıntı ---

  Paul Rudd’un başrolünü üstlendiği son Marvel yapımı “Ant-Man” için yazdığı eleştiride The Hulk, Spider-Man ve Iron Man gibi örnekleri de inceleyen ünlü yazar, “Marvel’ın kötü adam karakterlerine kahramanlarıyla aynı güçleri vermesi geleneğinden sıkıldım. Hulk, kendisinin kötü bir versiyonu olan Abomination ile savaştı. Spider-Man kendisinin kötü bir versiyonu olan Venom ile savaştı. Iron Man kendisinin kötü bir versiyonu olan Ironmonger ile savaştı. Bu çok sıkıcı. Ben kahraman ve kötü adamın tamamen bambaşka özelliklere sahip olduğu daha çok film istiyorum. Bu, aksiyon filmlerini daha ilginç kılacaktır,” diye belirtti.

  --- alıntı ---

  haklı mı? haklı.

  1
 • kami.sama

  Bir kaç kilosu taşak olan dayı. Asansörcüde olabilir Güvenemiyorum.

 • birbiyomuhendis

  orospu çocuğunun dik alasıdır. yazmayan yazardır. bakınız, yazamayan değil, yazmayan. bu adam, "potansiyeli var ama çalışmıyor. çalışsa çok başarılı olacak" diyen annelerin gerçek çocuğudur. adam yazmıyor yahu. bildiğin yazmıyor. kitabın yayın tarihini kaçırıyor "düğün vardı da eki eki" diyor. OLUM BEŞ SENEDiR YAZIYOSUN LAN!

  1
 • eslesemeyenhomologkromozom

  yatacak yeri olmayan yazar.

  ismini sol framede görünce yemin ediyorum öldü sandım. ödüm koptu.

  1
 • man in the box

  bir sonraki kitapta yazabileceği şeyleri televizyondan izleyecek olan yazar. dizi aldı başını gidiyor, eğer izlersek ya çok feci spoiler yiyeceğiz ya da... düşünmek istemiyorum. sonuç olarak j. r. r. tolkien in tırnağı olamayan yazardır.

  1
 • wanda

  kendisi marvel'ın kahramanlarına olan hayranlığını, marvel'a mektup yazarak söylecek kadar zaman bulan ama kitaplarını tamamlayamayan bir yazardır. her an ölebilirim korkusuyla kafasındaki westeros'u bir senaryo ekibine aktarmıştır. olur da kitabını bitiremezse diye dizinin finalini söylemiş.

  bu da stark;

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/10/26/george-r.-r.-martin-1.jpg+george r. r. martin

  2
 • eslesemeyenhomologkromozom

  ölecek diye aklım çıkıyor.

  1
 • scrooge

  Amerika'da yaşayan hayranları tarafından, hakkında 'George R.R Martin daha hızlı yazsın' kampanyaları düzenlenen yazar.

  sahiden, yalan oldu buz ve ateşin şarkısıserisi. The Winds of Winter için, 2019 hedef gösteriliyordu ama, muhtemelen daha da gecikecek.
  sanırım martin seriyi bitiremeden ölecek. ardından tıpkı tolkien'in bazı eserlerinde olduğu gibi, oğlu ya da bir akrabası editörlük koltuğuna oturacak ve yazarın notlarını derleyerek okuyucuya sunacak. gidişat bunu gösteriyor.

 • kisisel illeti

  ekibi toplamış.
  eğer bitiremeden ölüp giderse diye seriyi tamamlaması için bir grup toplamış ve kendi yazış felsefesi ile devam edebilmeleri için eğitmiş. bir de tam hatırlamıyorum ama word ve benzeri programları kullanmayı sevmediğinden ms dos kıvamında bir sisteme yazıyormuş kitabı. bu da geciktirici etkilerden biriymiş.

  (bkz: -miş'li geçmiş zaman)

  2
 • parliament mavisi

  Ayrıca f klavye kullanamıyormuş. O yüzden harfleri fare ile çiziyormuş. Bu yüzden düşünecek çok vakti oluyor sanırım.