kevin durant

 • mikkonen

  oklahoma city thunder'da forma giyen abd'li basketbolcu.2009-2010 normal sezonunda 82 maçta 30.1 sayı ortalaması ile sayı kralı olmuştur.nba tarihinde 22 yaşında bunu başaran en genç oyuncudur.kısacası "makina"dır.2010 fiba dünya basketbol şampiyonasının en kuvvetli mvp adayıdır.

  1
 • assenzio

  (bkz: seni bulacam oğlum)

  4
 • keysersoze

  (bkz: yapacak bi şey yok)

  1
 • kemiksiz iskelet

  2010 dünya basketbol şampiyonasında mvp ödülünü almıştır. geleceğin yıldızları arasında gösteriliyor.

  1
 • kocanickliyazar

  geleceğin değil şuanın en büyük yıldızları arasındadır kendisi .
  lebron köpeği olsun bu çocuğun.

 • babayaro

  hem kobe nin hem lebron un eline verecek (vermekte) olan basketbolcu.

  2
 • buraya bakarlar oyle kalirlar

  bugun eminim ki küfür çeşitlerinin en güzellerinden deste deste yemiş olan basketcidir.

  yigidi öldür hakkını yeme: adam oynuyo yalan yok.

 • unbelievable god

  hem kobe'nin hem lebron'un eline verecekmiş, veriyormuş da.

  ne şakşakçı çıktınız arkadaş.

  şampiyon olsaydık hidayet kobe'nin lebron'un eline verecekti, sırbistan şampiyon olsaydı, teodosiç gelmiş geçmiş en büyük basketbolcu olacaktı.

  yavaş versin kobe'nin lebron'un eline, sakatlık makatlık çıkar, mazallah.

 • bekci hursit

  vurun elini kolunu kırın diye maç içerisinde adını çok andığım kaybetmemizin yegane sorumlusu

 • gecerken ugradim

  fiba 2010 dünya basketbol şampiyonasında (yazana kadar ebemi telef ettiler) mvp ödülünü alan basketçi.final maçında kendisine edilen beddualar tutmazsa geleceğin basket devi.

  1
 • hiltimetrikmetro

  (bkz: tripod)

 • kratos94

  2010 dünya şampiyonasının altın takımının yıldızı olarak mvp ödülünü kazanmıştır

 • parallax

  kendisine dünkü maç esnasında bir inci sözlük saldırısı gelmesini umduğum dobçu.

  gelmedi ama. kısmet değilmiş.

  1
 • gugu

  dün geceki finalde attığı şutların neredeyse tamamını sokan, nba tarihinin en genç sayı kralıdır.

  1
 • toganbey

  yok artık lebron james denilesi adamdır. amına koyduğumun piçi heryerden attı ya lan.

 • waffleseverim

  ağzımıza sıcan basketbolcu (bkz: ne atsa giriyo)

 • cartmantr

  kobe onun yaşında şampiyonluk yaşamıştı diyenlere o şampiyonlukların daha doğrusu o dönemki üç şampiyonluğun esas oğanının (shaq) kim olduğunu hatırlatmak lazım. durant gelirsek bu gün nba'de lebron ve kobe'nin dahil olduğu süper yıldızlar seviyesindedir. ha sizin açınızdan değilse de merak etmeyin bir kaç yıl içinde o seviyenin en önde gelen adamlarından olacaktır. bize bu kadar kolay sayı atan adamın nba'de skor anlamında zorlandığını sanan varsa onlarda bir zahmet kendisinin son sezonki skor istatistiklerine baksınlar. nba'e adım attığı andan itibaren yıldız olma bekletisinde olan bir adamdı ve kendisi bu konuda beklentileri oldukça karşılamıştır. ayrıca bu şampiyona ile beraber onun yaşında bir adam için oldukça önemli bir karakter sınavındanda başarıyla geçmiştir.

