kafa olarak anlaşabildiğiniz sevgili

 • chicgo

  zor bulunan bir sevgili modelidir bu. zaman geçip yaş ilerledikçe iyice anlarsın bulması ne kadar zor. ama göte giren girdi.

  amına koyayım bir tane denk gelmez mi? gıpta ediyorum lan görünce. mis gibi eğleniyorlar konuşuyorlar falan. vay amk ya.

 • yolgezerzombi

  öyle bir şey yoktur.
  alttan alan sevgil vardır.

  4
 • aslinda mavi diye bir sey yoktur

  zamanla taraflardan birinin öbürünü istediği karaktere, daha doğrusu profile dönüştürdüğünü düşündüğüm sevgili tipi. lakin böyle değilse işin aslı, cicim aylarındadırlar, bundandır kafaların uyuşuyor gibi gözükmesi.

 • kepaze

  olması gereken sevgilidir. bi kere kafa uymuyorsa neden sevgilim olsun? kafa uymuyorsa biz nasıl vakit geçirelim? aynı şeyleri yapmaktan, aynı yemekleri yemekten, aynı müzikten keyif alacaksın ki sen o insanı köpek gibi sevebilesin. tamamen her şeyin aynı olmaz tamam ama yine de belli noktaların kesişmesi gerekir. tadından yenmeyen ilişkinin formülü tam olarak budur; kafa uyacak aga.

 • nedesemki

  zıtlıkların uyumu daha tercih edilesi olandır.

  1
 • medicine

  (bkz: leylam)

 • anonim cirkef

  bir müddet sonra kankalığa geçiş yapacağınız sevgilidir.

 • dmnrzv

  Bu çok değişik bir şey. Yakın bir zamana kadar tek bir sevgilim olmuştu, flörtleri filan saymıyorum. 4 sene birlikteydik. Ama kafa yapılarımız uymazdı. Vitrinde benim beğendiğim giysisi o beğenmezdi, onun beğendiğini ben. Sevdiğim müzikleri o sevmezdi. O aksiyon filmi izlemeyi severdi, ben romantik filmler ve gangster filmleri. Kahve içmezdi, benim kahvesiz günüm geçmez. Çay da aynı. Alkol kullanmazdı, alkollü mekanlarda takılmazdı. Ben alkol severim, mekanlara gitmeyi de severim arada. Ama istediğim içkiyi bana hep alırdı, atıştırmalık şeyler de alırdı, evde içerdim mesela.

  Çok farklıydık, ama birbirimizin zevklerine bir o kadar saygılıydık. Birbirimizi asla kırmazdık ve bazen o bana uyardı bazen ben ona. Önemli olan değer yargılarıydı. Değer yargılarımız arasında uçurumlar yoktu. Benim hoşlanmadığım davranışlardan o da hoşlanmazdı. Örneğin benim için ahlaksızlık olan şeyler onun için de öyleydiler. Zevklerimiz farklı olsa da dünya görüşümüz benzerdi.

  Şu an başka birisiyle birlikteyim mesela, bambaşka biri hem de. Hiçbir açıdan ona benzemiyor. Akşam yürürken hadi gel şurada iki bira içelim diyor Mesela. Romantik filmlerden hoşlanırmış. Benim sevdiğim müzikler onun da sevdiği müziklermiş. Hatta kerevizi bile severmiş, sinemaya gitmeyi de. Bezelye yemeğini de severmiş. Biranın yanında bir sigara yakmaktan hoşlanırmış. Kahve içmekten de. Çaydan da. Birlikte kahve içiyoruz Mesela. Geçen haftasonu ona kahvaltıya gittim ve kahvaltıdan sonra kahve yaptım, keşke her sabah birlikte kahve içsek dedi. Paylaşmak güzelmiş.

  Ortak zevkleri paylaştığın birisiyle olmak da bambaşka bir güzllikmiş. Aynı yerlere gitmekten, aynı müziği dinlemekten, aynı yemeklerden hoşlanmak çok güzel.


  Ama en güzeli sevmek. Aynı zevki paylşmasan da, önemli olanın birlikte olmak olduğunu bilmek.

  1