ilkokul aşkı

 • sakin haa

  çoğu kişinin ilk aşkıdır. sevgili olması ile biraz karmaşık bir olaydır. çok temizdir orası ayrı, saç çekmeler, çantaya notlar atmalar falan filan yani. ne güzeldi lan öyle.

 • gizli ozne

  yıllar geçse de unutulmazmış lan.
  ben de bunak değilim ya hatırlıyorum. resim dersinde bana ağaç çizerdi ben yapamıyom diye. adı buseydi. döverdim kızı amk. eh...

  1
 • random stranger

  kocaman yanaklı bi kızdı .ağrıdaydık o zaman. şimdi olsa yine abugu cubugu diye bi saat cocuk gibi oyun oynarım. serena döner miydi adı tam hatırlamıyorum.

 • filozof sirin

  evliliği ilk ve son kez düşündüğünüz kişi

  1
 • bloodymary

  19 yaşında sevgiliniz olabilir, dikkat edin.

 • deli ali

  (bkz: ortaokul aşkı)

 • benibidinleiniminiminle

  unutulmayan aşktır. geçen hafta beni sormuş bir arkadaşa niyeyse sevindim.

 • cirakgrafiker

  her insan gibi * ilk aşklardandı. kıza çıkma teklifi ettim orta sona geçtik kabul etti bir daha kızın suratına bakmadım. bunu niye yaptım bilmiyorum.

 • followtheraven

  ilk kazıkların yenmeye ve hamurumuzun pişmeye başladığı o yaşlarda ilişki konusunda tecrübeler edinmeye ve level atlamaya başlatan kişidir. ilktir.

 • eva

  karşı cinsi kıskanmayı öğreten ilk kişidir, valla bak!

 • anjelika

  çoğu zaman platonik olan aşk.

  1
 • draper

  her akşam beraber servise binmek bahçeden kopardığın çiçeği pembe kaplanmış defterinin arasına koymak.

 • bir dost

  gocuk, daima bunun gocuğunun üzerine ya da hemen yanına asılır.

  2
 • red rot kirmizi

  acı çekmeden geçip giden belki de bu yüzden unutulmayan. ilkokuldayken hissedilen kelebekler ne kadar kötü olabilir ki ?

  1
 • stlouistr

  buna kaldıysan işin zor.

 • vandal savage

  1. sınıfa başladığımız ilk gün. sınıfta ki bütün veletler ağlıyor anaları yanlarında herkesin. tabi benim annem de yanımda. bütün çocuklar anne gitmee diye ağlarken, ben anne git artık diye bağırıyorum. karmakarışık bir ortam. o sırada bir öğrenci daha geldi. iki yandan örüklü saçları, böyle çok uzun olmayan ama kısa da olmayan bir çift küpe, dantelli yakası ( dantelli ksmlkm) ve bir düşmüş süt dişleriyle yanıma oturdu. bendeki sinir stres gitmişti. ama deli gibi heyecanlandım. annelerimiz tanıştı önce. sonra bizleri tanıştırdılar. bak bu da senin kardeşin diyorlar. laaann. ne kardeşi ya ? nerden kardeş oluyor muşuz ? öğretmen en sonunda çıkardı sınıftan bütün velileri. kaldık baş başa. hocaya mı baksam kıza mı bilemiyordum. ilk gün gerçketen mükemmel başlamıştı okul :)) sonraları heyecanım daha da artmaya başlamıştı. her gün okula gelirken ayakkabılarımı boyar saçlarımı limonlar öyle gelirdim. beraber ödevlerimizi yaparken bazen takılıp kalırdım onun yüzüne bakarken.ikimizde sınıfın en başarılı öğrencilerindendik. o yaşlarda dindardık her sureyi önce biz okurduk ki zaten ödev verilen duaları bilirdik. neyse şunu belirteyim tam 5 yıl boyunca hiç bir zaman söylemedim ona aşık olduğumu. hatta hiç bir arkadaşıma da söylemedim. 5 yıl boyunca yan yana oturduk. 5 yıl boyunca ilk gün gibi heyecanlandım. ama söylemedim. hatta cengizhan diye bir piç vardı gidip kıza arkadaşlık teklif etti gel benim yanımda otur dedi. dövdüm çocuğu. neden dövdün diye sorduklarında da bana küfür etti ondan dövdüm dedim. sonuçta o kıza arkadaşlık teklif etmek bana edilmiş bir küfürdür. neyse uzatmayayım çünkü olay farklı bir boyuta dönecek birazdan hazır olun. 6. sınıfa geçtiğimizde okulun ilk gününü iple çekmiştim. okul günü geldi çattı ama bir türlü o gelmedi. ha şimdi girecek ha şimdi girecek derken hoca geldi o gelmedi. sonra öğrendim ki taşınmışlar. hem de taa güzel bahçeye. ben karşıyakadayım. o yaşlarda güzelbahçe bana erzurum kadar uzaktı. ve böylece ilkokul aşkıma hiç onu sevdiğimi söyleyemeden veda etmiş oldum.

