görükle

 • sakin haa

  bursa nın nilüfer ilçesine bağlı yerleşim birimi.köy tarafı ve öğrencilerin yaşadığı kampüs tarafı olarak ikiye ayrılır.

 • kimsemkimim

  ayrı bir alem burası. çok değişik. üniversite öğrencilerinden ibaret bir yaşam alanı düşünün. apartman kapıları hatta daire kapıları bile ardına kadar açık. müzik sesleri yükselmekte her daireden. sevişenler, içenler, bağıran çağıranlar. değişik çok değişik aga.

  1
 • dede efendi

  bir nevi kurtarilmi$ bölge. garip bir dinamigi var. ucuz ve basit lokantalar diyari.
  sokaklari pis sakalli genç ve çogu çirkin olan kiz kayniyor. en bã¹yük eglenceleri çekirdek çitlemek.

  1
 • dalgaci

  "körükle" nin ankara şivesiyle söylenmiş hali. "görükle goçum sönmesin ataş" gibi.

  1
 • yarayankana

  farklı bir üniversitede okuyup da bursa'ya gelen bir* öğrencinin "ohaa, burası süper laan. tam öğrenci şehri amk" dediği, ayrıca uludağ üniversitesi ana kampüsünün kurulu olduğu yer olarak da bilinen güzide yerleşim birimi. köy mü, mahalle mi yoksa ilçe mi olduğunu bilen henüz yoktur. ancak adını eskiden arka taraflarda kurulu olan köyden aldığı için halen köy olarak bilinir.

  2
 • still got the blues

  --spoiler--

  bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır;
  görükle, eğer üzerinde öğrenci varsa candır.

  --spoiler--

  5
 • mathieu delarue

  alkollü mekanların ard arda açıldığı şirin öğrenci beldesi.

  2
 • serciyo

  öğrenciliğimin geçtiği yer .
  öğrenci ile varolmasına ve gelişmesine rağmen ev aradığımda bulamadığım 'öğrenciye ev vermiyoruz' sözleri ile karşılaştığım nahiye.

  1
 • red rot kirmizi

  köy olarak anılan ama (en azından öğrencilerin kaldığı tarafın) normal köyle alakası olmayıp tatil köyü havasındaki yer. ortalık kafe, bar, lokanta falan kaynıyor böyle. gece 4 e kadar hayat devam ediyor. öyle bi garip memleket.

  2
 • doldurma kaset

  garip, efsunlu bir köydür görükle. dört yılımın geçtiği, beni benden alan, beni bana anlatan köydür. içindeyken lanetler yağdırırken, uzaklaştığında ansızın özlersin. tüm köy öğrenci ile doludur. eğlenceli ama bir o kadar da tehlikelidir. içkili mekanlar açıldıktan sonra, bursalı gençlerin akın etmesi ile ortamın çivisi çıktığı söylenmektedir.
  (bkz: bizden sonra bozulmuş diyorlar.)

  2
 • topcuolsamgolattigimdacoksekilsevinirdim

  son demlerimiz artık şu görüklede. bi 4 senemizi daha geçiririz heralde hiç düşünmeden.

 • diversel

  burası öyle bir yerdir ki,son 1 seneden bahsetmiyorum, herkes öğrenci yemek yerlerinde sürekli bir indirim kampanyaları,emlakçıların öğrenci aşkı,yazın sabah 4-5 e kadar ışıklar açık,hatta bazı rivayetler var ki bayramda öğrenciler memleketlerine bile gitmezlermiş,özellikle yaz zamanı erkek öğrencilerin yaz okuluna kalmaktan hiç şikayetçi olmadığı bir yerdir.
  kısacası ''sin city''

 • kaytan biyikli adam

  esnaf dışında yaşayan herkesin öğrenci olduğu, bundan mütevellit esnafın öğrenci sikme çabası içersinde çırpındığı şehir görünümlü köydür. artık köy de değildir gerçi belde olmuştur. ama hala minübüslere para uzatırken "bir köy" denir. köydür işte amk megapol bile olsa öğrenci için hep "köy" kalacaktır.

 • doxer

  bursanın öğrenci memleketidir.

