interaktifsozlukler.com

 • pesimistua

  interaktif Sözlükler, ataları sayılan Ekşi Sözlük’ün ortaya çıktığı 1 Şubat 1999 tarihinden bu yana gelişerek ve çeşitlenerek ilerleyen bir sosyal medya alt-türü olarak hayatlarına devam etmektedir. Bu çeşitlilik içerisinde interaktif Sözlüklere ait listeleme / sıralama çalışmaları hem farklı interaktif sözlük projeleri hakkında bilgi sahibi olmak hem de yazarların kendilerine uygun bir interaktif sözlük ortamı belirlemesinde faydalı olduğuna inandığımız bir rehber görevi üstlenmektedir.

  Geçmişte interaktif Sözlük Sıralaması üzerine çalışmalar yapan ve liste yayınlayan çeşitli gruplar zamanla çalışmalarını durdurdukları için bir hobi olarak interaktifsozlukler.com’u kurduk ve Ekim 2017’den bu yana düzenli olarak interaktif Sözlükler Sıralaması’nı yayınlamaya başladık.
  (Pek tabi bundan sonra elini taşın altına koymayanlar da kopyamızı yapabilirler, onlara itibar etmeyiniz.)

  interaktif Sözlükler Sıralaması olarak Ekim 2017 itibariyle kurulan ve veri toplamaya başlayan sitemizde, “interaktif Sözlük” tanımına uygun olarak yayın hayatına devam eden sözlükleri, belirli veriler çerçevesinde listelemeyi hedeflemekteyiz. Yapacağımız işlem interaktif Sözlük Sıralaması dahilinde, her ayın ilk günü, listede yer alan interaktif sözlüklere yönelik olarak net ve anlaşılır bir değerlendirme aktarmaktır. Sıralama, geride bırakılan ayın verilerini kapsamaktadır.

  ekim 2017'den şubat 2018'e kadar olan interaktif sözlükler sıralamaları ve formatsız sözlükler-gümüş lig sıralamasına ulaşmak için:

  https://interaktifsozlukler.com/arsiv/

  mart 2018: https://interaktifsozlukler.com/interaktif-sozlukler-mart-2018-siralamasi/


  2018 yılı itibari interaktif sözlükler sıralaması-formatsız sözlükler-gümüş lig sıralamasına ulaşmak için:


  https://interaktifsozlukler.com/interaktif-sozlukler-siralamasi-gumus-lig/

  Listelerimizde yer alan 25 sözlük, halihazırda var olan ve bilinen interaktif sözlükler sıralamasında aktiflik durumları ve aylık girilen toplam tanım sayıları dikkate alınarak belirlenmiştir. Ortalama tanım sayılarının çok altında kalan, interaktif sözlük formatlarına uygun olmayan veya aktif kullanıcısı bulunmayan interaktif sözlükler-formatsız sözlükler için de “Gümüş Lig” başlığı altında yayınladığımız sayfamızda yer alacaktır.

  Eğer sözlüğünüzün, interaktif Sözlük Sıralaması’nda ya da Formatsız Sözlüklerin olduğu Gümüş ligde almasını istiyorsanız sitemizin iletişim sayfasındaki formu doldurarak veya info@interaktifsozlukler.com adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla.

  interaktif Sözlük Sıralaması Yönetimi

  https://interaktifsozlukler.com/

  1