lamb of god

 • pena

  (bkz: taşşaklı grup)

  1
 • aeneas

  tanrı'nın kuzusu. isa'dır, sürüsü de hıristiyanlar oluyor tabi ki.

  1
 • sigurd

  (bkz: agnus dei)
  (bkz: vigil)

 • mikkonen

  yeni dalga amerikan heavy metal hareketinin en önemli temsilcisidir.başı çekmelerinde en önemli etken, grup elemanlarının her birinin alanında sayılı yeteneklerden biri olmasından kaynaklanıyor.randy'nin inanılmaz diyafram kullanma yeteneği,mark'ın jazz geçmişi,chris adler'in perküsyonda masterlaşması birleşince ortaya lamb of god gibi birşey çıkıyor demek ki.

  1
 • dusuncekalkma

  metal core tarzının 1 numaralı ismidir.

 • caralho

  re'den çaldıklarından, cover yapanların elinin gitarının kulaklarına gitmesine sebep olan gruptur.*
  (bkz: re ve mi arasında gidip gelmek)

 • endoplazmik koful

  grubun kökenleri 1990 yılına, [mark morton ], chris adler ve john campbell'ın virginia commonwealth üniversitesindeki ev arkadaşlıklarına kadar uzanmaktadır. mezuniyetten sonra morton yüksek lisans eğitimi için chicago' ya gitmesine rağmen grup çalışmalarına devam etti. morton yerine yeni gitarist abe spear gruba katıldı. grup enstrümantal müziklerinin ötesine geçmeye karar verdiklerinde, randy blythe aralarına katıldı. kariyerlerinin bu noktasında grup burn the priest olarak bilinmekteydi. morton'un aralarına tekrar katılmasından kısa bir süre sonra burn the priest kendi adıyla ilk albümünü çıkarttı. daha sonra abe'nin gruptan ayrılmasıyla boşalan yere chris adler'in kardeşi willie adler geldi.

  grubun tarzı genel olarak death metal etkisinde thrash metal ya da post-thrash olarak kabul edilmesine rağmen, grubun hayranları grubun tarzını metalcore olarak kabul ederler. grubun çalış sitili standart olmayan müzik yapısıyla donatılmış çok teknik ve hızlı çalınan enstrümantal öğelere dayanır. şarkı sözlerinin temaları temel olarak, politika, kapitalizm ("as the palaces burn","vigil"), amerikan tarihi ("in defense of our good name"), savaş ("ashes of the wake"), din ("ruin"), madde bağımlılığı ("11th hour", "pariah") ve diğer çeşitli konuları içermektedir.

  campbell tarzlarını, "yaptığımız müzik progressive ve geleneksel rock arasındaki çizgide dolaşıyor." şeklinde ifade ediyor. "progressive rock' ı kendi öz temasını ucuzlatmadan daha dinlenebilir bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum. müziğimizin karmaşıklığı teknik çalınan müzikten hoşlanan dinleyicilere hitap etmekle birlikte aranjmanlarımız, ortalama bir dinleyiciye hitap etmekten daha ileride değil. bu gerçekten iyi bir denge."

  prosthetic records' dan çıkarılan iki iyi albüm ve bir dvd (terror and hubris)' den sonra, grup 2003 yılının sonunda epic records ile yeni bir kayıt anlaşması imzaladı. "ashes of the wake" etiketiyle çıkan ilk albümleri a.b.d' de bugüne kadar 250,000 kopya sattı ve billboard top 200 listesinde 27. sıraya kadar yükseldi.

  29 ağustos 2005 tarhinide grup, killadelphia isimli dvd' sini duyurdu. dvd grubun ekim 2004' de philadelphia' daki canlı performanslarıyla birlikte, 3 video klip ve grup ile ilgili pek çok görsel materyal içermekte. ocak 2006 tarihinde sacrament albümü yayınlandı.son olarak ise şubat 2009'da wrath albümü piyasa çıktı.

  2 nisan 2009'da kendilerinin baş grup olduğu , as i lay dying ve children of bodom'un eşlik edeceği no fear energy turuna başladılar.

  2
 • mustis

  (bkz: redneck) şarkısı kesinlikle dinlenmelidir.

  1
 • kuruntuyonetmeni

  koşarken dinlenildiğinde acayip bir haz veren gruptur. özellikle purified ve pathetic feci gaza getirir. gerçi hangi birisi getirmiyor ki? savaşlarda mehteran yerine çalması gereken gruptur lamb of god aslında.

