legion

 • constantine

  yönetmenliğini scott stewart'in yaptığı ve başrollerini paul bettany, dennis quaid, kevin durand, doug jones, lucas black oynadığı bilimkurgu/gerilim tarzı, sürükleyici film.
  ülkemizde daha gösterime girmedi. * *

 • baytarsabbah

  tanrı'nın insanlığa olan güvenini kaybetmesi üzerine, inancı zayıf olan insanların zombieye dönüşmesi ve kalan bir grup insanın, ki bu grupta hamile olan kadının doğacak olan bebeği insanlığın kaderini belirleyecek, zombielere karşı savaşını konu alan filmdir. bu savaşta mikail'de kalan insanlara yardım etmektedir. aşırı klişelerle dolu bir film olsa da aksiyonu için izlenebilir.

 • jokerock

  (bkz: lejyon)

 • rot

  ---spoiler---

  my name is legion, for we are many

  ---spoiler---

  1
 • wanda

  fx'in yeni dizisi.

  http://comicbook.com/marvel/2016/10/18/new-legion-trailer-reveals-february-2017-premiere/

  legion, asıl adı David Charles Haller.

  babası, ünü galaksileri aşan Charles Xavier. omegaların babası.

  annesi, Gabrielle Haller. bir denek. profesörün nazi travmalarını atlatmasına yardım etmesi gerekiyordu aslında. araya bir de çocuk sıkıştırmışlar.

  güçleri aslında zayıflığı. şöyle ki karakterimiz çoklu kişilik bozukluğundan müzdarip. moon knight'tan 5-10 tık yukarıda bu.

  kendisi de omega seviyesinde. tipik ölümsüz, telepat ve solucan deliğine kadar her türlü kapıyı açan süp superman.

  içinde yaşattığı karakterlerin özelliklerini taşıyor. bi bakıyorsun uçuyor, bi bakıyorsun ışınlanıyor, bir bakıyorsun alev adam olmuş. bu da hazırda deli olan adamı iyice delirtiyor. sınırları yok. zamanı büküyor, hulk kadar güçlenebiliyor, dünyanın herhangi bri noktasında aradığı kişiyi şıp diye buluyor falan uzar gider.

  dizisi güçlerini keşfettiği, ergenlikten mutantlığa geçtiği süreyi ele alacaktı ama karakter ergen değil. biraz buhranlı, biraz dramlı, yer yer ağzı açık bırakan sahnelerli güzel bir dizi olacak gibi. netflix'i yıkmasa da sallar. yıkarsa da hiç umrumda olmaz kalan hayatımı fx överek geçiririm.

  5
 • wanda

  9 şubatta ilk bölümü yayınlanacak. artık para mı aldılar yoksa cidden sevdiler mi bilmiyorum ama malum yerlerde çok fena bir hype söz konusu.

  hatta kendisi için "nigga ezel luke cage'i, daredevil'ı falan unutun" diyorlar. bir üst entryde belirttiğim güçlerle dolu bir mutantın dizisine ben de yükseliyorum çünkü neden yükselmeyeyim?

 • wanda

  bugün ilk bölümü yayınlanıyor. ne zaman bir diziye yükselsem hevesimi kaçırıyorlar, bunda kimse kaçırmasın diye içimden heveslendim. sessizce oturdum ve hypeladım kendimi.

  malum yerlere düştü bile. çok övülüyorsa kesin kötüdür diye düşünenler de olacak tabi ama çok övülüyor.

  dizide yüzlerce farklı karakter yüzlerce farklı gücü tek bir zihinde yaşatmaya çalışıyor. aşırı çoklu ve tehlikeli kişilik bozukluğu olan bir mutant var yani. konusu haliyle ilginç. önemli olan bize bu nasıl izlettirecekler.

  1
 • wanda

  geleneksel kahraman kibrinden uzak demiş rt. vurdulu kırdılı, bol aksiyon ve çatışmalı bir süper kahraman dizisi değil. zaten kendisi de süper kahraman değildi. şizofren bir mutantın hikayesini anlatacaklar bize ve ilk bölüm itibariyle şimdiye kadar hiç izlemediğiniz türde bir anlatım yolu seçmişler. boşuna yükselmemiş geekyapar.

  çoğu yerde okumuşsunuzdur yada okuyacaksınızdır, çizgi romanlarında içinden çıkılması imkansız hikayelerde oynuyordu. dizisi de en az o kadar karışık. hangi zaman diliminde kimin kafasındayız anlaşılmıyor.