  aradan yıllar yıllar geçti. 3 4 sene önce bir gece adı soyadı geldi aklıma. facebooktan bakayım belki bulurum dedim. biraz zorlandım o olup olmadığını anlama konusunda sonuçta çocukken gördüğüm birini arıyorum ama buldum. çocukken daha güzeldi. yine fena değil ama çirkinleşmiş çocukluğuna göre. ama işte ilkokul aşkım ya ekledim. kabul etti.konuşmaya başladık. görüşmek için gün belirledik. allahım yüzyüzeyken anlatacaktım ona karşı olan hislerimi en azından içimde kalmamış olacaktı. bir yerde buluştuk. biralarımızı söyledik. o kadar oynak bir kadın olmuştu ki. şaşkınlığımdan hiç bir şey anlatamadım. burdan sonrasını nasıl anlatacağım bilemiyorum. konu bir şekilde döndü dolaştı ve sekse geldi. ilkokul aşkımın en çok sevdiği şey grup sex imiş. para karşılığında yaşlı amcalarla birlikte oluyormuş. şaşıracaksınız ama bunları direkt böyle anlatıyordu güle güle. 1 hafta boyunca takıldık bununla. merak etmeyin para vermedim. sonuçta yaşlı değilim. gruba da girmedim. teke tek. sonra ilkokul aşkımı sikmek cazip gelmedi.konuşmayı kestim. bir hafta sonra elemanın biri ekledi beni facebooktan. kızın eski sevgilisi imiş. barışmışlar. bana diyorki birader ben bu kız ile evlenicem ama siz yattınız mı hiç ? dedim sikerim seni lan sen kimin ilkokul aşkıyla evleniyorsun ??? şaka şaka .dçşdlşfl. yok dedim hacı ne yatması hem ben 2 kişi yatamıyorum tek yatmak daha iyiö ddkmfşm. yok dedim merak etme . eyvallah dedi kapadı. aradım kızı dedim çocuk aradı şudur budur. nasıl dua ediyor bana teşekkürler ediyor falan. amk kızı. neyse çok uzattım zaten böylece bitmiş gitmiş oldu. ama hala ilkokul aşkım olduğunu bilmiyordu. ilkokul aşkım orospu olmuş bilse ne olcak amk.

 • yesilzeytin

  benim matematik hocamdı :) ne güzel kadındı yahu gerçi hâlâ güzel, her sene öğretmenler gününü kutlarım. gerçi evlenmedi yürüsem mi acaba. neyse bunu kendi kendime düşünürüm :d

 • baholii

  Emrah. Sarı saçlı mavi gözlü çocuk. Hiç unutmam.

  1
 • renault toros ile ralliye katilan adam

  aslıhan.

 • nosferatu_alucard

  Kızın adı, mercihan'dı. Yemin ederim ismi buydu. herkes kıza mercimek çorbası falan diyerek dalga geçiyordu. bende onlara karşı kızı savunuyorum tabii( kahraman olma çabası)

  2 yıl boyunca söyleyemedim. 7. sınıfın sonunda, başka bir okula gideceğim için söyleyim amk ne kaybederim ki diye kıza gidip söyledim.

