kötü sözlük'ün altın çağındayken yayınlanan harita

 • yer mi lan anadolu cocugu

  vatan toprağının parça parça edildiği, ege'nin drunk ve absurt'a, akdeniz'in azazil'e bırakıldığı, keskin nisanci gibi vatan evlatlarının ise orta asya'ya göçe zorlandığı, hatırladıkça burun kemiklerimi sızlatan harita.

  6
 • olly

  her aklıma geldiğinde duygulandıran haritadır.

  vatan topraklarının kimi dış mihraklar tarafından lağvedildiği zor dönemler...
  o dönemlerde cepheye silah ve erzak taşıyarak düşman askerini topraklarımızdan göndermeye and içmiş sözlük nenelerini hatırlarım.

  bakın, o dönemler; kötü sözlük kadınının altın çağıydı!
  öyle yok efendim dudaklarım profil fotömde gözüksün, yok efendim kankalarımı koordine ederek eksi oy teşkilatı kurayım gibisinden sinsiliklere rastlayamazdık!

  varsa yoksa emek, alınteri, gözyaşı, ve sözlük sevdası...

  yazıklar olsun diyorum.

  2
 • yer mi lan anadolu cocugu

  olly'e hatay'ı bırakmışlardı yanlış hatırlamıyorsam. artık neyi amaçladılarsa :d hatay haritada türkiye'nin bir çıkıntısı gibi göründüğünden olabilir.


  https://kotusozluk.com/gorsel/2017/11/21/kotu-sozlukun-altin-cagindayken-yayinlanan-harita-1.png+kötü sözlük'ün altın çağındayken yayınlanan harita

 • olly

  bu hususta hatay'ın, ortadoğu'ya açılan kapı vazifesini başarıyla üstlenmesi gerçeğini gözardı edemeyiz.

  bakınız, burada dönemin sözlük eşrafın ne denli duayen isimlerden oluştuklarına da rahatlıkla tanık olabiliyoruz aslında? o dönemlerdeki radikal elitist yapımın ciddi oranlardaki baskınlığına rağmen taliplisi olduğum ege bölgesi'ne vâkıf görülmemem bunun açık ve net işaretçisi bulunmaktadır. demek ki dönemin sözlük duayenleri gelecek dönemlerde hangi akıma yönelebileceğimin tanımını ta o zamanlardan yapabilmişler vesselam?

  kendilerini minnetle anıyorum.

  diğer taraftan; bu haritanın yeni türkiye versiyonunun da ivedî şekilde yapılması taraftarı olduğumu beyân etmek istiyorum. iç anadolu bölgesi'nin yağış alan doğu kesimlerinin yer mi lan anadolu cocugu&88 ikilisi tarafından paylaşılması kıstasıyla...

 • yer mi lan anadolu cocugu

  vatan işgal altındaydı. sonra ufaktefek mod oldu da sözlükten soğuyarak dağıldı düşman kuvvetler.

  2