ilk buluşma

 • robabeh jaan

  en heyecanlı ve düşünceli bir andır. acaba ne olacak, beni nasıl karşılayacak, beni beğenecek mi... gibi sorularla başlayıp karşılaşınca kalbinin yerinden çıkacak gibi atacağı bir zaman. konuşmak için konu bulmak çok zordur. sessizliğin daha çok olduğu zamandır.

  ukdeyi veren: [okur uktesi]

 • scorpio

  (bkz: eve nasıl atarım düşüncesi)

 • gozlerim sigmiyor yuzume

  her şeyin ilkine atılan temeldir bir nevi. karşındakini tartarsın konuşmalarınla. ayak uydurmaya çalışırsın. hep bir tedirginlik hakimdir. neredeyse hiç konuşulmayanına da rastlanmıştır. ama aşk'sa o buluşmanın sebebi, hep en güzel buluşma olarak kalacaktır hatırda.

  3
 • north

  normalin iki katı hızda atan bir kalptir ilk buluşma, ellerinizin titremesidir, gökyüzünün üstünüze gelmesidir. beklemek hiç bu kadar zor olmamıştır.

  2
 • cbk

  göz göze gelemediğiniz hiç bir zaman dikkatinizi çekmeyen otobüslerin modellerini incelediğiniz gergin andır.

 • eos

  yaş ilerledikçe daha da zorlaşan bir eylem.
  o kadar çok bilinmeyen ve değişken olur ki akılda,
  zihin kendi kendine konuşmaktan bi'tap şeklinde çıkar karşısına buluşulacak insanın.

  bol bol şans dilenesi,
  biraz alkol alınıp icra edilmesi tavsiye edilen eylemdir.

  3
 • sardim sari cicegi

  insanların yarak varmışçasına aşırı bir şekilde heyecanlandığı buluşmalardır. karşında seni bu kadar heyecanlandıracak ya da tedirgin edecek ne olabilir ki? rahat olmak lazım.

  1
 • meloshka

  kızların öpüşmeme prensibine sadık kaldıkları buluşmadır.

 • dextermorgan

  çok değişik bir andır,bir merhabadan sonra nereden başlayacağını bile bilemez insan,sanki düğümlenir kelimeler,heyecanlıdır,umut doludur çok büyük ihtimalle en sonunda hüzünle bitme olasılığına rağmen..

  1
 • monalisa

  dün gerçekleştirdiğim olaydır.
  çocuk ile önceden görüşmüşlüğümüz vardı ama ilk kez sevgili olarak buluşuyorduk. ve işte araya biz sevgiliyiz lafı girdikten sonra insanların çok değişebileceğini kanıtladı bana.

  ilişkimizin ismini koymadan önce gayet üzerime titreyen kişi buluşunca onun peşinden koşacak her dediğini yapacak birini istediğini gösterdi bana.

  bu istekleri bana aykırı düşünce en sonunda onun yolundan gitmemi istedi ben de ya sen gelirsin yada ben gelmem dedim. ve en sonunda ikimiz de inatcılıkla gelmem dedi. ben de en sonunda arkamı döndüm gittim.
  ağaçların arasından o "hassiktir kız gitti" bakışını asla unutamayacağım.
  ayrıca evet tahmin edildiği gibi ilk buluşma aynı zamanda son buluşma oldu ayrıldık. *

  1
 • alais

  birbirinden hoşlanan yeni tanışan kişiler için heycan verici bir duygudur. hazimet olmaması için iyi bir yer seçmek lazım gelir.