  çok güzel bir dizi diyemem ama kesinlikle çok farklı. eğer ilk dakikalarda sizi içine çekerse aynı tempoda devam ediyor. aslında olay şu, anlayamadığınızı anladığınızda kendinizi diziye bırakıyorsunuz, bu nasıl dizi yeaa derseniz tırt deyip diziyi bırakırsınız.

  x men evreniyle bağlantılı olacak demişlerdi. zaten birkaç farklı mutant gördük. işin güzel tarafı mutanta mutant demeleri. fox dışındaki yapımlarda mutantlara "gelişmiş" diyorlar. sonradan inhumansa yüklendiler mutant kanalını doldurmak için. şimdi elimizde kanlı canlı mutantlar var.

  nasıl devam edecek bilmiyorum. ilk bölüm için mental oyunları ve karışık kurgusuna kanıp yüksek puan verdiler. rotten tomatoes %93, imdb 9,2 vermiş. muhtemelen düşecek bunlar çünkü iki sitenin kitlesi de tom cruise fanlarıyla dolu. daha çok aksiyona dayalı puanlama sistemindeler.

  izleyen var mı?

 • marlas

  9.5/10 verdim diziye o da sırf sonundaki gereksiz aksiyon yüzündendi cidden kahraman işine girmeseler de olurmuş harika bi yapım, açıkcası sırf kafasındaki süper güçlü kişilikler yüzünden başı belaya girip hayatı mahvolan birini izlemek isterdim aksiyona gerek yok.

  1
 • heykeli gibilecek adam

  imdb de 7.5 den yukarısını göremez kurgu ve konu güzel ama işleyiş ve anlatım çok karmaşık konuları biranda oldu bittiye getirmişler anlıycağınız konu ve mantığın güzel olması yanısıra anlatım ve işleyiş vasat ama bu dizi yokluğunda izlenebilirmi evet izlenir slslksl

 • godfrey

  izlerken insanı felaket yoran dizi. adam mı sayko biz mi mala bağladık belli değil. geçişler biraz sert olmuş bence. hızlı başlayalım diziye gerisi gelir diye düşünmüşler sanırım. birkaç bölüm daha yayınlansın, ona göre şans verilmeli. ilk bölümden gömmeyelim.


  --- spoiler ---

  sarışın abla güzel ama götü biraz büyük mü ne? hayırlısı.

  --- spoiler ---

  1
 • shut the fuck up

  on numara dizi. geleceğin yeni fringe'i. shut beğendi. anlamayanların yine zeka kapasitesi anlamaya yetmeyecek. yalnız kız shut'a benzemiyordu... küçük bir detay, kızı iri seçmiş senarist. *

  2
 • cryptopunk

  adamın legion olmasının sebebi şizofren beyninde duruma göre ön plana çıkan karakterler olması dahası emdiği karakterlerin beyninde iyi ve köyü olarak savaşması.

  edit:

  --- spoiler ---


  syd barett ile pink floyd clockwork ile de clockwork orange a yaptığı göndermeler efsaneydi.


  --- spoiler ---

  1
 • wanda

  ikinci bölüm daha az kafa karıştırıcı, daha fazla aydınlatıcıydı. yine de çok tuhaf dizi. yer yer korku öğeleri, beklenmedik sıçramalar, zaman kaymaları, zihin yolculukları gibi yorucu detayları var. açıkçası yoruldum.

  sanırım şu 60'ların atmosferinde geçen sahneler david'in zihninde canlanıyor. çocukluğu değil. retro mutantlar var etrafta ama teknolojileri bizde bile yok. kaotik sekanslar, ışık hızıyla değişen ortamlar falan kafam allak bullak.

  david müthiş oyuncuymuş onu anladım. diziyi kabul etmeden önce her dakika farklı ruh hali olan sayko bir mutantı oynayacağını bilmiyordu bence.

  ve son olarak;

  (bkz: syd barett)

  (bkz: clockwork)

  2
 • shut the fuck up

  kurgusunun gerçek olduğu dizidir. bunu bollywood dünyası bilmez. ikinci bölümü izlemedim; ama izledikten sonra yeniden bir entry şart. gerçek hayattan esinlenerek yazılmış. senaristin kimliğine gelince, oğlum senaristi de geç; tüm oyuncuları oluşturan ve yöneten tek bir kişi var. yalnız o kızın götü çooook büyük arkadaş...

  2
 • shut the fuck up

  ikinci bölümüyle etkileyen dizi. şimdi, aynısını ben de astralde yapacağım denilendir. çocukluk anılarıma gideceğim. yakalarsam birkaç detay, güzel olur. bu dizinin üçüncü bölümünde götü büyük kız oğlanla sevişsin. hoş kıza dokunulmuyor... *

  edit: götü cidden büyük ya...

  2
 • godfrey

  ikinci bölümü ile etkilemeyen dizi. 3-4 bölüm sonra manisa sarı binaya gönderir izleyenleri. anladık adam sayko, olayları da onun gözünden bize yansıtmak istiyorsun ona da eyvallah. ama gizem yaratmak için bu kadar sert geçişlere gerek yok bence. birkaç bölüm daha şans vermek istiyorum ama şansını çok zorluyorsun şeker.

  --- spoiler ---

  götü büyük olan kız da mı mutant? kesin mutant gücü kezbanlık. gösteriyor ama elletmiyor.

