la casa de papel

 • parliament mavisi

  bombastik bir dizi. hadi gider ayak size yaptığım son kıyağım olsun.

  4
 • mehs

  Sıradan bir soygun hikayesi değil, silahların konuştuğu ya da kaçmak için iyi planın olduğu bir dizi hiç değil.
  Dizide inanılmaz Subliminal mesajlar veriliyor. Konusu o kadar muazzam ki insan şaşırıyor.
  Türkiye de böyle bir dizi çekilse ne olur diye merak etmiyor değilim. Çekilse bile hiçbir kanalda yayınlanamazdı sanırım. Sosyolojik anlamda sisteme başkaldırmayı da muazzam şekilde izleyiciye aktarmayı beceriyor. Hayatının yarısını bu hırsızlık olayına adayan bir kişi var. Profesör. Başrolde kendisini görüyoruz. Hayatımda gördüğüm en nazik (hırsızsın) profesör. Birbirinden farklı 8 kişiyi bir araya getirerek ispanya kraliyet darphanesini soymaya başlıyorlar.
  12 gün boyunca para basıyorlar ve bu paralarla kaçmayı planlıyorlar.

 • baruun

  beni eskiler tanır yeniler örnek alır, konuşursam derinden kimse kalkamaz yerinden. karakterim gereği övüleni çok överim, sevilmeyeni hemen gömerim ki rüzgarın estiği yönde kalayım ama bu gerçekten baya bildiğin bayağı. şaka şaka kötü değil ama yerlere göklere sığmayacak bişey de değil. internete hoş mu geldiniz acaba? buna iki bölüm sabredene kadar dark'ı bi daha izlerim yada ne biliyim şu carbonlu dizi akıyor maşallah eşsiz benzersiz ve efso allahıma. iran sinemasının yerini ispanya dizisi mi alacak acaba? bunu öven allah muhafaza batman falan da izler. çöp değil de ne biliyim 2016 girişli yazar gibi işte. yıldız tilbe gibi, mantı gibi, honda civic gibi. daha iyi olabilirmiş ama bu da yeter hıamına diyip bırakıvermiş gibi. gerçi mantının böyle bi şansı yok. yıldız tilbe'nin de yok. evet civic gibi.

 • caracal44

  alman honda civic'e benzettiyse vasatın bi tık üstü demektir. O yüzden izlemeyi düşünmüyorum. zaten kaliteli şeylerden pek azınız anlamakta .

 • mz hyde

  berlin gibi enfes bir karakter barındırırken dizinin baruun tarafından meh diye geçiştirilmiş olması.. bilemiyciğim..

  izlenir, çokzel.. ispanyolca öğrenesi geliyor insanın izlerken.

  1
 • isis

  finali beni çok tatmin etmedi açıkçası.
  iyi olmasına iyi bir dizi tabii. senaryo iyi, oyuncular tatlış, dil ispanyolca, müzikler güzel ama ne bileyim daha zekice bir son beklerdim. sonuçta dizi boyuncA profesörün ön plana çıkan özelliği bu. sen git aşk meşk derken olayları karıştır. hele o tokyo. yüce ispanyol divanı seni nasıl biliyorsa öyle yapsın. uyuz kadın -_-

  öte yandan çok hoş detaylar da var: dali, stockholm vs. en çok nairobi'yi sevdim. neçe doğal bir hanım ^^

  2
 • omegledaki stranger

  dizinin finaline kadar "böyle güzel fikir bu kadar kötü kullanılmamalıydı" demiştim ama finalde gayet de amacı açıklar ve tatmin edici buldum aslında ben. sadece biraz daha altı doldurulsa daha iyi olabilirdi.
  tulumların renginin kırmızı seçilmesinden partizan müziklerine, dali maskelerine kadar ayrıntılar aslında baştan amacı belli etmişti.
  --- spoiler ---

  profesörün soygundan kaçmadan hemen önce raquel ile konuşmasında, avrupa merkez bankasının en yeni tarihler olarak 2011 ve 2013 yıllarında bankalara, yani büyük sermayedarlara "likidite enjeksiyonu" adı altında hibe edilen paraya değinip, kendilerinin de "bahtsız birkaç kişi" olarak aynısını yaptığını söylemiş ve televizyon ekranlarına kapitalizmin finansal krizlerden kaçış için sıcak parayı nasıl kullandığını hatırlatarak sisteme ağır eleştiri sunmuş ve polis amirini bile "hangi tarafın doğru, hangi tarafın yanlış olduğu" ikilemine sokmuştu.
  bu tüm 19 bölümü özetler bir kesitti.

  --- spoiler ---

  kısaca ilgi çekici ve doyurucu bir dizi olmuş. çav bella'lar da yerinde bir gaz getirmiş diziye.

  3
 • olly

  cazip yönleri oldukça fazla miktarda bulunan dizi...

