hatıra paralara ticari gözle bakma eşiği

 • parliament mavisi

  Vakti zamanında arkadaşıma 20 lira vermiştim, bunu da her yerde söylemeye bayılıyorum :d, o arkadaş da üstünde Türk lirası olmadığı için bana 10 euro vermişti. Bu cepte.

  Annem işi gereği bir çok tekel ürününe, hediyelik tütün ve alkole pek bir aşinaydı. Kendisi tekel'de çalışıyordu. Bir gün kendisine 4'lü küba purosu ve 1 adet avustralya dolara hediye edilmişti. Küçüktüm, hatıra diye sadece avustralya dolarını kapabilmiştim. O günki değeri yaklaşık olarak 1,2 Türk lirası idi. Bu da cepte.

  2 sene önce yurt dışına giden arkadaşım bana 1 dolar vermişti. Ne harikadır ki fetö soruşturması boyunca farkında olmadan cebimde f seri numaralı 1 dolar taşımışım. Neyse o günkü kur değeri 3,30 Türk lirası. Bu da cepte.

  Tüm bunlar etti mi sana 24 lira 50 kuruş. Tabi maliyet sıfır ama olsun. Üçünün de bendeki manevi yeri paha biçilemez. Tabi şimdi bakıyorum da euro olmuş 5.7 lira, dolar desen 4.86, avustralya doları 3.66, topla hepsini ne eder? 65 buçuk lira. Durduk yere mal varlığım 3 katına çıkmış, maneviyat değeri ise hala aynı. işte insan tam bu noktada düşünmeye başlıyor tabi. Eee böyle böyle zengin oluyor insanlar mirim!

  Neyse Bu sene yurt dışına çıkan arkadaşlardan da Sırp dinarı ile arap riyal'ı almıştım. Şimdi de onların değerlemesini bekleyeceğim!

  Tüm bu konuyu da en sevdiğim yerli yapım filmi olan pardon'dan bir sahne ile sonlandırmak istiyorum.

  umarım sonum bu kadar da olmaz yaa

  1