işçi partisi

 • snowmann

  kemalist, ulusalcı, faşist parti. doğu perinçek genel başkanıdır. önce kemalizm sonra sosyalizm sloganlarıdır bu yüzden türk nazilerinin ilgisini çeker.

 • zamandisi

  4-5 yıl öncesine kadar sempati duyduğum parti, ayrıca rock müziğin ünlü ismi kıraç'ta bu partiye oy veriyormuş.

 • visnesuyu

  yıldız şeklinde logosu olan parti.

  1
 • bekci hursit

  genel başkanın terörist başıyla dost olduğu parti.

  4
 • kosmodemyanskaya

  40 yıldır gladyoyla çarpışa çarpışa, her türlü kirli ve kara propogandayla baş ede ede mücadele eden bilimsel sosyalist siyasi parti. aynı zamanda ayakları bu memleketin toprağına basar. toplumun inançlarına, geleneklerine, değerlerine saygılıdır. diğer sosyalist oluşumların aksine en kitlesel ve örgütlü olan siyasi patidir. genel başkanı doğu perinçek 1000 günü aşkın süredir silivri zindanlarındadır.

  2
 • rosaluxemburg

  (bkz: yaşıyor mu ki bunlar hala)

 • sondaj

  sergilediği duruşla, akp ve bdp sempatizanlarını aynı çatı altında birleştiren, birleşmeye iten parti...

  2
 • proust

  abdullah öcalan'ın kankasının önderi (!) olduğu parti.

 • hopabicim

  ne halt yaptıklarının farkında olmayan bir avuç insancık

  1
 • xwe

  bünyesinde kaç işçi ve emekçi üyenin bulunduğunu çok çok merak ettiğim parti.

 • kuruntuyonetmeni

  anca limonata ikram edilen partidir. konfeti yerine tuvalet kağıdı falan fırlatılır havaya.

 • dincininhakkindangelenimansiz

  türkiye öncü yurtsever partisidir. abd ve cemaat işbirlikçilerinin türlü tertipleriyle 4 yıldır baş etmektedirler. genel başkanı, sekreteri yöneticileri tutuklandı susmadılar. bugün genel başkan vekili, başkan yardımcısı, yöneticileri tutuklanma istemiyle mahkemeye sevkedildi. bu tertipler başka bir yapıya yapılsaydı çoktan sinerdi ama haklı olan elbet birgün kazanacaktır.

  götünüzü yaydığınız sandalyeden saydırmak kolay. istikalal caddesi deva çıkmazına bi uğrayın şu sıralar 4. gününde olan açlık grevindeler.

  akpkk'lılar sözkonusu işçi partisi olunca kanka olup saldırırlar. hepsi amerikan köpeği olduğundan mütevellit.

 • okadarsuperimki

  aydınlık isimli dergileri var bunların,

  efendim seneee 2007.

  eve geldim, evdeki elemanlarda bir kasılmalar, selam veriyorsun almıyorlar, sigara istiyorsun vermiyorlar.

  - n'oldu lan ne bu tripler, dedim.
  - sen, dediler kimle muhattap olduğunun farkında mısın?
  - kimsiniz lan siz dedim, yarraamın kel kafaları?
  - süper nato tetikçileriyiz, dediler.
  - amkdumun narkotikleri ne içtiniz lan aziz mübarek ikindi vaktinde?
  - bişe içmedik, aydınlıkta fotoğrafımız çıkmış da onu okuduk abi, dediler.

  verdiler okudum.

  ne diyordum, bu ipliler hacettepe'de solcu gençlere saldırmışlar, bu solcu gençler de yukarıda bahsettiğim safsalak adamlar. bunları ellerinde içi demirli mavi borularla falan kovalarken de utanmadan kendi fotoğraflarını çekip dergilerine koymuşlar. e tabii ki burada utanacak bir şey yok, çünkü önlerine katıp kovaladıkları amerikan köpekleri idi en nihayetinde. amerikan köpekliğini hadi kabul ediyorum. bir insan bilerek veya bilmeyerek amerikan köpekliği yapabilir hadi tamam da "süper nato tetikçisi" ne amk? şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik. bu nasıl bir kafa lan.

  bunların fotoğrafları çekip altına bunu yazmışlar "süper nato tetikçileri"

 • karayilan

  son günlerde yayın organları ulusal kanal ve aydınlık gazetesine yapılan operasyonlarla gündeme gelen şey. kendilerine olan kişisel nefretimden ötürü pekala ne halleri varsa görsünler diyebilirim ama bunu demiyorum. teorileştiriyorum. bilimsel küfredicem yani.

