kötü sözlük kullanım koşulları

 • chicqo

  kötü sözlük’te bulunduğunuz sürece aşağıda yer alan kullanım şartları hakkında bilgi sahibi olduğunuz ve burada yer alan kurallara uymayı taahhüt ettiğiniz varsayılacaktır. bu nedenle, aşağıda yer alan kuralları dikkatle incelemenizi öneririz.
  hukuka aykırı içerik ve şikayeti

  tarafımıza yazılı olarak başvurulmadığı müddetçe, site içeriğinin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz veya sorumluluğumuz bulunmamaktadır. ancak, kötü sözlük yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olması yönünde özen göstermekte, bu yüzden yapılan her başvuruyu değerlendirmektedir.

  başlıklarda yer alan içerik numaralandırılmış olup, her yazının yazarı ve tarihi ilgili yazının sağ altında belirtilmiştir. bir başlıkta yer alan yazıların genelde her biri farklı yazarlara ait olmaktadır. bu nedenle, başlıklar altında yer alan her yazı ayrı olarak, yazının üzerine geldiğinizde beliren “şikayet et” butonu kullanılarak şikayet edilebilmektedir. bunun haricinde, sitede yer alan iletişim arabiriminden veya 0212 593 63 55 no.lu telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

  şikayetleriniz kişisel haberleşme niteliğinde olmayıp, şikayetiniz ve iletişim bilgileriniz gerekli görüldüğü takdirde yayınlanabilir, üçüncü kişilerle ve/veya yasal mercilerle paylaşılabilir. bu nedenle şikayetlerinizde ifşa edilmesini istemediğiniz beyanlarda bulunmamanızı hatırlatırız.

  kullanım şekli

  sitede yer alan hizmetler ve içeriklerden şahsi kullanımınız için faydalanmanız gerekmektedir. site tarafından sunulan hizmetlerin ve içeriğin kötü sözlük'ten yazılı izin alınmadığı müddetçe ticari amaçla kullanılması yasaktır.

  sitemize çeşitli yazılımlar veya aletler kullanarak; izinsiz giriş yapma, veri değiştirme veya başka işlemlerle sitenin işleyişine müdahale etme veya engelleme, sitenin işleyişini kasıtlı olarak yavaşlatma, virüs vs. zararlı içerik yüklemek suretiyle kötü sözlük’e zarar verme girişiminde bulunduğunuz takdirde kötü sözlük’ün yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

  içerik

  kötü sözlük’te yer alan içeriğin doğru ve/veya güncel olduğu hiçbir şekilde iddia veya garanti edilmemektedir. aksine, yazarlar tamamen gerçekdışı yazılar dahi yazabilirler. yazılan gerçekdışı yazılar hukuka aykırı bir sonuç doğurmadıkça ve yukarıda belirtildiği üzere, konuya ilişkin olarak tarafımıza yazılı olarak başvurulmadıkça kötü sözlük’te yer alan içeriğe müdahale edilmediğinden, kötü sözlük’te yer alan herhangi bir bilgi, öneri, tecrübe paylaşımı ve benzeri içeriğin referans alınması nedeniyle oluşabilecek (dolaylı veya doğrudan)maddi ve/veya manevi kaybınızdan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

  kötü sözlük’te yer alan bağlantı, yönlendirmelere(link) ilişkin hiçbir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. kötü sözlük bu bağlantı ve yönlendirmelerin içeriğini kontrol etmediği gibi, içeriğin doğruluğu, yönlendirilen sitede virüs ve benzeri zararlı bir unsur olmadığı veya yönlendirilen sitenin hukuka uygun olduğu gibi ve benzeri hiçbir bir garanti vermemektedir.

  telif hakları ve alıntı

  kötü sözlük bir derleme eser olup, derleme esere ve site kodlarına ilişkin tüm haklar(kopyalama, çoğaltma, işleme, yayma) kötü sözlük'e aittir. içeriğe ilişkin yazarlar ve kötü sözlük arasında yapılmış sözleşme hükümleri saklıdır.

  kötü sözlük içeriğini creative commons kuralları dahilinde; alıntılanan içeriğin özgünlüğünü korumak, ilgili yazara ve kötü sözlük’e aktif link vererek atıfta bulunmak ve ticari amaç gütmeden kullanmak kaydıyla faydalanmanız mümkündür. creative commons’a ilişkin ayrıntılı bilgiye http://tr.wikipedia.org/wiki/creative_commons linkinden ulaşabilirsiniz. . (verilen linklerden ulaşacağınız içeriğin güvenilirliğine ilişkin sorumluluğumuz bulunmamaktadır.)

  tüm bu kurallara uyulsa dahi alıntılama eserin tümünü kapsamayacak veya sitemize ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. aksi yönde açık yazılı izin olmadığı müddetçe site içeriğini ticari amaçla ve/veya reklam geliri elde etmek şartıyla kullanılması yasaktır. bu halde, kötü sözlük, kötü sözlük’ten alıntı yapmaktan tamamen men etme ve/veya sair yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

  kötü sözlük'ün dilediği kişi veya kurumu yukarıdaki kurallara uyarak dahi alıntı yapmasını engelleme hakkı saklıdır.

  kötü sözlük’ün hak ve yükümlülükleri

  kötü sözlük kullanım koşullarını önceden bildirmeksizin değiştirebilir. bu nedenle kullanım koşullarını belirli aralıklarla incelemeniz öneririz. sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için özen sarf edilmekle birlikte, gelişen teknoloji, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs ve/veya truva atı geçmesi ihtimali bulunmaktadır. bu nedenle zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız hiçbir zarardan sorumlu olmayacağımızı belirtiriz. bu nedenlerle sitemizden talepte bulunmayacağınızı peşinen kabul etmiş sayılmaktasınız.

  1
 • volkan 2

  benim veya sevdiklerim hakkında yapacağınız en ufak olumsuz eleştiri ve iğneleme içerikli entryler sebepsiz uçurulma sebebidir.

 • feniks

  (bkz: yaşasın seda demir)

  3