ilişkilerde altı ay eşiği

 • metal isaretiyle egildi enistem

  böyle bir eşik var sanırım. buluşma, gezme tozma derken altıncı ayın sonunda iş ciddiye bindirilmediyse ilişkiler bitiyor. belki bir kaç sene sürüyor inişli çıkışlı ama konu evliliğe gelince tıkanıyor. bu artık sorumluluktan kaçma ya da yeni neslin evlenince özgürlüğünün kısıtlanacağını sanması bana göre. ha bu eşik evlilikte de var. altıncı aydan sonra cicim ayları rafa kalkıyor sonra kişiler göstermediği huylarını ortaya döküyor.

  3
 • eskilerinladyssii

  ben üç ayı görürsem şükreden ekiptenim..Ne altı ay eşiği yani.

  6
 • somut olric

  (bkz: ilişkilerde 6 yıl eşiği) !!

 • erleichda

  bunun doğrusu 6 değil, 4'tür. okumuştum ya ben bunu bir yerde, bilimsel çalışma falan diyorlardı. 4 ay sonra kişi ya gerçekten sevdiğini, karşıdakinin kendisi için ideal birisi olduğunu fark ediyormuşmuş ya da sevmediğini fark ederek türlü türlü bahanelerle ilişkiyi bitirme kararı alıyormuşmuş.

  bu 4 ay meselesi ile arkadaşlarımın kafasını harika kurcalarım. birisi yeni ilişkiye başlarken "böyle böyleymişmiş bakalım sende nasıl olacak?" derim. bu duruma kitlenirler. 4 ay sonra ilişki kesilip "doğruymuşmuş" diye akıllarına gelirse bana belirtirler.

  4 aydan sonra ilişkiye devam eden ama fikirleri karşıdaki hakkında olumsuz olan insanlar "kalp kırmak istemeyenler ama eninde sonunda her şeyi berbaad edenler" derneğine üye olabilir. bu grup genelde 8. veya 9. ay sonunda gerekeni yapar ve bu şekilde derneğin ismini yaşatırlar.

  3
 • ugurkaradeniz

  eşiği atlayınca "sonsuza kadar mutlu yaşadılar"felan mı oluyor ne oluyor.gerçekte altı yıl sevgili kalıp evlendikten bir yıl sonra boşanan insanları görüyoruz ondan soruyorum.sen altı yıl boyunca her haltı ye evliliğe birsey kalmaz zaten.sonra evliliğin heyecanı meycani yok oluyor.

  1