  öncelikle kendilerini asla sol olarak görmüyorum. görülmesinde de asla müsaade edemem. ama bazıları böyle düşünmüyor olmalı. iki gün önce istiklalde açtıkları açlık grevi çadırına ödp genel başkanı alper taş da uğramış. ne demiş ne yapmış bilmiyorum ilgilenmedim. bunu salt haksızlığa uğrayan bir kuruma yapılmış basit bir ziyaret olarak da yorumlayanlar olabilir. eğer öyleyse yarın herhangi görüşteki herhangi bir kurum zor durumdayken ödp ordamı değil mi takipçisi olacağım. sol ya da sağ olması önemli olmasa gerek.

  bunu bir basın özgürlüğü sorununa indrgeyenler en başta samimiyetsiz birer yavşaktırlar. en başta aydınlıkçıların kendileri ve bir çok sol yapı yürüyüş dergisine yapılan baskını ve çalışanlarının tutuklanması olayını haber dahi yapmadılar ya da küçümsediler, basın özgürlüğünün b'si bile hatırlarına gelmedi o sıra.
  ''ama akp onlara da saldırıyor güçlerimizi birleştirelim'' diyenler en basitinden hayalcidirler. çünkü ulusalcıları götünden siksen bile devrimcilerle bir araya gelmez. 80 öncesi diğer solu ihbar etmeye soyunan bunlar değiller miydi? faşizmin simgesi olmuş tc bayrağını simgeleştirenler bunlar değil mi? işçi sınıfı siyaseti yerine sendika ağalarının siyasetini yapan, kürt halkına ve diğer savaşan sola kin kusan bunlar değil mi?

  devletin kurumları içinden çözüm arayan, bırakın solcu olmayı, demokrat bile değildir. ordu ya da yargıdan medet ummak yerine bir kez olsun halka gitmeyi akıllarına getiremez bunlar. devletin halka karşı topyekun bir baskı aracı olduğunu ya bilmiyorlar ya da namussuzca yalan söylüyorlar. keza hükümetin burjuvazinin icraatçısı olduğu gerçeği yine umurlarında değil bunların.

  son olarak emperyalizm konusundaki tavırları hakkında bir şeyler söylemeliyim. malum emperyalizm konusuna çok önem verdikleri düşünülebilir aydınlıkçıların. bu iyi bir şey diye akıllardan geçebilir ama devrimcilerle tam olarak aynı şeyden bahsetmediklerini düşünüyorum. aydınlıkçılar için sorun emperyalizmin bir bütün olarak kendisi değil. onların algısında emperyalizmin en büyük hedefi tc ve başta da tsk. libyaya yapılan saldırı ve suriye'ye yönelik müdahale planları ve sonrasında iran planı en büyük hedefe ulaşmada birer araç. amaç türkiyeyi bölmek. amaç işgal.
  tüm komplolar, planlar bir yana temel bir soru var? türkiye halihazırda emperyalizmin uşağı değil mi? türkiyenin zaten bir emireri konumunda olduğunu unutup, onu emperyalizmin amansız düşmanı olarak hayal etmek nasıl bir zeka ve bilinç yoksunluğudur?

  kısacası ne halleri varsa görsünler!

 • nefes

  her sosyalist parti gibi devrim amacı olan partididir. fakat işin sonunda emperyalist türkiyeyi kurmak ister. faşist bir parti olduğu gerçektir.

  2
 • kuhayl

  tabela partisidir. slogan üretmek konusunda üzerine parti tanımam.

  1
 • unutmacocugum

  dünya çok sayıda bu isimle kurulmuş partiler var malum. ama en tehlikelisi, halkı için en iyi şeyleri kısa sürede yapmış ve başarmış, telaffuzunda bile peygamber katili ve dünyadaki büyük yılanın başı olan israiloğullarını korkutan tek bir parti. nasyonel sosyalist alman işci partisi. belki şuan bile isminden korkan vardır. ss subaylarının yaptığı şeyler gerçekten hoş bir tat bıraktı bende ve şu mottoları bile beni benden alır. sadakatim şerefimdir...

 • donquijote

  1 mayıs'ta kadıköy'de bayrak mitingi yapmak isteyen parti. genel başkanları öyle dedi. taksim'dekiler bölücüymüş. tüm vatanseverleri türk bayrakları ile kadıköy'e bekliyorlarmış.

  program ise şöyle:
  önce bir dakikalık saygı duruşu. (ama 1 mayıs'ta ölenlere değil, 'ata'ya. çünkü hepinizin bildiği gibi o olmasaydı 1 mayıs olmazdı. mayıs ayı direkt 2'den başlardı)
  ardından andımız.
  sonra atatürk'ün gençliğe hitabesi.
  istiklal marşı ve kapanış.