gündem

 • constantine

  gün içinde gelişen olaylara genel olarak verilen ad. ancak medya patronlarınca yönetilmektedir.

  ukdeyi veren: runo
  notu: "günün olayları falan."

 • turkcesozluk

  toplantılarda görüşülecek konuların bütünü, ruzname.

 • 1988

  gazete ismi.

  gazetem olursa direkt gündem koyarım valla.

 • terra mater

  v2 açıldığından bu yana 4 gündem başlığı da hiç değişmedi.

  1
 • red john

  tıkladığımız zaman kapanacak şekilde ayarlansa daha bi' güzel olacak yer. bugün'ün başlıklarını daha rahat görebiliriz.

 • bert ve kermitle intihar etmek

  kötü sözlük'ü (kalitesini niteliğini ne derseniz deyin) genelleyebileceğimiz bölüm. an itibariyle şu şekildedir:

  yazarların şu an dinledikleri şarkılar 90
  kötü sözlük yazarlarının itirafları 55
  sözlükçülerin doğaüstü güçleri 48
  kulağa hoş gelen futbolcu isimleri 47
  kaçan otobüsün ardından söylenen sözler 41

  *

 • luturtun

  hakkında en çok konuşulan, yazılan, tartışılan konu veya konular bütünü.

 • jk

  #gündem

  atatürk'ü sevme nedenleri 32
  halil sezai olabilmek için gerekenler 32
  fransa'nın soykırım inkarı yasasını kabul etmesi 29
  efsane türk dizileri 26
  bakir olmayan erkeğin bakire kadın isteyebilmesi 22
  20 milyon galatasaraylı akp'ye oy verdi 6

  #bugün

  porno klasörüne verilen alternatif isimler 27


  bu işte bir çapanoğlu var ya, neyse...

 • jk

  (bkz: #1752170)'da belirttiğim konu devam ediyor.

  acaba bu listeye sadece bugün açılan başlıklar mı girebiliyor diye düşünürken, bu saate kadar bekledim ve bugün açılan evde gizlice sigara içilebilecek yerler başlığı da 17 entry'e ulaşınca anladım ki, 20 milyon galatasaraylı akp'ye oy verdi başlığı oraya sabitlenmiş...

  şu durumda şike soruşturmasında adı geçmeyen, hem basketbol, hem futbolda şampiyonluğa oynayan bir takımın sadece başkanının söylediği bir cümlenin gündemde tutulma çabası ilginç...

  durumun takipçisiyim...

 • jk

  başlıkların kişisel keyfe göre sabitlenebildiği kısımdır. keşke uğur mumcu cinayetinin 19. yılında da aynı hassasiyeti gösterebilseydik. (en yakın olay o olduğu için uğur mumcu örneğini verdim)

 • issiz adam

  sow fenerde.
  beyaz kıyamet.
  5 ton tuz döktük istanbula.

 • jk

  başlık sabitlenerek yazarların istenilen başlıktaki entry sayılarının arttılabilmesini sağlayan uygulama.

  13:30 - 17:00 arasındaki 3.5 saatlik süreçte "20 milyon galatasaraylı akp'ye oy verdi" başlığına 7 entry girilmiştir. yoksa o başlık da gündemin geri sıralarına çoktan düşmüş olacaktı.

 • hasiktir fernando tores

  tanım: türkiyede sürekli ve işe geldiği gibi değişendir.
  kötü sözlükte gündeme baktığınız vakit sözlük hakkında çok güzel kanılara varabilirsiniz. (bkz: kötü sözlük boktan bir yerdir)

 • transorbital lobotomi

  sol sütunda başlıkların aktığı bölümün üzerindeki kısım.
  ne zaman baksam orada yer alan 4-5 başlık, anket başlığı oluyor. sanırım anketlerin içerik itibariyle pek kafa yormayı gerektirmeyen, sikindirik tek kelimelik düz yazılar olmasından sebep fazla rağbet gösteriliyor. güzel değil yani. bence tabi. neyse.

  2
 • biseyler

  türkiyedeyseniz çabuk değişendir.
  dün konuşulan saldırıların ardından verilen şehitlerdi mesela. bugün akşam haberlere baktığınızda her bi şehit cenazesinin 30 saniyeden fazla gösterilmediğini görürsünüz. halbuki madonna konserinde yapılan canlı yayınları ve yıkama yağlama yayınlarını hatırlıyorum ben. aynı şey şehit haberlerinde olmaz işte. üst kademeden bıçak kemiğe dayandı ve ya sayıca fazlalardı ve silahları vardı minvalinde açıklamalar gelir. en klasiği ise terörün lanetlenmesidir. ama herkes bunu ertesi gün unutur. ağızlarından köpük saça saça öcalan'a ev hapsi diyenler bi gün içinde kedi gibi olur. ertesi gün gene köpekleşirler. ama herkes bunu unutur. unutmak işlerine gelir çünkü. balık hafızalıysanız dün ağzınıza sıçan insanları bugün unutursunuz. bu ülkede bu hep böyledir.

 • komunistimam

  sol frame de beliren boktan bir bölüm. insanları hep aynı yere odaklıyor. bence yanlış hacu, kaldırın onu ordan. alt tarafta bi sürü başlık var açıldığı gibi kalıyor. bakıyor millet ne var gündem de? yazıyor sonra o konu hakkında. hayır daha önce yazılanları da okumuyor.
  ben bu çocuğa diyorum. bak diyorum. çiko diyorum. sözlüğe yenilik getirme diyorum. tiksindiriyorsun milleti diyorum aa teaaayyy kime diyorum. sakalım da var gerçi ama dinleyen yok ki!

