into the wild

 • hippie

  2007, sean penn yapımı, gerçek bir hikayeden uyarlanmış film.

  gerçeği gerçekten arayan her insanı, bir gün bir yerlerden vurabilecek bir "gitme"yi anlatıyor.

  üniversite öğrencisi ben, gitmeyi düşünüyordum. ne yapıp edip, gitmeyi. sıkılmıştım artık "yapılması gereken şeyler"den ve sorgulamadan yaptığımız her şeyden. düzgün davran, büyüklerine saygılı ol, fastfood ye, para kazan, televizyon izle, üniversite oku, bir spor moda olsun onunla ilgilen, para kazan, siyasetçiler gelsin gitsin, sonra evlen, evine bak, kocanı her açıdan mutlu et, para kazan,

  kendin gibi olsunlar diye çocuk yap. yaşlan. öl.

  ne zaman gidecektim, adım atmıştım sonuçta bu kısır döngüye ne zaman ne yapacaktım?

  cevap üniversite sıralarında kendini gösterdi.

  ----spoiler----

  filmde, çok başarılı bir şekilde üniversiteden mezun olan christopher, her şeyi bırakıp gidiyor.

  doğayı keşfediyor, doğayla nasıl bir bütün oluşturduğunu gerçekten hissedebiliyor.

  ama doğada hiçbir şeyin yalnız olmadığını ve olamadığını da görüyor.

  ----spoiler bitti----

  kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum, ama içimde bu arayıştan en küçük bir parça bulduğum anda eddie vedder'ın yaptığı soundtrack şarkıları o küçük parçanın dalgalanıp coşmasına yetiyor.

  en değerlimdir bu film.


  soundtrack'te şu şarkılar var:

  setting forth
  no ceiling
  far behind
  rise
  long nights
  tuolumne
  hard sun
  society
  the wolf
  end of the road

 • lethee

  her izlediğinizde farklı anlamlar çıkarabileceğiniz, tasavvufun özeti diyebilecegim muhteşem film.

  1
 • krizantem

  gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilerek yapılan filmdir.
  ve herkesin kendinden birşeyler bulabileceği filmdir.
  *

  2
 • topan

  izledikten sonra herşeyi bırakıp gidesin gelir. hayat anlamsızlaşır. ama yine de "happiness real when it's shared" deriz.
  hayatımda izlediğim az ve harika filmlerden biri. gerçek yaşamdan alınması da ayrı bi güzellik katmıştır.

 • kayra

  gerek müzikleriyle,gerekse konusuyla defalarca izlenilmeyi hakeden güzide filmdir.zehirlenme sahnesi ile her defasında ağlamama sebep olandır.

  3
 • sac kurutma makinesi

  hikayesine kapılıp gittiğiniz nadir filmlerdendir.filmi izldikten sonra kamp malzemeleri bakarken bulursunuz kendinize nette.

  2
 • pcbt

  jon krakauer'ın yazdığı kitap ve sean penn'in yönettiği filmdir.
  filmde cristopher john mccandless rölünü emile hirsch oynamaktadır.film imdb top 250 listesinde 140. sıradadır.filmin müziklerini pearl jam grubunun solisti eddie vedder yapmıştır.

  --spoiler--

  filmde mutluluğu arayan üniversite mezunu bir gencin yaşanmış hikayesi anlatılmaktadır.bu genç cristopher john mccandless'dır.annesi ve babası ile sorunları olan bu genç liseden mezun olduğunda da arabasıyla bir gezi yapmıştır zaten.amacı alaskaya yerleşip mutlu olmaktır.alaskaya gidene kadar bir sürü insanla tanışır ve bu insanların hayatlarında önemli ölçüde yer tutar.filmin sonunda yenilebilen bir bitkiye çok benzeyen zehirli bir otu yiyerek zehirlenir.ölümünden 2 hafta sonra cesedini avcılar bulmuştur.ölmeden önce mutluluğun medeniyetin ve paranın esaretinde kaçarak değil paylaşıldığı zaman bulunacağını anlamıştır.okuduğu kitaba şunu yazmıştır "happiness is real when shared".


  --spoiler--

  3
 • sakin haa

  izleyin oğlum bu filmi izlemeyenin allah belasını veriyomuş ona göre yani. onu bunu bıraktım, şuan elimde kahvem vardı cidden bıraktım, müthiş bir film abi. izleyince diyosun ki ne lan bu laptop telefon at hepsini çöpe ben gidiyorum hadi bye ,kib ,aeo o derece yani.