  öncelikle belirtmeliyim ki böyle tefrikalı hadiselerden zerre haz etmiyorum. tek seferde çık, anlat, siktir git işte? yok arkadaş, illa lastik gibi uzar mevzular... uzasın diye de gerekli gereksiz ne varsa aralara sokuşturup parlak bir fikri de rezil edebilirler böylece...

  her biri 45'er dakikadan 20 bölüm dizi? 15 saatlik dilimde topu tüfeği Bir banka soygunu hususunda daha daha ne anlatabilirdin be orospu çocuğu? he, o da bunun farkında olacak ki aklına gelen her şeyden malzeme çıkarmayı başarmış tabii... arabulucu soyguncuyla, soyguncu rehineyle, rehine rehineyle, soyguncu soyguncuyla; aklına artık amdır, göttür, memedir kim geldiyse yiyiştirmiş de durmuş. ulan onunla onun ne alakası var bi'kere? bu adam buraya yiyişmeye mi geldi, soygun yapmaya mı geldi? dak'ka başı biri birine aşık oluyor, biri birini mıncırıyor amk! e, madem herkes tuttuğunu sikecek, soygun değil genelev dizisi olsaydı madem? bu kadar zor muydu?

  mevzuya gelirsek...

  e, güzel... ama soygun hususunda epey iyi şeyler seyrettik evvelden... yani bende bir fringe izlediğim zaman çıkarttığım, "hasssiktirr yaa," seslerine yol açmadı. bella ciao hadisesine bulanıp işi politik mevzulara sürükleme çabaları sevimliydi ama bence onu da yetersiz yaptılar. e tabii, milleti yiyiştirmekten vakit mi kaldı amk?

  oyunculara gelirsek...

  tokyo'nun götü güzel... nairobi'nin götü de seve seve ellerim ama yüzüne çok bakmam. rio'nun kasa dairesinde dangıldattığı sarışın sekreterin götünü evime süpürge diye bile almam! arabulucunun götünü ise biraz fazla bıngıl buldum.

  değinmeden geçemeyeceğim, dizideki burunlar şahane... nairobi'nin burnun arazisini müteahhite versen 16 katlı apartman imarı çıkarır amk... özellikle mi seçildi bu burunlar, bi'yerlere bir gönderme mı var, anlamadım.

  falan filan...

  izlenir.

  ama bir başyapıt beklenmez!

  yine de o japon'un vurdurmak temalı gay olmak, erkek ağzından öpüşmek dizisinden iyidir elbette...

  1
 • azazil

  amatör eğlendirir.

 • bizimdeniz

  akşam akşam hiç güleceğim yoktu La Casa De Pape ikinci gezinin habercisiymiş

 • caracal44

  yeraagg gibi dizi.

 • redrum

  mecidiyeköye afiş asmışlar amk darphane evimiz berlin babamız diye. garip bi toplumuz vesselam.

  1
 • bayri

  eh az önce izledim bitirdim. şöyle uzay dizi falan olmasa da keyifliydi, her bölüm yaşanan ufak tefek aksiyonlarla beni baymadan bitti ki böyle tek olay üzerine dönen soygun hikayesi için büyük başarı. soygunun sonucu ve bir iki ufak spoiler yemesem daha keyifli bir ikinci sezon izleyebilirdim. en temel problem 5 günü koca sezona(netflix'te 13+9 bölüm) sığdırma sonucunda zaman/mekan/olay gelişiminde saçmalamalar olmuş.

 • baholii

  (bkz: yeter artık)

 • interizm kusurlari

  sadece profesör ve komiserin finali ile bitmesi hoş olmamış. tokyo, rio, denver ve oslo'nun ne oldukları da göreydik iyiydi.
  haklı bir direnişi konu alan iyi düşünülmüş dizi.

  tokyokalpben

 • vandal savage

  ne kadar doğru bilmiyorum ama nesrin cavadzade 3.sezonda istanbul karakterini canlandiracakmis. ben yine de tokyocugumdan vazgecmem.

  2
 • bayri

  3. sezon olayına sevinmedim değil de yüksek ihtimal bozacak dizi.

 • lemuria

  herkesin sürekli övdüğü ve izlemem için baskı yaptığı sikik dizi. izlemedim, izlemeyeceğim.

 • hafmeyjan

  (bkz: #3214504)

  dizide en azından bazı temalar işleniyor, popüler olduktan sonra birçok çocuk çav bellayı ve hikayesini öğrendi, ispanyolcaya merak saldı, sosyalizmle ilk defa karşılaştı. beğenmeyebilirsin, izlemeyedebilirsin ama bok gibi dersen buyur sen çek derim. ha benim de izlediğim en güzel dizi değil, mantık hataları çok fazla, karakterlerin bazıları olağanüstü sinir bozucu salaklıklar yapabiliyor. kaldı ki en sevdiğim iki karakter de öldü. of neyse hadi gidin kadın'ı falan izleyin.

 • bayri

  afasfasf olm niye dizinin altına "izlemediğim dizi" yazmayı görev bellediniz aq. benim de izlemediğim 45 tane dizi var, niye gidip altına "izlemediğim dizi" yazayım. motivasyonunuz ne aq sizin.

  4
 • dinlemeyisevenadam

  popüler kültür mağduriyetine katılmak istemese de, katılmış olması ile izlemeyeceklerim arasında yer almıştır kendisi.

  öneri mahiyetinde olması adına;
  10 bölümlük 'The Lost Room'a bekleriz efem.

 • don draper

  --- spoiler ---

  berlini öldüren orospu cocugudur.
  allah belanizi versin. kimi sevsek aliyorlar elimizden.
  --- spoiler ---

 • tenchu

  ovırreytıd

 • bayri

  (bkz: gülmek devrimci bir eylemdir) asdaffasf

  2