hafızadan silinmesi istenen anılar

 • nosferatu_alucard

  Arada bir ya da sık sık kişinin aklına gelen ve geldikçe içini acıtan, yürek burkan, uzak diyarlara götüren... Kısaca kötü hissettiren anı/anılardır.

  benim içinse:

  7-8 yaşımdayım... bilenler bilir, önceleri mahalleye Allı güllü gelirdi. şekerli macun olarakta bilinir hani. kivili, elmalı gibi çeşit çeşit meyve( şimdi aklıma gelmedi) aromaları vardır. 25 kuruşa satılırdı. Adam çubuğa macunu dolayıp elimize verir, bizde yalar dururduk.

  bir keresinde yine bu adam geldi " Allı Güllü şekerrrrrr" diye bağırıyor. nasıl sevindim nasıl sevindim anlatamam. Bütün mahallenin çocukları tek ağızdan haykırmaya başladık... "Anneee 25 kuruş atar mısın" diye.

  ben de zile bastım. annem balkona çıktı. Anne para atar mısın dedim... atacağından emindim. niye atmayacakmış ki, öyle bir ihtimal mi varmış hey yavrum hey...

  atmadı.

  Neden diye ağladım, bağırdım... o an işte o anı silmek istiyorum sözlük. annem komşular durumumuzun kötü olduğunu anlamasın diye sessizce bana seslendi:

  çünkü paramız yok!

  kimseye duyurmadan sessizce derdini anlatmaya çalışması... akabinde, akşam babam eve gelince " herkes bugün şeker yerken bizim oğlan onların gözlerinin içine baktı diye ağlayıp, babama kızması...

  Bunlar çocuk kalbime çok dokunmuştu. bir daha da bir şey isteyemedim ailemden.

  annem bir daha, paramız yok demek zorunda kalmasın diye.

  1
 • ugurkaradeniz

  böyle hepsi komple

  1