istanbul kırmızısı

 • multimum

  (bkz: rosso istanbul)

  ferzan ozpetek`in ayni isimli kitabindan uyarlama yeni filmi 3 martta turkiyede sinemalardaymis ey ahali. efsane kadro. cabucak mart gelsin lütfen.
  ayni zamanda baş rollerde bu sefer yalniz turk oyunculari görüyoruz.

  nejat işler
  mehmet gunsur
  halit ergenç
  tuba buyukustun
  serra yılmaz

  8
 • multimum

  bu ne ferzan? soruyorum ne bu gerçekten? hayal kirikligi, zaman kaybı, sıkıntı. ne varsa yüzümüze carptin ilk günden. boyle guzel bi kadroyla boyle berbat bi film cikarmak yakışmadı. adamlarin oyunculugu bile öyle igreti geldi ki filmin senaryonun duraganligindan onlar bile nasil oynayacaklarini şaşırmış gorunuyorlar. gitmeyin arkadaslar. dayanamayip cikarsiniz çünkü.

 • martbugusu

  filmi vizyona girdiği gün izledim. bilhasa '' istanbul tam bir sürtüktür, hiç kimseyi geri çevirmez.'' repliğiyle beni aldı. kaliteli bir film olmuş gerçekten. istanbulu farklı açılardan görebilecek izleyiciler. oyuncuların da emeğine sağlık. ferzan özpetek yine adından söz ettirecek çokça. özellikle (bkz: tuba büyüküsün) neval karakterini fazlsıyla doldurmuş.(bkz: halit ergenç) de baya iyi iş çıkarmış. fakat (bkz: nejat işler) (bkz: mehmet günsür) kadar hissedememiş karakterini doğrusu. film boyunca geçişleri süsleyen ud seslerinin de büyük keyif verdiğini eklemeliyim. gişesi bol olsun!

  2
 • misswhiteway

  söylentilere göre (!?) film kritikler tarafından beğenilmemiş ve bu reaksiyon sebebiyle ferzan kendisini eve kapatmış, morali bozulmuş. ne kadar doğru bilemeyiz tabii. beklenen olmamış diyorlar. arkadaşım gidelim dedi ama ben de 15 lira verip vermemek konusunda şüpheliyim açıkçası bu gelen yorumlar ışığında.

  1
 • misswhiteway

  kerem akça filmin değerlendirmesini şu şekilde yapmış.

  biraz sert sanki.
  10 üzerinden 3 vermiş.

  1
 • diren

  şu artik disarlikli olmus türklerin habire türkiye ille de istanbul uzerinden fantezi kusmasindan gina geldi yav..uzaklasmissin madem uzakta kal..

  haa..kendisi daha guzeldir istanbul' un, kirmizisindan..sacma sapan filmlere hacet yok bunu bilmek icin..

 • piremses

  güzel mi kötü mü karar veremediğim nadir filmlerden. çünkü anlamadım.

  baktığınızda oyuncu kadrosu yeter izlemek için. istanbul'un içindeki o kültür çatışması da gayet güzel anlatılmış: müzik sesinin bastırdığı ezan, kağıt toplayan adam gibi gibi. özellikle istanbuldaki inşaatların belirtilmesine bayıldım. film, istanbul'u oldukça güzel yansıtıyor. o karmaşasını görebiliyorsunuz ama olaylar birbirinden o kadar kopuk ki... ortada bir olay örgüsü yok. anlatmak istediği bir şey yok gibi görünüyor. filmin bir eleştirisinde okuduğum gibi, tam olarak: "tonlarca şey anlatmaya çalışırken sanatsal kaygılar içinde boğulup hiçbir şey anlatamayan".

  birkaç replikle entry'mi sonlandırıyorum, efendim:
  "kötü alışkanlıkları olmayan insanlara güvenmem."
  "istanbul sadece anılarda kaldı."

 • dmnrzv

  Ne dandik bir filmdi bu ya. Yani filmde hiçbir şey olmaması dışında problem yok. Ama hiçbir şey olmuyor. El insaf ya.