  + şey... ımmm.. mer..mercihan ben... ben...
  - ne.. noldu?
  +seni seviyorum... (Sonunda söyleyebilmiştim 2 sene lann boru değil)
  - olmazz! ( burda ağlayarak kaçtı)

  kendimden tiksinmistim. Bu kadar mı çirkinim lan falan diye hayıflanmıştım. daha sonra bunun intikamını almak için okuldan ayrılırken bütün arkadaşlarımla Sarıldım, öpüştüm ve sıra ona gelmişti...

  sarılmak için hamle yaptığımda utansa bile, herkes sarıldığı için o sarılmasa ayıp olacaktı. Bu yüzden karşı koyamadı. damarimdaki piclik uyanmıştı. hadi oğlum tam şimdi dedim ve... kızın kulağına dil attım. evet evet Yaladım lan bildiğin.

  kız ayyyy dedikten sonra yine ağlamaya başladı. herkes toplandı. ne var noldu, mercihan iyi misin diye sorarken...

  ben son kez yüzüne baktım ve dedim ki:

  aq mercimek çorbası!

  1
 • dmnrzv

  Berk.

  Babası zengin kuaförü olan berk.

 • ugurkaradeniz

  birinci sınıftaydik aynı mahelledeydik sürekli onlara giderdim boyamadir,harf yazmadir cizgifilm izlerdik felan ama nasıl böle kocaman masmavi gözleri var kanki olmuştuk resmen şimdiki tabirle yine birgun odasında ders çalışıyoruz konuşuyoruz bana soruyor hoşlandığın sevdiğin kiz varmi diye bende geçiştiriyorum felan sonra aynı filmlerdeki gibi ikimizde aynı anda sana birsey soylucem demezmi yok sen söyle felan en son sen kızsın ilk sen söyle dedim söyledi ben berkecani seviyorum hayatımın ilk şokunu ve kalp kırıklığını o anda yaşadım ağzım açık kaldı valla oda beni seviyor felan sanıyorum tabi ben söyleyemedim güldüm geçtim başka birsey uydurdum tam hatırlayamıyorum ondan sonrada dikiş tutturamadık zaten hacı.anlayacağın tüm berkecanlarin berkelerin ben ta amina koyayim.

 • esimnebilsin

  ben her gün yeni birine takardım. huyum kurusun hiç değişmedim:d

 • tenchu

  genellikle sınıfın en aşırı,en göze çarpan isimleri olan insanlar bütünü.çocuklarda hayal gücünün sınırı olmadığından kafada bu kişiyle ilgili binbir türlü hayal kurulur ama hisler itiraf edilemezdi.

 • kahkahaizleri

  ben yazarken bunu dinledim sizde dinleyin: https://open.spotify.com/track/4sg7Le0WULyDdNJDCMUcjK?si=TYg36QsnSbGWXe3OkwTdoA

  eğitimin 8 sene olduğu yeni dönemler euro yok mark var o zamanlar. annem her sabah 25 kuruş verirdi ve okula giderken meysu meyve suyu ve ülker piknik püskevit aldığım zamanlar.

  Elif var bitane ama ne elif ip atlarken eteği kalktığı için bakan çocuklarla ölesiye kavga ettiğim elif.

  5 sene beraber okuduk 6. sene sınıfları puanlara göre böldüler ve elif öğlenci oldu ben ise sabahcı.

  Elifi görebilmek için onlar bahçede sıraya girmeden daha koşa koşa bahçeye çıkmışlığım, sırf onu uzaktan izlediğim için eve en az 30 dakika geç gitmeye başlamıştım.

  eliflerin sınıfında halil var ve benim "çok iyi arkadaşım" (ben öyle sanıyordum) bi gün ben eve giderken o okula geliyordu karşılaştık bana direkt olarak "sen elifi seviyor musun" (hoşlanmak falan daha lügatımızda yok. hatta sevgili olmak çıkmak da yok. "Arkadaş olalım mı?" cümlesinin milyon tane anlam taşıdığı zamanlar bunlar) diye sordu.

  duraksadım içimden "lan yoksa halil mi seviyo" kadıköydeki pancu gibi atıldım hemen konuya "seviyorum tabiki" kendimden emin göğsüm dik bir şekilde.

