kanıt

 • sizofrengibi

  bir iddia ya da inancın doğruluğunu belirleyen güvenilir gözlem ya da belge.

 • perceneige

  tanıtlamanın temeli, bir tanıtlamanın dayandığı önerme; bir anlatımın doğru ya da yanlışlığının temelini ortaya koymada dayanılan önerme.

 • cynbaline

  29 haziran salı günü kanal d de başlayacak ilginç dizi . arka sokaklar'a nispeten daha aklı başında görünüyor. bekleyelim görelim.  --spoiler--

  genel yönetmenliğini abdullah oğuz'un üstlendiği ve sunuculuğunu ünlü kriminalist prof. dr. sevil atasoy'un yaptığı yaşanmış gerçek suç hikayelerinden yola çıkarak oluşturulan 'kanıt', kanal d'de!

  kanıt; zekice yapıldığına inanılan cinayetlerin, hırsızlıkların, adam kaçırmaların yani birçok suç olayının nasıl çözüldüğünü ve hangi noktada kimlerin ne kadar etkisi olduğunu ortaya serecek.
  iyi bir oyuncu kadrosuyla gerçek suç hikayelerinin sağlam dramatizasyonu her hafta izleyiciyi ekrana kilitleyecek. sonunda tüm izleyiciler adli tıp ve emniyetle ilgili bilinmeyenleri heyecanla takip edecek. türkiye'de örneğine az rastlanan 'kanıt' ekranlarda büyük fark yaratacak!
  suçluların bıraktıkları delillerin nasıl tespit edildiği, uzmanlar tarafından titizlikle nasıl ortaya çıkarıldığı incelenecek, bir kadının yumurtalıklarından yaşının hesaplanması, kirpiklerde bulunan tozlardan maktulun hangi coğrafyadan geldiği, olay sırasında çevrede bulunan kan izlerinin açısı gibi pek çok ayrıntının bir suçu çözmedeki yardımının önemi gözler önüne serilecek.
  uzman ekip her hafta suçluların peşine düşecek. olay yeri incelenecek, tanıklar sorgulanacak ve tereddütsüz doğruları söyleyen deliller konuşacak…

  --spoiler--

 • otuz karaktermis bura ona gore

  (bkz: delil)

 • karakedi

  asla yalan söylemeyendir.

 • patlak hoparlor

  hiçbir suç mükemmel değildir ardında mutlaka bir iz bırakır gibi sikindirik sloganıyla başından kaybeden dizi. muhtemelen samanlığın içinden çıplak gözle yerden buldukları bir kıla yine çıplak gözle ahanda ahmetin saç tonunun aynısı şimdi amına koydum senin triplerine girecek dizidir. csi dediğimiz farklı bir bok mu oda aynısını yapıyor ama hiç değilse diziye para döküyorlar bunlarda o yok.

 • perceneige

  bir davada, sav, savunma, ileri sürmenin doğruluğuna yargıcı, yargılığı inandırmak, kanı vermek için yargılama türesinin kullanılmasını, toplanılmasını uygun gördüğü yazılı belgelerin, sözlü işlemlerin tümü.

 • perceneige

  tümdengelimci bir dizgede bir sav ya da çıkarımın doğruluğunu belgeleyen öncüller ya da önsayıtlar.

 • kediyle beslenen kopek

  kanal d'de yayına başlamış gerçek kesit tadında dizi. kavak yelleri izleyene kadar bunu izlerim.

  1
 • akaki

  çok kötü ya da çok iyi olmayan dizi.csı çakması.

 • delisair

  az önce izlediğim, katillere yardımcı olmak amacıyla yapıldığını düşündüğüm filmdir. meşhur kriminal teyze, akademik bir dille nelerin yapılmaması gerektiğini anlatıyor. fantastik hikayeler güzel, madem teknolojide bu kadar ilerlediniz, ''faili meçhul cinayetler neden aydınlatılmıyor?'' diye sorarlar adama. hala cesedine ulaşılamayan bir sürü muhalif insan varken türkiye'de fantastik kriminal dizi yapılmasına katlanamıyorum. önce arka sokaklar, sonra kanıt...

  1
 • le poisson

  konusu:
  proof, dahilikle deliliğin, kız çocuklarıyla babalarının arasındaki şefkatli ilişkinin ve gerçeğin doğasıyla aile arasındaki bağlantıları araştırarak, babasının geçmişiyle kendi geleceğinin gölgesinde sıkışıp kalan gizemli bir genç kadının zorlayıcı hikayesidir.

 • fenomenal

  pazartesi gecelerinin tek izlenebilir programıdır. genel olarak da izlenebilecek az sayıdaki programdan biridir.

  sevil atasoy'un sunumu çok iyidir. gerçek olayların işlenmesi cazip kılıyor.

  1
 • red john

  kelime anlamı delil. dizisi çakma csi.