  --- spoiler ---

  1
 • wanda

  -- spoiler --

  sert geçişleri gizem yaratmak için yapmıyorlar. sert geçişlerle gizem yaratmak arasında zinhar alaka yok.

  bazı yerleri büyük olan kadın 2 haftadır ben mutantım diye bağırıyor. bu nasıl soru?

  eğer gerçek hayattan esinlenerek yazılmış derken şaka yapmıyorsanız dizi çizgi roman uyarlaması. gerçek hayatta bu kadar ağır şizofreni yaşayan biri var mıdır bilmiyorum. ayrıca gerçek hayatta bu kadar çok mutantla içli dışlı olmuş bir şizofren var mıdır, onu da bilmiyorum.

  son olarak izleyenlerin diziye verdiği şansı, dizi izleyenlerine vermemiş. bazı kesimleri kasten ıskaladığını düşünüyorum. "acaba beni anlamayanlara ne anlatacağım?" gibi bir kaygısı yok. zorlamayalım. demek ki bu kadar anlıyoruz.

  -- spoiler --

  güçlerinin sınırları net olarak bilinmeyen omega sevisyesinde bir mutantın dizisi. bu kadar karmaşa, içinden çıkılamayacak bir duruma geldiğinde "bunlar zaten hep benim kafamda" twisti atılabilir. o yüzden kimse kefil olamıyor.

  1
 • sergennaslan

  ilk bölümü 8 şubatta yayınlanan aksiyon ve bilim kurgu dizisidir.

 • parliament mavisi

  Wanda'ya olan saygımdan tırt demek istemiyorum ama inceden sıkmaya mı başladı he çocuklar? Ne bileyim ya, westworld gibi hayvani gizem yaratıyor eyvallah da biraz şey sanki. Yine de sabır ettim, eyledim bu diziyi izlemeye. Amin. Umarım pişman olmam ya. Böyle bir şeyi En son The Walking Dead'i 2. Sezonda "ehhh sikerim sizin dramınızı" deyip bıraktığımda yaşamıştım. Aksiyon, bilimkurgu dedik aşk ve dram çıktı hııaaamınaaaa. Umarım sen de öyle olmazsın. Tekrar amin.

 • sonyazar

  Hakkında en iyi yorumu Can Türkdoğan'ın yaptığı Progressive Rock türü bir dizi .X-Men dünyasına daha yeni girerken sanırım LEGiON bana rehber olacak .Hissediyorum.....

  Bu arada bu dizinin kafa yakması çok eğlenceli ,Gece izlenmesi tavsiye edilir

  1
 • kisisel illeti

  kör uçuşu girdim ben bu diziye. hani legion kimdir, necidir vs. tek bildiğim iyi bir prodüksiyon ile geldiği ve x-men karakterlerinden biri olduğuydu. ne bir fragman seyrettim ne wanda'yı okudum. hani gerçekten bilmiyordum ve tamamen yeni bir şey seyretmek istedim (bkz: artık hiçbir şey beni şaşırtmıyor).

  tamamen yeni bir şey olarak bayıldım. otomatik portakal havasındaki prodüksiyon, ki ben mi zehir gibiyim yoksa çok safım ama daha sonra bulundukları kurumun clockwork olduğunu öğrendim; tekinsiz, diken üstünde bir atmosfer ve efsane,gerçekten efsane gerim gerim geren efsane müzikleri ile gayet de güzel olmuş. şişkolu elemanı şu cümleye sığdıramadım ama unutmadan; eğer bu karakter üzerine bu şekilde bir film çekilseydi kült korku filmleri arasına girerdi. çıktığı her sahnede gerçek anlamda rahatsız oldum. gerçekten başarılı.

  kısacası ufak aksaklıklar dışında gayet başarılı. marvel'ın sinemadaki vıcıklığı dışında işlerini seyretmek ayrı bir güzel. iyi ki x-men serisi fox'un elindeymiş diyorum her seferinde. dc ile karşılaştırma yapamayacağım ama marvel dizi evreninde daredevil ile başabaş diyebilirim. günlük bir doz yeterli.

  1
 • ididitmyway

  bir filmde gerçekliğin tamamı ile yetinenezsin diyordu.
  Keşke david gibi olsaydım.

  7
 • anarsik coban

  efsane dizi.
  özellikle tımarhanedeki ilk sahneler, diyaloglar hayli güzel. hatta oradaki diyaloglar aslında dizinin fantastik olmadığı, gerçek olabileceğine dayanıyor. ancak ardından gelen bölümler gerçeği tam olarak sorgulanabilrcek bir duruma sokuyor.
  yani gerçek ne ki bu dizi fantastik olsun?

  1
 • ray shishman

  çoğu izleyicinin aksine 'beyin yakma'dığını düşünüyorum, çapraz kurguyu bol bol kullanan bir bilim-kurgu dizisi o kadar. dizi epey keyifli, merak unsurları tatmin ediyor.

  ilk bölümdeki star wars fxlerini görünce diziden soğumazsanız, bir daha soğumazsınız.