 • sunshine

  bursa'nın günah yuvası. ben pek beğenmedim. köy tarafını da caddeyi de gezdim ama net söyleyim beni sarmadı. lan ben mi bulamadım yoksa harbiden yok mu bilmiyorum ama 3 tane bar var amk. 3'ü de yan yana. ve inanılmaz çok öğrenci.

  1
 • kimsemkimim

  leş bir pavyon gibi. kalitesiz mekanlarla dolu sözde öğrenci köyü. bokum gibi bir yer oldu iyice. bursanın bütün orospuları da buraya yerleşti. evlere girenin çıkanın belli olmadığı bir lokasyon olduğu için rahat rahat paralı askerlik yapabiliyorlar.

 • unuttum galiba

  iş çıkış saati merkezden birkaç saatlik göçler alan yer. artık niyese bilemedim..

  1
 • storvizyon

  bursanın yeni yaşam alanıdır.

 • brahma

  Yıllar sonra ziyaret ettiğim ve ev fiyatlarındaki astronomik artışa şaşırdığım beldedir. Meğer Bursa merkezi tamamen rezil bir yer haline geldiğinden aileler kaçıp buraya yerleşiyormuş. Ayrıca beldeye yapılacak tramvay hattı ve metro durağı'da fiyat artışının önemli bir etkeniymiş. Özetle birkaç yıl içinde Görükle, (hatta şimdiden başlamış durumda) öğrencilerin barınamayacağı kadar pahalı bir belde olacak. Öğrencilere ise kampüs içinde kiralık apartlar yapılacakmış.

  1
 • vitus werdegast

  çok enteresan bir yer.

  haziran sonunda 500 tl'ye eşyalı, geniş ev bulabiliyorken temmuz sonunda o fiyata ancak havanızı buluyorsunuz. ama havası da temiz. orman var ileride.

 • vitus werdegast

  ciddi ulaşım problemi olan bursa köyü.

  buradan ne nilüfer'e ne de bursa'ya direkt araç yok. üniversite'ye var, her yere oradan gitmek zorundasınız. yani 10 km ötedeki nilüfer'e gidip gelmek 10 TL tutuyor.

  işin garibi, belediye tur firmalarının servislerini de yasaklamış. yani burada yaşıyorsanız gece gelmek gibi bir lüksünüz yok. o saatten sonra ya taksiye bineceksiniz ya da otostop çekeceksiniz.

  enteresan şeyler tabi. öğrenci şehri diye inşa edilmiş, ayda 800 tl gömen apartlarla doldurulmuş bir kentte böyle kısır bir ulaşım var.

  1
 • lemuria

  yarrak gibi yer, şahincilerin sürekli babada yanladığı, barzoların mekanları işgal ettiği, öğrencilerin artık yaşamaktan çok eziyet çektiği bir yer. suriyeliler sayesinde de kiralar allah katına çıktığı için 1+1 evlere 700 lira istiyorlar. çok değil 3 sene önce kiralar 400 - 500 liraydı. 2+1'ler 1000 lira o da 1+1'den bozma, girişteki holle birlikte 2+1 diye veriyorlar. bunlar bir kenara, aşırı gürültülü, sürekli ciyaklayan lastik sesi duyuyorsunuz. öğrenci kısmı da iyice fukaraya vurmuş zaten, adam 100 liraya dövme istiyor, ona da taksit istiyor. paran yoksa okuma, okuyacaksan oku dövme peşinde koşma. ama iyi yanı bursa'nın yobaz kesimi hala şehrin doğusunda, daha batısına çok ulaşamadılar.

  1
 • crimewave

  gazı kökleyeyim de mekandaki kızlar bana baksın böylece dikkat çekmiş olurum düşüncesine sahip insanların fazlasıyla turlamak için gittiği.

  fatih sultan mehmet bulvarı ve özlüce'de de aynı durum geçerli
  bir mekana gidip oturuyorsanız kulağınızın sikilmesine de onay verdiğiniz anlamına geliyor
  başka bir şehirde lüks araç sahibi bu kadar kekoyu göremezsiniz galiba,
  bunlarında kafası şu şekilde çalışıyor muhtemelen
  görükle > üniversiteli kızlar > 4 erkek arabaya binem > orada insanları rahatsız edip dikkat çekem

  görükle'de bir iki tane güzel cafe var diyebilirim onun dışında nargile & kart oyunları gibi berduş etkinlikleri için de favlayabilirsiniz, onun dışında çöp.