hıdırellez

 • sifrem1234

  her sene çok çabuk gelen aktivite. baharın gelişi.

  1996
  dedemin anavatan partisinde başkanlık zamanları. hep böyle en ön sıralardan vip kırmızı koltuklardan diğer kuzenim bir kucağında, ben bir kucağında. bayrak sallıyoruz. en güzel koyunlar seçiliyor. gerçek köy kültüründe yemekler tanıtılıyor. ünlü sanatçılar gelip türkü söylüyorlar. o gün hep bayram havasında geçiyor.

  2000
  aradan geçen yıllar boyunca hep aynı ayarda geçen şenlikler. hep çok güzel, hep çok beğenilen. anavatan gerilemede. biz kucaklardan iniyoruz yavaşça. önlerden izlemek yerine dayının panasonic telefonundan yılan oynanıyor. arada anne-dayı çağırırsa gidiliyor dedenin yanına. sırf misafirlere ayıp olmasın, görünelim diye. yine de biraz eğlenceli.

  2003
  o sene koltuklar biraz boş. dede cennette bir yerde kutluyordur muhtemelen. anneanne belki de ilk ve son kez ilçedekilerin vefa borcunu ödemek için alınıyor kırmızı koltuğa. sonra torunlar anneanne ile zaman geçirmeyi pek sevmiyorlar tabi. sevdikleri pek bir şey de kalmadı. biz aşağı inelim internet kafeye gidelim. yine de hala güzel. birileri sorarsa biz çok eğlendik.

  2008
  anneanne biraz yorgun arkalardan bir yerlerden izleyecekmiş. biz de onun yanına oturalım belki çörek falan da alıp, piknik havasında geçiririz. öğleden sonra dönmemiz gerek. deneme sınavlarımız var, akşama planlarımız var falan hani. sonuna kadar kalamayıp dönüş zamanı yaklaşıyor. anneanne de biraz yoruldu tabi.

  2012
  güzel üniversiteli seneler. biz pek kıymetini bilememeye başladık bunun. senede bir gün yapılmıyormuş gibi. önceden farkı ne? bir sene gidip, bir sene gitmememiz olamaz tabi. başka sebepler de var. aa internetimiz elimizin altında. herkesin hıdırellezi neden facebooktan kutlanmasın ki? zaten türkü kötü biri. oradaki yiyecekler hemen hemen çoğu yerde meşhur olmaya başladı, bulur yeriz. hem artık iş güç falan da var. kuzenle de küsüz. eskisi gibi gidemeyiz.

  2015
  park ormana mı yoksa küçük çiftliğe mi gitsek hıdırellez kutlamaya? 2-3 içki ücretsiz. alternatif gruplar geliyormuş. içer kutlarız. anneanne de gitti buralardan, görmez bunları * ya da boşver ne işimiz var akşama kadıköye inelim. yok ya orası da olmaz. kim gitçek? hem pazarları dolu oluyor eve dönelim. çocuklar evde olacak herhalde? tamam len akşama counter atıyoruz. hıdırellez kim koy amına.

  eskisi gibi kıymetini bilemediğimiz ama beraber geçireceğimiz nice güzel baharlara.

 • naturel born nurse

  ağacın altına dilek kağıtları resimli kağıtlar falan bırakmayı ifade ediyor benim için .
  bol bol cizdim
  hadi hayırlısı

  2
 • isis

  katılmadım.
  daha eğlencelisi için Edirne'de düzenlenen kakava şenliği'ni öneriyorum. genelde 5-6 mayıs tarihlerinde gerçekleşiyor. eskiden sadece romanların eğlendiği bir günken belediye sponsorluğunda tüm halkın katılımı sağlandı ve oldukça renkli görüntülere şahit oluyorsunuz. minik snatchler.

  3
 • psyhcogladiator

  aya yorgi

 • sorduk mu

  (bkz: ederlezi)

 • kediyimkedi

  bu sene ne ev ne araba ne koca ... sadece para ve uçak çizeceğim. olabilecek şey be hiç yoktan. durduk yere dün gece dubai'ye gitme isteği oldu içimde. neden dubai ?

  4
 • baholii

  Ben koca dilemek istiyorum. 3 yıldır dulum :/

  3
 • apartman yengesinin sevgilisi

  senenin en güzel günü olan inanış.

  2
 • misswhiteway

  hayatımda hiç kutlayıp, gül ağacı altına bir şeyler çizmedim ya.
  ondan mı böyle yandan yedik?
  gerçi maji bu değil.
  doğru kara büyüyle cinayet planlıyorum.
  doğru majisyene vermek istiyorum.
  para yok çünkü.
  doğru mazjisyene her şey verilir. aşkım o benim.
  ne dediğimi ben de bilmiyorum. okumayın bu entry'yi.

  2
 • dmnrzv

  bostanlı sahilde kutlamalar olacak. tek kişilik dev kadromla orada olacaktım ama istanbuldayım şu an. tşkler hayat.

 • isis

  yılın en sevdiğim zamanı.
  her yıl olduğu gibi bugün de coşku ile kutlayacağım.

  hıdırellez günü hiçbir yeşil dalından koparılmaz.
  bu gün doğanın uyanışı olarak bilinir. aksine bir şeyler ekmeli, hayvanlara su/yiyecek vermelisiniz.
  mümkünse ağaçlık bir yerde veya su kenarında olun. 6 mayıs sabahı gün doğmadan uyanıp, kapı ve pencerelerinizi açmayı unutmayın.


  tüm dilekleriniz gerçek olsun^^

  3
 • parliament mavisi

  çılgın hıdırellezciler için hatırlatma hıdırellez yarın, bugün değil. yani kapınızı yarın açık bırakın. bugün hırsız falan girebilir :D

 • yesilzeytin

  hıdırellez boş geçmez derler, yağmuru bekliyorum iki haftadır. yapacağını umut ediyorum.

 • ozo

  bir sonbaharın gelişi kadar güzel olmayan gündür.