  1
 • jhonny

  nba denilen cadı kazanının, yeni yeni ön plana çıkmaya başlayan son ürünlerindendir. nokta atıcı, iyi bir fiziği var, atletik ve kolları gerçekten çok uzun. bunların hepsi ayrı ayrı değer katıyor bu adama.

  fakat turnuvaya bakarak aldanma olmasın. yanında bulunan adamlar, her ne kadar dream team olmasa da, nba' de belli başlı takımlarda oynamış, şampiyonluklar yaşamış, lamar odom, chauncey billups; bunların haricinde ise rudy gay, andre iguodala, russell westbrook(ki takım arkadaşı) gibi turnuvanın hangi takımına koysanız rahat rahat ilk 5 başlayacak adamlardır. amerika' nın ilk maçtan itibaren takip ettiği seriye bakarsak ise kendilerini zorlayacak tek takım olarak biz çıktık karşılarına. ne kadar başardık tartışılır. litvanya bir noktaya kadar, rusya ise en fazla iki buçuk çeyrek kadar zorladı onları. sonunda da şampiyon oldular zaten.

  gelmek istediğim nokta, her ne kadar potansiyeli çok fazla olsa da, hala fırınlarca fırın yemesi gereken bir adamdır durant. winner olabilmesi için takımıyla bir şampiyonluk yaşaması lazım. play off mvp' si seçilmesi lazım. son saniye de attığı şut ile final serisinden bir maç alması lazım. o noktaya geldiği zaman ellerinin titrememesi lazım. bunların daha hiç birisini görmedik. yani bu adam bırakın majestelerini, daha kobe bryant ile bile karşılaştırılamaz. en fazla lebron james ile mukayese edebiliriz. ki bu sene veya önümüzdeki iki üç yıl içinde lakers veteranları emekliye ayrılmadan önce, batıdan sıyrılıp doğuyla yüzleşmesi pek mümkün gözükmüyor. öyle olduğunda bile karşısına muhtemelen, hala oynuyor olursa wade, hala oynuyor olacak bosh ve james ikilisi çıkacak. egolarını yenme konusunda başarılı olurlarsa eğer. bu da ayrı bir tartışma konusu.

  bunun haricinde övgü ile bahsedilmesi gereken bir konu da, bu adamın egolarını çok iyi bir şekilde dizginliyor oluşu ve saha dışındaki efendi ötesi duruşudur. nba gibi sosyal sorumluluk konusunda oldukça hassas bir organizasyonda, alacağı değer çok fazla olacaktır. geleceği çok parlak, bireysel olarak yapabileceği, aşıp, kırabileceği bir çok rekor olabilir ama şöyle düşünmek lazım; john stockton nba tarihinin en çok asist yapan adamı ve hayatın bu döngüsünde o rekorun kırılabileceğini düşünmüyorum. peki bu hall of famerın yaşadığı şampiyonluk sayısı kaç?

  0

  bu kadar acımasız bir ortamdan söz ediyoruz. daha çok ısınamadım açıkcası kendisine. oyun stili, bir lebron veya kobe kadar heyecanlandırmıyor. işini çok çok iyi yapıyor doğrudur. fakat yine de 13 yaşındaki bir gencin posterini alıp odasına öbür ihtimaller yerine asması? ı ıh.

  kişiseldir. elbette karşı çıkanlar olacaktır. dinlemekten keyif duyarım. ne demiş amerikalılar sonuçta?

  (bkz: my two cents)

 • hafifmerkep

  dün itibariyle kendisine kevin dur amk şeklinde hitap edeceğim yaratık...

  3
 • silencio

  yeni sezonu takımıyla birlikte bu gece açacak nba'in yeni yıldızı. okyanus ötesinden sesleniyorum kendisine:

  thunder up!

 • francescoli

  sayı krallığının bence birinci adayı. eğer takımca bir seviye yükselirler ve play-off'da bir ya da iki tur atlarlarsa, takım için büyük başarı sayılmalı bu sezon.

  2
 • azazil

  bir kobe değil ama olabilir.

  1
 • ttemas

  bir kobe olabilir ancak bir jordan olamaz.kobe'nin şu anki durumu ortada durant'ta aynı yolda devam ediyor çok istikrarsız. bir maç 35 bir maç 5 atıyor olmaz olmuyor.

 • cartmantr

  kobe, mj yada lebron olur mu bilemem ama kendi döneminin en sağlam adamı olmak için her şeye fazlasıyla sahip oyuncudur.

 • sakaryali

  üçlük makinesidir kendisi.