güzel sevmek

 • kadin

  hani anlamını bilemediğiniz şeyler vardır bazen. hani ne ifade ettiğini ucundan kıyısından anlarsınız ama zihninizde bir silüet oluşturmaktan öteye geçmez. bu da öyle Bi söz öbeği işte; kimse tanımını yapmaya ihtiyaç duymadığı, herkesin anlamını sezdiği ama çok azının anlamını tam olarak bildiği, benimse yeni keşfettiğim.
  uzun süreli bolca ağlamalı, çok ayrılıklı, her günü bir sorun olan ilişkilerden çıktım. birileri için her şeyimi futürsuzca harcayıp yenisine gücüm yok dediğim ilişkilerden. çok yapmacık kibarlıklar, büyük iltifatlar, el üstünde tutulmalar gördüm. pahalı hediyeler, her gece kapının önüne gelmeler, sülük gibi yapışmalar da gördüm. güzel sevmeyi de bunlardan biri sandım hep. değilmiş.
  "yanında kendin olabilmek" diye Bi kelime daha varmış. seni keşfetmek isteyen, bakışlarından, gülümsemenden, ses tonundan Nasıl olduğunu bilen Bi insan varolabiliyormuş. hani böyle gizlemeye çalıştığın her şeyi kitap okur gibi gözlerinden okuyan biri varsa yanında kendin olabiliyormuşsun. hani hiç maskelere gerek kalmadan. ilk defa eksiklerimi, yanlışlarımı farkediyorum. neyi isteyip neyi istemediğim konusunda ilk defa eminim bu denli..öyle güzel seven insanlar kendinizi keşfetme sürecinizi de başlatırmış. hani sevmek, sevilmek hepimizin başına geldi.. ama bu başkaymış. kimseyle konuşamadıklarınızı konuşup, kimsenin anlamayacağı kadar iyi anlayan, Bi parçanızmış gibi değil bizzat ruhunuz oymuş gibi sizi benimseyen, içinize işleyen..egolardan, kasıntılardan, süslü cümlelerden uzaklarda, her halinizle, sadece sizsiniz diye.. tüm yaralarınızla, yarım kalmış yanlarınızla, hatalarınızla.. sarıp sarmalayan, sessiz sakin, sizin tüm duvarlarınızı yıkıp sizi alan insanlarmış güzel sevenler.

 • cryptopunk

  sevmek zaten güzel bir eylemdir.

  lakin güzel sevmek Nasıl bir eylemdir çözemedim.

  daha mı romantik olalım?
  her dediğinize he mı diyelim?
  alışveriş merkezlerinden mi çıkmayacağım?


  sevmek ile güzel sevmek eylemi arasındaki farkı anlatabilen yeşillendirsin.

  (bkz: her kuşu siktik sevginin güzeli kaldı)

 • Ev seksisi

  (bkz: this is bullshit)

  2
 • paramyok

  Mesele sevmek değil,
  Güzel sevebilmek,
  değerli hissetirebilmek,
  önemli hissettirebilmek,
  hissedildiğini hissettirebilmek,
  seninle birlikte güvende olduğunu hissettirebilmek,
  hastalıkta sağlıkta yanında olduğunu hissettirebilmek…

  Sadece hissettirebilmek değil tabi ki, bunu yapabilmek.

  2
 • sadikhane

  erkeğin yaptığı bir eylemdir. kadın sever. çok sever. ama erkek güzel sever. pek açıklanabileceğini zannetmiyorum