 • tecahul-i arif

  kız buluşmadan en az 3 saat önce uyanır. ne giyeceğini uzun süre düşünüp onlarca kıyafeti denedikten sonra muhtemelen ilk giydiği kıyafette karar kılar. erkek buluşmadan en fazla yarım 1 saat önce uyanır. ne giyeceğini hiç düşünmez, en sevdiği tişörtünü üzerine geçirir. buluşulacak yere önce giden yine de erkek evladımız olur. mekana göre kök salarak ya da kahve tüketimini üst sınıra ulaştırarak kızımızı bekler. ne yapacaklarına önceden karar vermişlerse plan uygulamaya geçer; fakat bi' plan yoksa kız en az 3-4 şey arasında kararsız kalır. erkek evladımız en fazla 5 dakika sonra en sık gittiği mekana gitmeyi teklif eder. herhangi bi' yere herhangi bi' şekilde gidilir. dokunmalar, utanmalar, bakışmalar yaşanır. karşılarındaki hakkındaki fikirleri kimi görüşlere göre birbirlerini gördükleri ilk saniyelerde verilmiştir. bazı rivayetlere göre nikahtadır keramet. ne olursa olsun ilk buluşma saftır. aradan yıllar geçirmeyi başarmış bi' çift için karınlarına ağrılar girene kadar gülme sebebi olacak anlara gebedir. cicidir.

  2
 • alleen

  'ilk intiba önemlidir.' zırvasının sonucu olarak adrenalin hormonunun boğaza kadar yükseldiği buluşmadır.
  ilk yarım saat genelde 'acaba beni beğendi mi??','saçlarıma acayip bakıyo bozukmu acaba??' gibi saçma düşüncelerle geçen ama açıldıkça koyulaşan muhabbetin etkisinde zamanın nasıl geçtiğinin anaşılmadığı buluşmadır. bir de muhtemelen muhtemelen zaman kavramı değiştiği için akşam eve gidildiğinde babadan postayla azar işitilerek sonlanan bir günün sebebidir.

 • monalisa

  bir ilişkinin adını koyamadan önce yaptığım bir buluşmadır.
  ilk başta kişi o hoşlandığı kişiyle aynı yolda yürür. (bkz: #238615) daha sonra bir yere karar verilir oturmak için. o gene yanında utanacağın yüzünün kızaracağı, kalbinin dayanılmaz şekilde atacağı kişiyle birlikte oturur insan.
  daha sonra hiçbir şeyi gözü görmez kişinin o kişiden başka.
  (not: tabi gerçekten bir şeyler hissediyorsa kişi)
  ve bitirilmemesi istenen o an biter.

 • alais

  sonra ki buluşmayla ilgili stresi için de barındırır. liseli aşıklar gibi heycanlı ve bazen de iş görüşmesi yapan diplomat kadar ciddi.

 • parliament mavisi

  o da bişey mi, bi bunu dene bakalım...

  (bkz: 50 first dates)

 • mehs

  genelde sıçıp batırdığım, sonra da sıvamaya çalışırken rezil olduğum buluşmadır...hoşlandığın, bir şeyler beslediğin insansa ulan heyecanlanıyorsun işte onu görünce geçiyor tabi

  yapmacık ne zaman olsam bir şeyler sarpa sarıyor lan valla yaşadım.

 • ered_gorgoroth

  çok heyecan verici bir olaydır çünkü yeni bir insanı tanıyorsun sonuçta. ama ilk buluşma hem berbat hem de muhteşem olabilir.

 • kavunici balik

  gidilecek mekan hariç plan yapmanın, konuşmaları kendi kendine yapmanın vereceği tepkileri,ardından gelecek soruları düşünüp cevaplar hazırlamanın gereksiz olduğu,ne yaparsanız yapın kişiden hoşlanma derecesine doğru orantılı olarak saçmalayacağınız, ve belki de hiç unutamayacağınız buluşmadır. boşuna stres olmayın aklınıza ilk geleni yapıp,dilinize ilk ulaşanı söyleyin.

 • prenses

  bi de buna gelmeyenler vardır. misal babam annemle olan ilk buluşmasına gitmemiş. misal bugün ilk buluşmada ekildim.

  (bkz: nasip kısmet)

  1
 • dalgaci

  zordur. gergindir. hele hiç tanımadığın birisiyse 3-4 kurtarıcı konu vardır onları kullanırsın iş çıkmazsa sıçtığının resmidir.

 • peri kizi

  hayal kırıklığını engellemek için minimum beklentiyle hatta beklentisiz gitmek gerekir.

 • teodise

  elin ayağın karışması ne demek olduğu anlaşılan anlardır.
  ne dese " ulan keşke öyle demeseydim , yanlış anlayacak" düşüncesi geçer akıldan.
  ne zaman el tutma ya da öpüşme faslına geçeriz sorunsalıda mevcut elbet.