kadın ve erkek kaç yaşında evlenmelidir sorunu

 • zamana aykiri dusunceler

  erkek için maksimum 18 kız içinde aile izni olursa 15 olmazise yine 18 en uygunudur. aksi durumda zina ve fuhşiyatın önüne geçilmez.

  2
 • kirmizi papuc

  yazar arkadaşa katılmıyorum. onun düşüncesine uygun davranılırsa çok geç kalınır. çocuklar doğar doğmaz hemencecik beşikleri kertilmeliiii, çocuk yüremeye başladığında gıyablarında nikahları kıyılmalıdır.

 • zamana aykiri dusunceler

  kendini türk olarak görenlerden bin kat daha türk üm. türk ün yeryüzünün en üstün milleti olduğuna inanaıyorum. ama islamı en ince ayrıntısına kadar benimsemiş ve yaşamış olduğunu bilerekten.

  bugün modern dünya dahi evlenme yaşının erkene alınmasını konuşurken, beni mürtecilikle suçlamak ancak ahmaklıktır.

  2
 • kirmizi papuc

  erkekleri ve kızları özellikle kızları daha bebekleri elinde gelin etmek, kendi çocukluğunu yaşamadan ona anne ol demek ne türk örf ve adetine ne de dinimize pek uygun değil bence. tamam kırk yaşında evlenmesin insanlar ama verilen yaş aralıkları modern dünyanın da tanımlarına çok uygun değil bence.

  1
 • koyuipsalasportaraftari

  erken evlenmelerin eşyanın tabiatı gereği daha çok boşanmaya ve ortada kalacak çocuğa neden olacağı dikkate alınmalıdır...bu bir...

  eğer illa ki islami bir açıdan olaya yaklaşılmak isteniyorsa, bizzat ve şahsen islamın peygamberi olan hz.muhammedin 25 yaşında evlendiği dikkate alınarak, evlenmek için en makul yaşın ortalama 25 olduğu sonucuna varılır ki, sözkonusu evlenme yaşı peygamberin sünneti olarak sineye çekilir.bu da iki.

  1
 • ezgii

  istediği yaşta evlenmelidir cevabı verilebilir.

 • are you nick

  erkeğe dört tane almak serbest olduğundan her yaş grubundan birer tane almalıdır. ben demiyorum adamınız diyor kitapta, dört tane serbest diye.

  2
 • koyuipsalasportaraftari

  isteyen istediği zaman evlenir,kimse karışamaz buna.

  ha bir de zorla evlendirilme konusu var, keşke sözkonusu başlığı açan arkadaşımız o sorunsala da bir parnak bassaydı.

 • rot

  inanan için, erken yaşlarda evlenmelidir.

 • stanic

  fuhuş ve zinayı 15-18 yaş arasındakileri evlendirerek önlemeyi düşünen zihniyete inat 25-30 yaş arasının en uygun olduğunu düşünüyorum.

  ayrıca ortada sorun falan da yok.hüseyin üzmez 18 yaşında evlenmedi mi ki torunu yaşında ki kızı cinsel istismar suçundan içerde.
  n.ç davasında zina vardı zaten, malum kız 18'den küçüktü.evlendirilmeliydi işte hata kızda ve ailesinde.onu tehditle pazarlayan 50'li yaşlarda ki polis müdürü zaten 18'de evlenmediği için böyle oldu değil mi?

  insanlarımızı eğitemiyoruz demiyoruz da, yok erkenden evlendiremedik diyoruz.tecavüzü bu şekilde haklı çıkartmak ta ne ayrıca yahu.böyle kafanın içine tükürsem içinden sesin gelmesi saatleri bulur.malum içi full boş.dibe inene kadar baya yol alacak gibi..

  1
 • kaytan biyikli adam

  erkek için (en azından benim için) 27, kadın için 25-27 arasının uygun olduğunu düşündüğüm konu.

 • kravisni tol tol

  milf severler icin, erkek tarafinda 25 yas ve kadin tarafinda 40 yas ustu sorunu cozebilir.

  ayrica, 15 yasindaki kiz cocugunu evlendirmeyi uygun goren ve onaylayan zihniyetin de kafasina sicayim ki, hayatina kahverengi de olsa biraz renk gelsin.

  1
 • sonra vay efendim niye nick bulamiyoruz

  sorunsal değildir. kendini hazır hissettiği anda gelişecek durumdur. bilinçsizce hareket edilecek yaşlarda yaşanması ileriye dönük problemlere yol açacaktır.

 • dmnrzv

  Kadın için 25 erkek için 30 diyorum ben.

  Minimum. Yani daha erken yaşta evlenince sağlıklı olmuyor genellikle. Hele ki bazı muhafazakar çevreler var, kızı 20, erkeği 22 yaşında evlendirmeye kalkıyorlar. Çocuklar da meraklı ama buna. Evcilik oynamak gibi zannediyorlar. Çok sakıncalı. Evlenmeyin çocum.