 • chicgo

  gün ve an itibari ile 3 başlığımın arz-ı endam ettiği sol üst köşe.

  gururlu muyum? vallahi değilim. tüylerim diken diken oldu mu? olmadı.

  peki bunu başardığım için başarılı bir yazar mıyım? yok amk. gereksizin önde gideniyim. biliyorum.

  ama emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. var olun. benim gibi "dünya sikime minare götüme" yazarların var oluşu hoş. bugün varız yarın yokuz. herkes rahat. mis.

  1
 • jan23

  Günün reytingi yada önem taşıyanıdır; Gündem haberlerin saati saatine takip etmek için; http://www.gunlukgundem.com/

 • olly

  çok başarılı.

  o gündem bold'lamalarının, aşağıya doğru beş-on başlık daha uzaması en büyük temennim... bunu derken,

  - "memlekette yığınlarca olumsuz olaylar yaşansın da gündemimiz pek yoğun olsun," mukabilinden bir yaklaşım sergilemiyorum, yanlış anlaşılma olmasın.

  atıyorum, atılan ilginç bir twit, sözlükteki x ya da y değerden bir gelişme, günün önemli spor olayları, ülke gündeminde yer edinen komik bir magazinel durum bile bir gündem sebebidir. hâttâ şu anda içinde bulunduğumuz bu gündem başlığı bile bu dönemin bir numaralı gündemidir.

  bu gündem mevzusuna bence çok yönlü bakmak lâzım...

  ellerinize sağlık, oh mis...

  2
 • diiarien

  12 saat dolmadı mı diye düşündüren yenilik. insan o başlıklara henüz bir şey yazmamış olmanın gerginliğini yaşıyor her baktığında. strese girdim, diğer başlıklara da yazamıyorum. psikolojim bozuldu, neredesin dds?

 • olly

  teknik açıdan başarılı bulduğum, gelgelelim tam otomasyon düzenden sıyrılması gerektiğini düşündüğüm özellik...

  tam otomasyon düzende olduğunu düşünüyorum, zira recep tayyip erdoğan vs atatürk başlığının bu özellikte üst sıralarda olmasını izah etmenin başka mantıklı bir izahı olamaz?..

  entri sayısı veya başka bir değerden ötürü sistem bunu otomatik olarak gündemde üst sıralara taşımıyor da, sözlük editörleri mekanik olarak üst sıralara sürüklüyorsa; daha da acınası?.. şu aralar ilgili başlık ortalarda, gün içerisinde en üst sıralardaydı üstelik?..

  sözlüğün memlekete dair tartışması gereken gündemi, recep tayyip erdoğan vs atatürk mü olmalı şimdi?..

  yanısıra bu özellik altında gündeme girmiş başlıklar, sözlüğün kültür seviyesi bakımından utanç verici seviyede gerçekten... kuvvetle ihtimâl yok, sözlüğe editör alınması bu sorunun çözülmesine yarar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

  hayırlısı elbette...

 • olly

  vakt-i evvelinde pek meraklısı olduğum, hâttâ bu merağıma dair görüşlerimi şu ve şu entrilerde de paylaştığım potitidir.

  gelgelelim şuraya baktığımda ortada beliren tablo gerçekten pek tuhaf doğrusu... yani koskoca sözlüğün gündeminin bu kadarcık oluşunu gerçekten pek bir garipsiyorum. kaldı ki bu sözlüğün interaktif sözlükler sıralaması'nda üst basamaklara tırmanma eğiliminin de farkında bir kimse bulunmaktayım.

  uzantıda paylaştığım tablo, "kötü sözlük üyelerinin gündeminde takip etmeye değecek konu yok," anlamına mı gelmektedir; yoksa, "kötü sözlük'te gündemi takip etme meraklısı kimse yok," anlamına mı gelmektedir?

  ilginç bir durum...

  1
 • ay host ulan

  çok enteresan yahu. bu muhabbetlerin döndüğü bir sözlükte 289 da okur görünüyor şu an. iyi misiniz sayın okurlar neyiniz okuyorsunuz bu nickaltı başlıklarının? biz içindeyken bile okumuyoruz da.

  2
 • house md

  sözlük fasilitesi.

  yok aga, cıvıklığın bu kadarı da pes dedirtir. https: #3116722

  1
 • olly

  vakt-i evvelinde, kötü sözlük'ten bi'cacık olmayacağını anladığım dönemlerde imdadıma yetişen ve bir soluk veren zımbırtıydı bu... yetiştiğiyle kaldı tabii...

  sol üst tarafa bakıyorsun, orada yanyana kategoriler var; bugün, gündem, karıştır, güzelinden ve ukde! hangi kafanın tasarısıdır, anlamakta zorlanıyorum.

  gündem diye bir kategori koymuşsun, bu kategorinin varlığında bugün kategorisi de dikili duruyor? gündem dediğin bugünün değil de 2014 sezonunun ifadesi midir, nedir yani? hani orada en başta bir spor kategorisi vardır da yanına bir de futbol kategorisi koyarsın gibisinden bir durum!

  hayır, sınıfını ve hitap etmek istediğin kitleyi de deşifre ediyorsun böylelikle?

  herkes biliyor ki bugün adı verilen ıslak zeminde üyelerin birbiri götünü parmaklamasını istiyorsun. millet de mesajını rahatlıkla alıyor vesselam... telaşlanma...