know how

 • abanmak yok teknick

  hüzünlü bir köpeğin ağlamasını andıran bu terim, özel bir işin yapılma metodunu tanımlar. aynı şekilde, prosedürleri ve özelleşmiş kuralları, iş sırasını ve püf noktalarını da kapsar. örneğin istinye amerikan konsolosluğunun demir kapı direklerinin montaj know-how'ı şahsıma aittir.

  2
 • chicqo

  bir işletmenin sahip olduğu, sadece işletmeye özel bilgi. işletme bu özel bilgi sayesinde rakipleri ile arasında fark yaratır.

  1
 • dagger

  kings of convenience grubunun feist kişisiyle beraber söyledikleri çok güzel sözlere sahip şarkı. yumuşacık, pofuduk bir şey. feist adlı kadının şarkıya girdiği yer çok fena, hassas nokta.

  1
 • kimsemkimim

  özlemle dinlenen, burun direği sızlatan bir kings of convenience şarkısı.

  4
 • fresa

  şirketin uzman olduğu konudaki özel bilgilerdir. franchising verirken know how desteği verilir.

 • kimsemkimim

  huzur

  1
 • sakin haa

  sözleri şu şekilde olan müthiş bir kings of convenience şarkısıdır.  riding on this know-how
  never been here before
  peculiarly entrusted
  possibly that's all
  is history recorded?
  does someone have a tape?
  surely, i'm no pioneer
  constellations stay the same

  just a little bit of danger
  when intriguingly
  our little secret
  trusts that you trust me
  'cause no one will ever know
  that this was happening
  so tell me why you listen
  when nobody's talking

  what is there to know?
  all this is what it is
  you and me alone
  sheer simplicity
  ...
  (x3)

  1
 • at avrat braveheart

  kings of convenience'a feist'in eşlik ettiği muazaam bir parça.

  arkadaş nasıl güzel bir şarkıdır bu böyle, tekrar tekrar dinleyesi geliyor insanın.

  know how

  1
 • crimewave

  her havada gider, öyle bi şarkı.

  1
 • kisisel illeti

  abi ben cidden anlamıyorum. bu ülkenin yarısı cihangir, karaköy, yel değirmeni hipster tayfasından; diğer yarısı da bu türkü bar camiasından mı? yani cidden bu kadar mıyız.

  şimdi, şuraya bakıyorum hani zaten doğru düzgün bir entry bile yok hakkında. bir tek dagger zamanında "feist adlı kadının şarkıya girdiği yer çok fena, hassas nokta." filan demiş. yani iyi ki feist, festival gibisin katılmak istiyorum dememiş. hayır ekşiye de bakıyorum 13 sayfa entry var. tabii bu bir terim olduğu için hepsi şarkıya ait değil, ama şarkıya ait entrylerde de hep bu tarz şeyler var. "burnun direklerini sızlatan kings of convenience şarkısı... ilk defa dinleyeli yıllar yıllar oldu ama halen feist'in nakaratta şarkıya girdiği andaki hissiyatı sanırım hiç bir şarkıda hissedemedim..."

  pardon???

  yani cidden evrenin sırrını keşfetmiş üniversite 2. sınıf sinema tv öğrencisi gibi davranmak istemiyorum ama cidden bu şarkıyı hiç mi duymadınız. iskandinav indie/new age kings of convenience söylese beğenirdiniz ama bu ali asker. hatta bold yapayım, ali asker. ali asker king of conveniense'ın eline bağlama ver sonra koc'u çıkar yerine ali askeri koy, feist'e bir gözlük tak, onu da at ordan, onun yerine de ilkay akkaya'yı koy al sana oy dağlar yalçın dağlar.

  hani cidden bu türküyü bu topraklarda yaşayıp bilmemek bana çok doğru gelmiyor. dagger orada biliyor ki, ulan ilkay akkaya'nın girdiği yer çok fena, dese onu türkü barcı, varoş olarak yaftalayacağız. onun yerine feist gerçketen yürekleri sızlatıyor, diyoruz. neyse bu kadardı derdim, birazdan nine inch nails dinleyip david bowie övmeye devam edeceğim.

  bu arada şarkıya sövmüş gibi oldum da, aslında acayip güzel bir şarkı. feist cidden insanı yüreğinden yakalıyor, ruhunu okşuyor, yanaklarını mıncırıyor. ahah bugün atarlı gibiyim ama değilim. kiss kiss kiss.

  know how
  oy dağlar