kaos

 • minerva1991

  hayko cepkin şarkısı.

 • sigurd

  yazılışı karizmatik bir kelime.

  2
 • hilal jumanji

  (bkz: kelebek etkisi)

 • caute

  "...yunanca bir kelime ola kaos, başlangıçta paradoksal olarak şu anlama geliyordu:açıklık ve dipsiz uçurum, yani özgürleşme." francis ponge

  1
 • niles

  (bkz: kelebek etkisi)

 • edie britt

  hayko cepkin'in kısacık sözlere sahip vurucu bir şarkıdır. canlı performans dinlenmesi gerekmektedir.

  bir sen var oldun , bir sen doğru oldun
  bir tek sen varsın bir sen çok oldun

  suratın iğrenç kimlerden söyle yüz buldun?
  vücudun kireç söyle böyle mi pak oldun ?

  1
 • sizofrengibi

  evrenin,düzene girmeden önceki,biçimden yoksun,uyumsuz ve karışık durumu.

 • p7k

  hayko'nun acayip gaza getirip insana ağız burun girme duyguları uyandıran übertrack.

 • eemmree

  şuan sözlüğe bildiğin anlamda hakim olan.

  ulan amma büyüttünüz. bi' sakin olun.

 • brkcmn

  yunan mitolojisinde herşeyin öncesinde onun var olduğuna inanılan sonsuz , büyük karanlık.tartarus, gaia, eros, niks ve erebus'un da ondan geldiğine inanılır.

  1
 • rebel.prince

  teorisi olandır.

  (bkz: kaos teorisi)

 • ash

  düzensizliğin,yıkımın,şiddetin hakim olduğu bir durumdur.

 • bortubocek

  12 eylül 1980 darbesine zemin hazırlayan ve hatta hazırlanmasına izin verilen durumdur.*

  1
 • fat-man

  herzaman bana anarşizmi anımsatmış olan kelime

 • piri reis

  hayko cepkin'in tanışma bitti albümünün 4. klip çalışmasıdır. sözler şöyledir;


  bir sen var oldun
  bir sen nur oldun
  bir tek sen varsın
  bil sen çok oldun

  suratın iğrenç kimlerden söyle yüz buldun
  vücudun kireç söyle böyle mi pak oldun

  suratın iğrenç kimlerden söyle yüz buldun
  vücudun kireç söyle böyle mi pak oldun

  bir sen var oldun
  bir sen nur oldun
  bir tek sen varsın
  bil sen çok oldun

  suratın iğrenç kimlerden söyle yüz buldun
  vücudun kireç söyle böyle mi mahvoldun

  1
 • ruyapeccatrix

  etimolojik açıdan antik yunancaya bağlı bir kelimedir. en harikulade kavramlardandır kanaatimce. kozmogoniye dehşet bir mantık katar. kaosun kendi devinimi ile kozmosa evrilmesi... heyt be anam babam! yunanlar akıllı adamlarmış.
  (bkz: kaos teorisi)
  (bkz: kaotik)
  (bkz: kozmos)

 • cenaze sonrasi fisiltisi

  "kendi kendine günde bin kere "şu dünyada hiçbir şeyin kıymeti yok," diye tekrarlamak; kendini ebediyen aynı noktada bulmak ve bön bön, bir topaç gibi fır dönmek...zira her şeyin beyhudeliği fikrinde ne ilerleme vardır, ne de bir sonuca varma; bu geviş getirme içinde ne kadar uzağa gidersek gidelim, bilgimiz hiç artmaz: şimdiki haliyle de, başlangıç noktasındaki kadar zengin ve o kadar hükümsüzdür. devasızlık içinde bir duruş, zihnin bir cüzzamı, hayret yoluyla varılan bir ifşaattir. bir ilhama maruz kalan ve bundan çıkıp bulanık ve konforlu durumuna hiçbir yolla dönmeden o ilhamın içine yerleşen geri zekalı biri, bir budala; kendine rağmen evrenin değersizliğini idrak etme yoluna kişinin durumu budur işte. geceler tarafından terk edilmiş ve onu soluksuz bırakan bir aydınlıktan mustarip olduğu için, o bir türlü bitmeyen günü ne yapacağını bilemez. işık, olmuş olan her şeyin öncesindeki gecenin dünyasının hatırasına zarar veren ışınlarını göndermeye ne zaman son verecek? korkunç yaratılışın öncesindeki dinlendirici ve sakin kaosun, ve daha da tatlısı, zihinsel yokluk kaosunun miadı nasıl dolmuştur! "
  kaos böyle birşey işte.

