kraliçe elizabeth

 • kiralik maktul

  liseli ergenin kral zannettiği uzvunun müstakbel eşi.

  3
 • fresa

  konusu:
  yıl 1554, ingiltere yaşadığı yıllarda halkını sömürmekten başka bir yönetim amacı olmayan kraliçe'nin ölümü sonrasında ingiltere'ye güneş yeniden doğuyor. bu, kraliçe elizabeth (cate blanchett)'dir. boşalan tahtın yeni kraliçesi daha 3 yaşındayken viii. henry'nin gayri meşru çocuğu ilan edilen kadındır. halkı için yeni bir umut güneşi olan bu güzel ve güçlü kadın, çocukluk aşkı lord robert dudley (joseph fiennes) için de el değmemiş tutkuları yaşatan güçtür. oysa kraliçenin baş danışmanı sir william cecil'e (richard attenborough) göre elizabeth artık bu toprakların kraliçesidir ve bu kraliyet aşka ayıracak zamanı olmayan güçlü bir kadına aittir. avrupa'nın en güçlü krallığını kuran genç kraliçe; komplolar, baskılar, suikastlar ve duygusal çelişkilerle dolu dünyasına meydan okumaya devam ediyor.

 • huma

  yaşına rağmen hala güzel kraliçedir.

  bbc'de belgeselini izledim, kendisiyle söyleşi yapılırken hal ve hareketlerini inceledim. ayaklarını bitiştirip tevazuyla oturuşu aldığı yüksek terbiyenin bir göstergesiydi. benim gibi oturuşa dikkat edenler için en affedilmez hata ayak ayak üstüne atıp oturmaktır. bu davranış aile terbiyesi alınmadığının kanıtıdır.

  kraliçe bence hayranlık duyulacak bir karaktere sahip, abartısız ve asil.

 • highmermanluvcannabis

  2.si öyle takılır medyatiktir... 1.si asıl efsane olandır... erkeklerin diyarının kadın monarkı çünkü 1.si ....

  1
 • pobeda

  (bkz: hala mı elizabeth)

  1
 • papalarin papasi

  bir bakıma siyaset üstü otorite. ingiltere de ikamet eden ve birleşik krallık doğumlu bir arkadaşla skype üzerinden sohbet ederken, sizin kraliçe de bir türlü ölmedi gitti dediğim zaman. allah göstermesin o bizim annemiz(!) tepkisini almıştım. nereden annen oluyor? soruma ise o bütün herkesin annesidir! ingiltere de dini, ırkı ne olursa olsun herkese yardım ediyor, para veriyor, fakirleri doyuruyor demişti. günümüz ingiltere' si yardım fonları tamamen krallık emrindedir. yine özetle, bilmem kaç küsür yaşına gelmiş bu motorize birlik tüm ingiltere ve dünya aktif siyasetinin dışında gibi görünmesine rağmen, tam göbeğinde ki etkin güçtür.,

  1