güzelliğin çok da önemli olmaması

 • vandal savage

  elbette güzellik önemlidir ama sadece başlangıçta. hiçbirimiz ambalajı kötü olan ürüne yanaşmayız. insanda da böyle bu. istisna durumlar haricinde ilk dikkatimizi çeken şey dış görünüştür ancak geçenler bir yerde '' bazılarınız sadece konuşana kadar hoşsunuz'' diye bir yazı okumuştum. 
  ilk okuduğumda da hak verdim ancak son bir kaç haftadır daha çok hak veriyorum.

  yaşadığım elim ayrılıktan sonra mı oldu yoksa yaş 30 olunca üzümün çöpü armudun sapı diye ayırmamdan mı kaynaklı bilmiyorum ama herkese bir kulp buluyorum ya da var olan kulpları çok gözüme batıyor.

  gerçekten taş,ilah gibi bir kadınla konuşuyorum. dibim düşüyor kadına ama konuşma ilerledikçe yazım hatalarından sohbet kalitesine kadar her şey beni benden alıyor. belki yüz yüze böyle değildir diyorsun ve görüşmeye gidiyorsun. sonuç aynı. nato mermer nato kafa. ne siyaset konuşabiliyorsun ne sinema ne başka bir şey. hadi ona ayak uydurayım diyorum çeşmedeki beach clublardan ordaki şarkılardan bahsediyor. bir başkası altyazılı filmlerden nefret ediyorum diyor. neden ? diyorum. takip edemiyormuş. susuyorum sonra.haklısın diyorum. 

  velhasıl kelam bunlar belki kafalarımız uymadığından kaynaklanıyordur. hatta belki değil direkt öyledir. ama bu vardığım önermeyi değiştirmiyor benim açımdan. erkekler için çok güzellik sadece bir heves olmaktan öteye geçmedi hiçbir zaman. en azından benim için öyle. 

 • parliament mavisi

  Ulan Taş gibi hatun olacak da o kişinin yazı diline bakacağım öyle mi? Bakarsam silkin beni!!! Rahmetli Hayyam hayatta olsaydı o da benimle aynı fikirde olurdu eminim.

  -Parli bu akşham npıysrn?
  +Bilmm ki jnm
  -Bizhe gelde film izleyek
  +Oluuur ^^

  Neyse konuyu ünlü düşünür recep ivedik'in şu müthiş sözüyle sonlandırıyorum.

  "ruh güzelliği önemlidir ama gel gelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz"

  (bkz: Güzel kızlara tahammül sınırının yüksek olması)

  1