  1
 • raxettin

  her şeyin başında olan kargaşa-düzen. beni sonu olmayan düşüncelere sürükler ve ntvbilim'in ocak sayısını okuduktan sonra ürettiğim son teorimin ana konusudur. buyrun:


  enerjinin korunumu, biz insanlar için güçtür. doğa, öyle bir dinamiğe sahiptir ki, enerji döngüsünü, inişler ve çıkışlarla, kayıp neredeyse olmaksızın sürdürür. bu dinamikleri grafiklersek, en basitinden, şu balkonlu göz yanılmasında olduğu gibi, hem üst yüzey, hem alt yüzey gibi görünen, karmaşık grafikler çıkar. bu grafiklerin şekil olarak doğada karşılıklarının olması, bizim evrenimiz için imkansızdır. öklid geometrisi de bu konuda yetersiz kalır. bu grafikleri, 1 boyutlu, 2 boyutlu, 3 boyutlu diye hesaplayamayız. 1,2567'nci boyut, 2,4578'inci boyut gibi kesirli boyutlardadırlar. hesaplanamaz uzunluklar, alanlar, hacimler, bu kesirli boyutların neden kesirli olduğunu açıklar. sonsuza kadar, içe doğru giden bir sarmal düşünün: bir bitme noktası vardır. ama sarmalın uzunluğunu hesaplayamayız. ya da, sonsuz kenarlı bir çokgen olan dairenin alanını kesin olarak hesaplayamayız. kenar uzunluğu sabit bir sayıdır, ama, pi sayısının tam bir değeri yok, gözümüzün önündeki dairenin kenar uzunluğunu hesaplayamayız. kenar uzunluğunu hesaplarsak, çapını kesin olarak hesaplayamayız. hadi onu da hesapladık, pi sayısını hesaplayamayız. işte evren, bu kaosun ürünüdür. evren oluşunca, kaos bitmemiştir. aksine, hala devam ediyordur.


  evren sonsuz kere oluşmuştur ve sonsuz kere oluşacaktır. çünkü, enerji, dönüşümlü olarak korunmaktadır. döngü her seferinde tamamlandığı için, enerji değişimi sıfırdır. evrenin dışı boyutsuzdur. boyutsuz bir yer yoktur. ama biz şu an olduğumuza göre, ki bu da görecelidir, yoklukta var olmanın önemi yoktur. eksi artıdır, varlık yokluktur, vajina pipidir. yani evrenin bir önemi yoktur. bu da, ne zaman başladığının önemi yok demektir. çünkü, zaman dediğimiz kavram, uzunluk gibi, alan gibi, sonsuz sayıda boyuttan sadece birisidir. döngüde değişim sıfır olduğuna göre, sanki hiç olmamış bir şey gibidir. basit bir örnekle açıklarsak, bir araba dairesel bir pistte, bir noktadan harekete başlar. t süre sonra başladığı noktaya yeniden geldiğinde, yer değişimi 0'dır. ve bu sürekli devam eder. eğer arabanın ne zaman çalıştığını bilmeden, arabayı izlemeye başlamışsam, ilk baktığımda araba neredeyse, benim için başlangış noktası orasıdır ve araç her o noktaya geldiğinde, bana göre araç bir turu tamamlamış demektir. o yüzden, "evren ne zaman oluştu?" gibi sorularla kafanızı yormayın. herkesin bir popisi vardır. ben şu şekil giyinirim, uzaylu şu şekil giyinir, tanrı denilenler şu şekil.

 • ozakiabi

  hakan kurşun'un 1996 yılında çıkarttığı albüm.

 • pompis

  karışık olma durumu.misal banyodan sonra saçlarım tam bir kaos oluşturuyor.açamıyorum.

 • seedofcorruption

  (bkz: heyula)

 • karamemba

  bu hayat bir boka yaramadı bare kaos çıksa da yüzümüz gülsün dediğim şahsımızca sevilen felsefedir.

  (bkz: bir ihtimal şansımı deniyorum)

 • ozakiabi

  bu şarkının konusunu söyleyemem bu bende gizli. sözleri itibariyle en olgun duyulmayan ama anlamı itibariyle en ağır şarkı bu.

  eren erdem'in haziran 2007'de yüxexes dergisinde hayko cepkin'le yaptığı röportajın hayko cepkin'den şarkı şarkı tanışma bitti bölümünden alıntı. yani aga hayko cepkin kendi şarkılarını hikayesi anlatmış.

 • ryuuku

  jason statham ve wesley snipes'ın başrollerinde oynadığı 2005 kanada-amerika-ingiltere yapımı film.

 • venuss

  iç dünyamın tek kelimelik tarifini yapsam ortaya bu çıkardı kesin. kaos. 4 harf, sonsuz anlam.