 • caralho

  mükemmelin de ötesinde olan grup. gerek teknik olarak, gerek de ezgi olarak çok üst seviyelerde.
  (bkz: black label)
  (bkz: laid to rest)
  (bkz: vigil)
  (bkz: redneck)
  (bkz: omerta)
  (bkz: now you've got something to die for)
  *

  3
 • brokenhands

  tek kelimeyle "ilah"tır. 17 mayısta geleceklerdir istanbul'a, gitmeyen ölmelidir, giden de güçsüzse ölmelidir o wall of death'den sağ çıkan insana helal olsun derim kısaca. (ps: wrath albümlerindeki 7. şarkı nickime isim vermiştir, bi bakın dinleyin derim.)

  edit: iyi ki gitmemişim ha o wall of death'den sağ çıkamazdım *

  3
 • chinaski

  ısrarla en iyi albümlerinin ashes of the wake olduğunu düşündüğüm ve fakat biri konser albümü olmak üzere diğer 4 albümün de en az ashes of the wake kadar iyi olduğu konusunda ısrarlı olduğum, amerika menşeili, tarz konusunda herhangi bi kategoriye sokamadığım enfes grup.

  gitaristlerinden mark morton olanı şahsi bağlamda ilahımdır. nedenleri çok çeşitli tabi ki ancak başlıca nedeninin get thrashed isimli belgeselde önce metallica sonra da megadeth ile ilgili yaptığı konuşmalarıdır. ve tabi o konuşmalar genel olarak grubun düşüncelerini yansıttığı için de grup genel itibarı ile favori gruplarım arasında ilk 3 sıradadır her zaman.

  ayrıca belirtmem gerekir ki bu heriflerin "hadi biz şimdi bi müzik yapalım herkes bizi konuşsun" gibi bi dşüncesinin olmaması da hayran kitlesini ziyadesiyle cezbeden durumlardan. bu insanlar içlerinden geleni içlerinden geldiği gibi yapıyor.

 • otenazi

  core müzige bok atanların şimdilerde üzerlerinde tşörtlerini görmeme sebep olan grup umarım bozmazlar.

  1
 • kopuksenaryo

  redneck şarkısı ile kopartan gruptur ...

 • anarsik coban

  iyidir hoştur ancak bir hatebreed değil.

 • donadusensondamla

  broken hands ile baya gaz verir.

 • caralho

  iron man 2 soundtrack şarkısını gayet başarılı buldum. wrath albümünün devamı niteliğinde adeta. *

  (bkz: hit the wall)

 • hangar18

  ''contractor'' adlı şarkısı bilgisayarı parçalamanıza sebep olabilecek kadar coşturur.

 • laid to rest

  herkesin zevk alamayacağı, şarkılarını çalması ayrı bir zevk veren yegane gruptur. zilleri devirmeme sebep olur.

 • tysonw

  candır oturulup saatlerce dinlenebilir. eşliğinde oyun oynanabilir. gitar partları orgazma ulaştırabilir randy'nin profesyonelliği de aşmış brutal vokali dünyanızı değiştirebilir ve davulları tatlı bir öfkeye dönüşüp gözlerinizde bir parıldamaya neden olabilir. reklam gibi oldu ama anlayın işte candır can.

  1
 • torje

  yaptıkları her şarkı osuruk gibi geliyor kulağa. bu kadar tek düze olamaz bir grup. azıtan kickler ve crashler şarkılarında ruh bırakmıyor. şu grubu seven adamla oturup müzik konuşmam, net.

  edit:iron cobra'yı tak davula. başla çift cross yapmaya. bunu yaparken de crashleri yamult. al sana gaz müzik al sana sert müzik. bas eksiyi umrumda değil, metrobüs metalcisi seni.

  1
 • exevolium

  benim bayağı sevdiğim bir gruptur ve nitekim herkes bu gruptan zevk alamaz. çünkü orantılı bir tarz değildir.
  ayrıca broken hands parçası john saul'un 'şeytanın labirenti' kitabını okuduğunuz zaman iyi gitmektedir.

 • rot

  bayaa abartıldığını düşünüyorum bu adamların. roadrunner records etiketi ile çıkarttıktan sonra son albümü götleride iyi kalkmıştır artık. pantera bu adamların yaptığını 10 yıl önce yaparken bir avuç insan vardı panterayı seven, şimdi millet deliriyor bu adamlar için.

  yeni amerikan metali diyor sanırım gençler bu adamlara, groove müziklerine güneyli soundlar ekleyerek müzik yapmaktalar, olmuş tabi, müzik güzel de, çok ticari gelmeye başladı, samimiyetden yoksunlar bence. bilgisayar harikası olmuşlar roadrunner saflarında, umarım akılları başlarına gelir.

  1
 • are you nick

  11th hour şarkılarını beğenerek dinlemekteyim.