kekemelerle konuşmak

 • vandal savage

  Kesinlikle yadirgamiyorum elbette bir rahatsizlik ama normalde konusurken bile adam cumlesini bitirene kadar bir bardak kaynar cayi bitiriyorum. Kaldi ki piyasa ile ilgili konusurken adam cumlesine basladiginda dolar 4.83 tu cumle biterken 4.94 oldu.

  1
 • kadehiylekonusanadam

  üniversitede vardı bir arkadaşım. heyecanlandı mı hiç konuşamıyordu. ona alışmak biraz zor oldu ama hiç yadırgamadım hiçte zoruma gitmedi. hatta kendisiyle dalga geçmesine bile sebep oluyorduk, güven kazandırmıştık. kekemelerle konuşmak zordur, tepki vermemek gerekir ki karşı taraf kırılmasın. zaten üzülüyorlar durumlarına. bazen cümlelerini tamamlamak gerekir ama ne dediğini anlamak önceliklidir. saçma sapan tamamlarsanız iş daha kötü olur. normal konuşan birinden biraz zor olsa da onlarla konuşmak, her zaman yapılan konuşmadan bir farkı yoktur alışınca. dalga geçen olursa da bilin ki onun beyni kekemedir.

  2
 • cirkinlerinenguzeli

  böyle bir arkadaşım vardı
  hem dünyanın en tatlı şeyi hem de karşısındaki sabır taşı yapan insan. tuhaftır ki onun yanında ben de kekeliyordum. saatlerce oturduktan sonra eve gidene kadar ben de kekeliyordum. etkisinde kalıyordum herhal. sonra öğrendim ki benden hoslandigi yanımda heyecanlandigi için kekelemesi artiyormus normalde öyle değilmiş. arkadasligimizi bitirdim daha da sonra. keşke gorusseymisim. yazık ettim.