  2
 • duz adam

  (bkz: alexander supertramp)

 • kvellnyr

  sean penn' in christopher mccandless' in güzel hikayesini bir filmle hristiyan aydınlanmacılığına indirgediği filmdir... ancak yine de mccandless'in ne yaptığını görmek adına izlemeli... finalde mccandless'e ortak olabilen biri zaten penn'i takmayacaktır!

  2
 • joinme

  muhteşem bir film. sonunda çok duygulanmıştım. ayrıca filmin soundtrackleri dillere destandır.

  (bkz: guaranteed) - (bkz: eddie vedder)

  2
 • etagorretni

  (bkz: süperberduş)

 • bortubocek

  maddi olan herşeye karşı çıkan yaşanmış bi olaydan esinlenerek çekilmiş filmdir.süper ötesidir.sonu istediğim gibi bitmiş olsaydı super tramp'ın deneyimlerini yaşamak en büyük hayalim olabilirdi * izlenir ki bu diyeceğim filmler arasındadır.

  2
 • lucretius

  çağdaş yunus emredir.bir ben vardır bende benden içeri.tutunamayanları,kara kitap'ı okumanın film halidir.

  3
 • jimbo

  izlerken ' vay be ne güzel takılıyor oğul ' dedim, özendim. özgürlük akımına kaptırdım kendimi, yalnızlık vs... lakin bir de her film gibi bunun da sonu vardı ki 2-3 gün kendime gelemedim. ne manyak adammış arkadaşım söylemleri yerini aldı ve sevmedim artık filmi. güzel başladın işte ne demeye pis bitirirsin arkadaşım. biz türk'üz mutlu biter her son. bak bak önerme de attım gider ayak.

  1
 • adamin amina korum

  ergen liselileri derinden etkileyen vasat film. kurgusu, çekim tekniği, oyunculukları ile gerçekten berbat ötesi. yüreği zayıf günümüz apartman insanını sırf konusuyla cezbediyor. şahsen ben izleyemedim yarıda kapattım.

  (bkz: gereksiz)

  1
 • cartmantr

  bu filmin kahramanı ne dünyayı kurtarıyor nede süper güçleri var yinede benim gibi daha ziyade aksiyon filmleri seven insanların bile izleyebileceği bir gencin hikayesini anlatan film. filmin müzikleri konusunda eddie vedder mükemmel bir iş çıkarmış diyerek bu konunda altını çizmek lazım.

  1
 • voice of the soul

  --spoiler--

  jack london'a kapılıp kendini yollara atması, kristen stewart'ı ardında bırakıp otun bokun içinde bufalo avlaması, onu da yiyememesi, kış gelip götü donunca bile doğayı bırakmaması sonucu benden bir ton küfür yiyen beyinsiz bir gencin hikayesinin anlatıldığı filmdir bu. doğa hayatmış da bık bık.. girsin sana o doğa. hayatta anca kitap okumayı becerebilen birinin doğada ne işi var olm?. osuruktan bir sebebten geberdin gittin işte. kurtardı mı seni jack london ha, kurtardı mı ? söyle ?!
  çok kızdım sana çok. neyse uzatmayayım.

  --spoiler--


  (bkz: imdb top 250)

  edit: hiiç eksi oy vereyim deme bana. madem o kadar beğendin filmi götün yiyorsa bırak şehir hayatını git allahın unuttuğu bi yerde domates yetiştir.
  evet, bence de yemez.

 • yotk

  bugüne kadar neden izlememiştim acaba diye soruyorum kendime dün geceden beri. filmin geneli güzel gidiyor; ama sonlarına doğru ağlak duruma geçiyorsunuz.

 • onur

  ben de dün izledim filmi ilk defa. etkilendim baya ulan bende mi kaçsam dağlara bayırlara diye. şaka bi yana filmde ciddi psikolojik mesajlar var. filmi izledikten sonra kendinizi bir düşünün. çevrenizi düşünün. güzel film.

 • jimbo

  (bkz: eddie vedder)

 • ilkelbenlik

  bu ölüm sana hiç yakışmadı be hacı dedirten film...

  2
 • zalcan

  filmin son kısmındaki gerçek fotoğrafı durdurtup, 1 saat baktıracak kadar güzel bir insanın hikayesi...
  filmin müzikleri ise tam bir ruh yolculuğu...

  3
 • havan batsin

  100 yılın 100 filmi listesinde yer alan harika bir filmdir, soundtrackları filmden de güzeldir.
  dinleyin gençler dinleyin

  1
 • conilesh

  herşeyiyle inanılmaz bir eser.
  mükemmel bir hikaye.

  herkesin yapmak isteyipte cesaret edemediğini gerçekleştiren adamın macerasını anlatan film.