  halil; "elif seni sevmiyormuş ve senin ona baktığını görüp rahatsız olmuş bana söyledi" işte ilk kalp ağrısı, ilk kez hayallerimin yıkılışı, sonu olmayan bişeyin başlangıcıymış bu kırıklık.

  erkeğiz tabi o zamanlar hiç bişey demeden tamam diyip yola koyuldum. olm öyle gecelerce uyuyamama falan durumu yok o yaşta aşk acısı falan bişey yok aq. sadece salak saçma bir şaşkınlık. ama işte zamanla öğrendim o şaşkınlığın en güzel ve en saf kaybediş olduğunu.

  mütemadiyen kaybeden bir insan olarak sizi temin ederim ki hiç biri o duygu kadar derin olmuyor.

  her neyse, sabah geldim okula mis gibi dersime girdim topumu oynadım vs son ders beden tabi eşofmanlar ile eve gitmek <3

  beden dersini bilirsiniz öğretmen falan yoktur olm o derste köşeye oturdum elif girdi bahçeye...

  benim tarafa bir el salladı ki allahım <3 zaman durdu, olm şaka falan değil gerçekten zaman durdu. yanımdakiler konuşuyor ama sikimde değil ne anlattıkları!

  yanımdaki dananın dürtmesiyle kendime geldim zaman akmaya başladı tekrar aynı hızıyla, "lan sana el sallıyo he" dedi sırıtarak

  tam ayağa kalkıp yanına gideceğim "seviyorum elif ben seni arkadaş olalım mı" diyeceğim ki, hasan ayağa kalktı güle güle gitti elifin yanına...

  bu da işte şey olur ya hani "kalbime bişey saplandı" heh işte onun ilki en temizi en masumu

  erkekliğe bok sürdürmemek lazım yanımdaki danaya dönüp "yok lan hasana sallamış baksana" dedim ve ona dönüp "yarın tatil maç yapak mı mahalleye gel" diyebildim. o kırılmışlığı anca o öyle saklayabilrdim. soluma dönmemem gerekiyordu çünkü elif hasana gülüyor mu gülmüyor mu bilmiyordum görmek istemiyordum.

  kesin sonuçlar can acıtacaksa belirsizliklere sarılır insan. O yaşta tam bir hegel fanatiğiymişimde haberim yokmuş.

  kalktım ayağa aldım çantamı evin yolunu tuttum.

  hasan ile elif "arkadaş" oldular.

  ben ise kaldım götüm gibi

  yıllar geçti aradan liseye geçtim büyüdük serpildik falan sanmayın. Annem bir lise ceketi almış 2 sene daha giyeyim diye arkadan görenler ceketin kendine kendine gittiğini düşünüyorlar öyle bir hava.

  düşünün ki frodo hüküm dağına yüzüğü ceketle götürüyor aynen öyle.

  halil ile karşılaştım o da yurtdışına gidecek kaçak yolla helallik alıyo falan filan. sarıldım falan buna "unutma bizi" falan diyorum.

  şimdi birine öyle dese "amk samimiyetsiz köpeği" deriz ama o zamanlar böyle şeyler söylenmek için söylenmezdi, içimizden geldiği söylenirdi.

  halil ile aramızda geçen konuşma aynen şöyle:

  Halil: XXX sana bişey diyeceğim, en çok da bunun için hakkını helal et.
  Ben: Nedir ?
  Halil: Sana bir ara gelip elif seni sevmiyor dedim ya hani.
  Ben: evet.
  Halil: o yalandı işte. Hasan benim amcamın oğlu bana bu kızı bana ayarla dedi elifi göstererek ben elifin seni sevdiğini biliyordum.
  Ben: elif beni seviyor muydu ??
  Halil: tabi lan, elife gidip "mehmet seni sevmiyor" dedim, sana gelip "elif seni sevmiyor" dedim.
  Ben: eee
  Halil: sonra işte elif ile hasanın arasını yaptım. arkadaş oldular ama çok sürmedi ayrıldılar. hasan lise okumuyor. elif de liseye gidiyor.
  Ben: anladım.

  sonra ben halili affettim tabi o zaman ama elifi kaybetmiştim. diyeceğim o ki zaman geçiyor gidin konuşun sevdiğinizle yoksa yarrak gibi oluyor.

  6