kıyıya vuran aşk hikayesi

 • isis

  "Bir gün bu defterde neler yazdığımı sen de göreceksin. O zaman gelecek, bu defteri okuyacaksın. Bu sevgide sen, benim kadar yorulmadın. Seni unutmalıyım biliyorum ama unutamıyorum.

  Çok özledim, yüreğim seni görmek istiyor. Sesini duymak istiyorum. Benden çok uzaktasın. Sen gittiğin yerde yeni bir hayat yaşıyorsun. Yeni insanlarla birliktesin. Ben ise, seni unutmadım, yüreğimde boşluk var..." Suriyeli mülteci bir kadının kıyıya vuran günlüğünden alıntı bu satırlar.

  Kumsalda bulunan günlükte, genç kadın son 2 yılını anlatıyor. En çok da sevgilisi Besil'i. Savaş ortamında başlıyor aşkları. Ailesi Şam'a kaçıyor ancak genç kız sevgilisi ile Türkiye'nin yolunu tutuyor. Besil, onu bırakıp Almanya'ya geçmeyi başarıyor. Genç kız da, sevgilisinin ardından aynı umut yolculuğuna çıkıyor. besil kadar şanslı değil.

  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/01/19/kiyiya-vuran-ask-hikayesi-1.jpeg+kıyıya vuran aşk hikayesi


  https://kotusozluk.com/gorsel/2016/01/19/kiyiya-vuran-ask-hikayesi-2.jpeg+kıyıya vuran aşk hikayesi

 • otodidakt

  yukarıda yazan duruma yakın bir hikayeyi beyaz perdede izlemek istiyorsanız, Philippe Lioret'ın 2009 yapımı filmi welcome'ı izlemeniz ekseriyetle tavsiye olur.

  (bkz: welcome)

  6
 • zeyzey

  hüzünlüdür. benim tanrıya bakış açım tam da bu. etkenler ne olursa olsun eğer ölüm ihtimalinin olduğu bir yolu sectiysen, ölebilirsin, bir çocuğun varsa o da senin yüzünden ölebilir hatta sadece o ölebilir ve sen vicdan azabıyla senelerce yaşayabilirsin diyor. demese de. baya örneklendirdi. size acıması için ne kadar yalvarirsanjz o kadar sert çıkıyor o zaman yapma!

  insanoğlunu müthiş bir otokontrole itiyor, toplum bilinci için zorluyor ama insan hep bencil .

  1
 • sokakjargoncusu

  iyilik et denize at, balık bilmezse halik bilir demişler.

  falım sakızlarından çıkan boş beleş umut safsatalarıyla dolu bir hikaye kültablasında yatıya kalan ümitlerle tanıştığında aleminde,aşkında diline sakız olursun.

  kıyıya vurabilecek bir gücün varsa korkma vur,dibine kadar vurmadan her acının asla özgür kalamassın.