  1
 • capulcubeybi

  (bkz: csi türkiye)

 • anonymousemre

  kanald'de yayınlanan ve gece geç saatlerde çıkan, dedektif-polisiye tarzı, zekice kurgulanmışi bağımlılık yapan, ve izleyince tek başınza tuvalete gidemeyeceğiniz güzel bir dizi.

  1
 • syrio forel

  bir kanal d dizisi. dexter dizisinden etkilendiği yadırganamaz bir gerçek. kan izleri vs.

 • delisair

  yeni dönemde yabancı dizilere özenerek seri katil ve hardcore korku olaylarını baz alarak kendini geliştiren dizidir. bir türk dizisine göre başarılı ama akışkanlık halen yavaş. çabaları takdir edilesi, umarım sıçmazlar.

 • cok guzelim

  giden zeynep karakterinin yerine seçilen kızı çok mu aradılar acaba? çok aramışlar çünkü gidenin aynısı. giden gözlerini patlata patlata konuşuyordu bu da öyle. bu kızı da amerika'ya göndersinler. bu da hiç ama hiç olmamış.

 • villi lapsi

  anlamadığım bir şekilde bu dizi sürekli yabancı örneklerle karşılaştırılıyor. dexter, csi gibi diziler senaryodan oluşurken; kanıt tamamen gerçek olayların uyarlamalarından ve bu uyarlamalar da avrupa'nın en tanınmış, saygı duyulan adli tıp uzmanlarından olan sevil atasoy'un danışmanlığında yapılmakta. üstelik benzer konuları hedef almış diye aynı sayılmazlar. kanıt olabildiğince gerçek bir şekilde soruşturmaları işler; olay yeri inceleme, analiz, şüphelilerin sorgulanması, kanıtların ortaya konulması gerçekle birdir. üstelik bir tutulduğu csi'da olaylar olabildiğince fantastik şekilde ilerler, hiçbir dayanağı olmadan çözülür. kanıt hem olay örgüsü ve gerçekçiliği hem de sevil atasoy'un verdiği müthiş bilgiler sayesinde orijinal, ilgi çekici bir dizi olmayı başarmıştır.

  hele sevil atasoy'un verdiği bilgiler bile bu diziyi izlemek adına başlı başına sebeptir. sikmeli sokmalı dandik o kadar dizi varken, bilgilendirmeyi amaç edinmiş böyle bir yapım olması harika bence. silahlar, ünlü katiller ve olaylar, cinayet şekilleri, olay yeri inceleme ve sonrası hakkında verdiği bilgiler kesinlikle polisiyeye ilgi duyan veya ileride polis olmak isteyen kişiler için inanılmaz nitelikte. bir yandan da sevil atasoy'un bilgisi kendisine hayran bıraktırıyor insanı. misal dün akşam yayınlanan bölümde olay yeri inceleme sırasında barut artıklarının tespit edilmesi için kullanılan değişik yöntemleri anlattı, gayet ilgi çekici ve doyurucu bilgilerdi. bence sırf kendisi bunları anlatacağı bir program hazırlasa bile izlenir, diziden çok onun açıklamalarını izliyorum çünkü.

  ha ama türk yapımı olduğundan illa aşağılamalı, ezik görmeliyiz bu diziyi. nedir bizim insanımızda bulunan kendi insanının yaptığını yerme kompleksi bir türlü anlayamadım. dizinin adı csi olunca çok iyi, kanıt olunca tü kaka. adı kanıt değil, yapımcısı türk olmasa bu diziyi taşakları düşe düşe izleyecek insanlar olacaktı eminim.

 • villi lapsi

  yine muhteşem bilgilerle dolu bir bölümün yayınlandığı dizi. her bölüm daha bir güzel hale geliyor ekibi dizi üzerinde tecrübe kazanmasıyla. tabii dizinin en önemli unsuru yine sevil atasoy.

 • rocksijen

  "başkomserim gelinin odasında bir duvak buldum. ayrıca üzerinde kan bulgularına rasladım" gibi sikik bir repliğine şahit olduğum, ayrıca kusursuz cinayet yoktur diye ciddi, otuzlarını aşmış, adapte olmuş, kendini csi camiasının tepelerinde zanneden bir tavıra bürünen itici sarışın teyzenin ağzını yüzünü kırmak istediğim dizimsi.

  1
 • cepheli

  ''kusursuz cinayet yoktur'' gibi bir söylemle ortaya çıkan dizi, aslında her ne kadar taklit olsa da, diğer dizilere göre güzel bir diziydi. yitti gitti. neyse.

  aslında kusursuz cinayet vardır, hala faili bulunamayan, çözülemeyen emniyetin içinden çıkamadığı onlarca cinayet var. emniyetin kayıp olarak kaydettiği kişi, 27 yıl sonra evinde ölü bulunuyorsa siz bu işleri bırakın bence.

  1
 • deepsky

  çakma cia nY dizisi.

  -komserim kurbanın cinsel organını ve parmaklarını kesmişler
  + çaycıyı sorgulayın.

  haha

 • par4noid

  yeniden yayınlanmasını istediğim dizi.